• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Znaci najgore prodju kunici od dva mjeseca do tri starosti. Malima sa majkom nista , jedu ju bez problema. Odrasli isto tako , vole ju i jedu. Samo kunici koji su u tovu , oni kojima je i namjenjena . Sad kad bi trebali od smjese naterat tovnu tezinu sad se od te smjese razbole. Da i idem zvat u tvornicu znam da ce mi reci da im moram davat odredjenu gramazu po grlu , a to je nemoguce kad ih je puna gajba. Ak im nedas onda samo stagniraju , ak im das onda se napuhnu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Znaci najgore prodju kunici od dva mjeseca do tri starosti. Malima sa majkom nista , jedu ju bez problema. Odrasli isto tako , vole ju i jedu. Samo kunici koji su u tovu , oni kojima je i namjenjena . Sad kad bi trebali od smjese naterat tovnu tezinu sad se od te smjese razbole. Da i idem zvat u tvornicu znam da ce mi reci da im moram davat odredjenu gramazu po grlu , a to je nemoguce kad ih je puna gajba. Ak im nedas onda samo stagniraju , ak im das onda se napuhnu.
Ja da sam na tvom mjestu, svu preostalu hranu od Čakvec bih dao kokošima! tako sam ja napravio, natopio ju u vodi i izmješao sa šrotom!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pet komada sam odvojio na posebno mjesto . To su iz cetri legla. Njima dajem samo sijeno , zob i vodu pa koj ostane ostane. Jedan je vec bolje al nema sanse da ga vratim u prostoiju gdje su zdravi. Ostalo mi je oko 25 kg i to samo dajem odraslima i to u jako malom omjeru. Za nabavit neku drugu smjesu moram vozit dvadesetak km.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Evo jedne kombinacije mjesabaca, sa kojima sam extra zadovoljan.. majka cisti ovnoliki, a otac mjesanac ovnolikog i sarca. Malisi su ko bomboni, za tjedan dana ce bit stari 3 mjeseca.















 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moji ce biti isto , tocnije 26. 02. stari tocno tri mjeseca. Otac im je cisti panon a majka cista novozelandska crvena. Okotila je 6 komada. Maloprije vagani , najlaksa zenka 2,40kg, a najteza 2,80. Muski su oko 2,50 kg. Hranjeni klasicno uz mali dodatak smjese.
Poslije toga je ista zenka u istoj kombinaciji okotila devet, oni ce biti mjesec stari 25.02. , a ona se opet treba kotit 02.03. Kunici ispadaju svi svjetlo crveni , dosta mesnati i nabiti u zadnjem kraju.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ja ove nisam vagao, ali su mi pojava samo takva... isto ih je bilo 6 u leglu. A velicinu mozes procjeniti, obzirom na kantu na kojoj stoje, na jupolki...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja ove nisam vagao, ali su mi pojava samo takva... isto ih je bilo 6 u leglu. A velicinu mozes procjeniti, obzirom na kantu na kojoj stoje, na jupolki...
Svaka čast, djeluje dobra kombinacija za meso! Znači 1/4 su šarac, a 3/4 ovnoliki! Stvarno su bombe!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
....za nabavit neku drugu smjesu moram vozit dvadesetak km.
pa dobro sad...20-ak kilometara je stvarno ništa! Ja vozim, u biti moj otac skoro 30 km jer u mom selu i neposrednoj okolici nema više Valpovke! Sve poljoprivredne ljekarne su u vlasništvu ili u kooperaciji s Čakovec! Šta god sam kupovao od njih katastrofa!, čak sam jedno vrijeme uzimao i šrot (Bio proizvodnja) za kokoši i one počele krepavati....
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Svaka čast, djeluje dobra kombinacija za meso! Znači 1/4 su šarac, a 3/4 ovnoliki! Stvarno su bombe!

Da, stvarno sam se ugodno iznenadio, sto se tice tipa i oblika tijela, ali i opceg dojma kunica, bas mi se dopadaju. Inace nisam ljubitelj mjesanaca, pogotovo mjesanaca ovnolikih, kad im usi vise, a glava spicasta... ali ovi su mi mrak. Zbijeni su, a opet su duzi u tijelu od ovnolikih. Jakih sapa i ljepih okruglih glava. Sve si mislim ostavit jednog muskog i zenku-dvije za daljnji rasplod...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Da, stvarno sam se ugodno iznenadio, sto se tice tipa i oblika tijela, ali i opceg dojma kunica, bas mi se dopadaju. Inace nisam ljubitelj mjesanaca, pogotovo mjesanaca ovnolikih, kad im usi vise, a glava spicasta... ali ovi su mi mrak. Zbijeni su, a opet su duzi u tijelu od ovnolikih. Jakih sapa i ljepih okruglih glava. Sve si mislim ostavit jednog muskog i zenku-dvije za daljnji rasplod...
U toj kombinaciji ne možeš nikako dobiti špicaste glave jer i jedna i druga rassa su "glavonje", ali će najvjerojatnije dobiti viseće uši s vremenom!
Meni su isto lijepi za vidjeti, pogotovo ovi čisto crni, dijeluju mi poprilično duži od šarenih! još jednom ?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Lako moguće da je do kuta slikanja! Ne znam, meni je jednom jedan "uzgajivač" prodao šarca koji je imao malo krvi od ovnolikog, 3 generacije su se kotili mladi s klempavim ušima, ali uši objese tek s 3-4 mjeseca!!
Onaj k'o voli taj izgled ovnolikog, njemu ne smeta-dapače!!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pomoć! Već neko vrijeme mi kuniću ovako otpada dlaka blizu vrata, da nije to možda kakva šuga ili jednostavno od starosti ? Kunić ima oko 5 godina malo više...
19496 19497
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Nije suga,peruta se koza,dlaka zbog tog tako otpada.
Kod mene je uzrok bio prasina,opceenito prljavstina iz kaveza iznad koja je padala po kunicu...
Dobro iscetkati mjesto,posipati djecijeg pudera...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Ženke mi se uopće ne tjeraju, čudno, jer inače u ovo vrijeme obično se bez problema stoje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moje su usle u ritam okot-parenje. Samo je jedna pravila probleme ali nakon par dana i ona prima. Mozda ima utjecaja sto im povremeno naberem lisca od persuna i to dajem. Neke su se okotile treci put za redom i vec su opet skotne. Sad mi je najvaznije da jos ulovim okot od kupljenog muzjaka i zenke . Sad su jos na cekanju do cetvrtog mjeseca i to je onda prije vrucina to.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ženke mi se uopće ne tjeraju, čudno, jer inače u ovo vrijeme obično se bez problema stoje.
Moje ist k'o lude! Ja ih ne pripuštam tako često kao robelar, ali sad mi sve već okotile 2. turu ove sezone! Svi mali živi i zdravi, a to mi je najvažnije! Trenutno sam na 45 mladih između 2,5 i 3 mjeseca! Ostalo još par komada za prodati pa sam ih objavio na njuškalu, to je ludilo od poziva, imam osječaj da svi hoće samo orijaške šarce! Nevjerojatno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh