• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Trobojni šarac, mužjak za prodaju.
 

Prilozi

  • IMG_20210604_173533.jpg
    IMG_20210604_173533.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 15

Vladic717

Novi član
Tu od
17 Kol 2021
Poruka
15
Decki, jel zna tko kakav lijek protiv kihanja kunica? Donio sam jednog novog koji mi je sve moje izgleda zeznuo jer moji nisu prije kihali.
Levoflox, navodno slab
Triguard iz Srbije
Mediflox iz Bosne
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Hvala kolega. Vec su popili trisulfon po preporuci veterinara i sad su na vitaminima. Kihanje je smanjeno al nisam zadovoljan jer ga prije nije bilo uopce. Sve sam sa prskalicom oprao u izosanu. Mislim da cu se morati rjesiti ovih sta kisu. Kupio sam tri komada od kojih su dva krepala, jedna zenka napreduje ali kise i jos su mi zaribali zenku sa mladima.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Jel ima netko za prodati mužjaka spolno zrelog da može pariti? panonskog, kalifornijskog, hycom ili neke od tih tovnih pasmina. Okolica Velika Gorica, Zagreba ili ako bi dopeljao tu negdje u blizinu
 

Vladic717

Novi član
Tu od
17 Kol 2021
Poruka
15
Pozdrav svima !
Relativno sam novi u uzgoju kunića, tako da još upijam sve u vezi njih.
Pročitao sam sve do 103 str. 😁
Trenutno imam Panonce, Opaljene i kćer male patuljaste, s kojim se pojavio problem kašlja, nakon 2 dana zelenkasti iscjedak iz nosa i desno oko mu suzi, i slabije jede.
Bili smo kod veterinara i nakon 2x2 inekcije, bilo malo bolje, ali se opet pogoršalo. Dali mu triguard u vodi, ali ne želi piti.
Ide sutra opet, ali ipak pitam vas, možda tko zna kaj ga to spopalo iz čista mira.
Taman zahladilo za parenje i sad to 😥
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nema tu puno pomoci. Moje je misljenje da to sve dolazi po zraku. Kod mene je sve bilo u redu dok nisam puno kemijao sa unosom friskih kunica tako da se kihanje nije moglo uopce cuti. Negdje u 6. mjesecu je prvo pocela kihati i smrcati jedna zenka, onda sam donio tri mlada kupljena kao za osvjezenje krvi od kojih su svi se rahzbolili i samo je jedna zenka ostala. Zatim od par saraca isto tako kihanje i zuto oko nosa. Potrosio sam trisulfon, muvisel bez rezultata. Kisu i dalje. Jednom sam kapao u nos operil kapi tjedan dana bez rezultata. Isto tako imam kunice koji ne kisu uopce. Malo sam razgovarao i neke kunicare to uopce ne brine nego to jednostavno ignoriraju. Meni je cudno jer je kod kunica bila tisina a sad se cuje kihanje. Razumijem da im prasina udje u nos pa ponekad kihnu ali ne ovoliko.
 

Vladic717

Novi član
Tu od
17 Kol 2021
Poruka
15
Ma on kašlje, i iscjedak iz nosa, suzno oko ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Šta da se kaže na likove koji ti kažu da uzimaju kuniće samo da ih se malo pričeka, ali da će sigurno doći po njih, pa se to protegne mada se u međuvremenu jave da potvrde da će uzeti i da će samo javiti koji dan i nakon toga muk. Više se ne javljaju. Ono kažeš, jbg predomislio sam se, nemam love, daleko mi je ,a ne idem ipak u tom pravcu, ali ništa.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Pozdrav dali netko ima iskustva sa uzgojem kunica u slobodnom drzanju znaci muzjak i zenke zajedno u istom prostoru dali dolazi do konflikata tj da se tuku i napadaju?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Nema tu puno pomoci. Moje je misljenje da to sve dolazi po zraku. Kod mene je sve bilo u redu dok nisam puno kemijao sa unosom friskih kunica tako da se kihanje nije moglo uopce cuti. Negdje u 6. mjesecu je prvo pocela kihati i smrcati jedna zenka, onda sam donio tri mlada kupljena kao za osvjezenje krvi od kojih su svi se rahzbolili i samo je jedna zenka ostala. Zatim od par saraca isto tako kihanje i zuto oko nosa. Potrosio sam trisulfon, muvisel bez rezultata. Kisu i dalje. Jednom sam kapao u nos operil kapi tjedan dana bez rezultata. Isto tako imam kunice koji ne kisu uopce. Malo sam razgovarao i neke kunicare to uopce ne brine nego to jednostavno ignoriraju. Meni je cudno jer je kod kunica bila tisina a sad se cuje kihanje. Razumijem da im prasina udje u nos pa ponekad kihnu ali ne ovoliko.
 

Prilozi

  • IMG_20211023_162842.jpg
    IMG_20211023_162842.jpg
    64 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20211023_162752.jpg
    IMG_20211023_162752.jpg
    49.6 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20211023_162703.jpg
    IMG_20211023_162703.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 19

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Mladi mužjaci.
 

Prilozi

  • IMG_20211023_162640.jpg
    IMG_20211023_162640.jpg
    41.8 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20211023_162703.jpg
    IMG_20211023_162703.jpg
    48.5 KB · Pregleda: 16

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ovi gore kunici na slikama su stari tri mjeseca i imali su tri kile i deset deka. Bili su sa majkom dva mjeseca i tad su hranjeni sa 50 posto smjese za kunice, a ostalo je zamjesano jecam, kukuruz i tritikal. Sijeno. Povremeno kosena trava. Poslije odvajanja dobivali su samo 20 posto smjese a ostalo navedeno zito. Uz to sijeno i travu. Suhi kruh tek tolko jednom tjedno.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Screenshot_20211107_214002_com.android.chrome.jpg Screenshot_20211107_214002_com.android.chrome.jpg
Je li ovo podloška koja se stavlja u žičani kavez kako kunići nebi dobili žuljeve?
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
Pozdrav ekipa,
Iako vidim da je tema malo zamrla svejedno ću postaviti par pitanja.. Dakle konačno gradim objekt i krećem sa uzgojem kunića. Za uzgoj imam kaveze koji su etažni žičani, na 3 etaže, na najdonjoj se nalazi 6 kaveza za ženke s kotilicama, kavezi su dimenzija 60x40 a kotilice 40x27 cca.. Poviše njih nalaze se kavezi za mužjake te kuniće u tovu. Znam da mi je netko nekada rekao da je to premali prostor za ženku pa da od 6 kaveza napravim 3.. Sad me zanima je li to potrebno? Držao bih se srednjih pasmina.. Dakle panonac, hycole, novozelandski i kalifornijski.. Budući da teške psmine ne mogu na žicu. Zanima ma na što da pripazim i koji su uzgajivači najbolji za kupnju matičnih jedinki za rasplod? Unaprijed hvala 😊
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
E moj Ante izgleda da ti zapocinjes sa kunicima a ovdje su svi zavrsili. Dva tjedna nikog da ti odgovori. Ja ti jedino dajem moralnu podrsku i tapsanje po ramenu ako ti to nesto znaci. Puno ih je pocelo drzati kunice iz raznih interesa a ostali su samo oni koji tu ljubav imaju u sebi od djetinjstva.
Na pitanje na sta da pripazis kod kupnje. Da su kunici zdravi. Veseli u kavezu kod prodavaca, da traze hranu, da ispod repa nisu vlazni ni usrani, da im je dlaka zategnuta itd. Opci dojam da su veseli a ne da kunjaju.
Koji odgajivac, onaj koji drzi do kunica, uredno i kome nije pretjerano stalo da ti proda jer imas preprodavaca i trgovaca puno. Kod navedenih kunica koje trazis nemas puno sta birati. Uzmi za pocetak manje pa vidi kako ce ti ici dalje.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Dali što ženkama dajete za parenje? Imam jednu ženku njemačkog šarca nikako da se upari, davao sam joj muvisel 5 dana i ništa.
 

Ante23

Aktivni član
Tu od
9 Lip 2018
Poruka
692
E moj Ante izgleda da ti zapocinjes sa kunicima a ovdje su svi zavrsili. Dva tjedna nikog da ti odgovori. Ja ti jedino dajem moralnu podrsku i tapsanje po ramenu ako ti to nesto znaci. Puno ih je pocelo drzati kunice iz raznih interesa a ostali su samo oni koji tu ljubav imaju u sebi od djetinjstva.
Na pitanje na sta da pripazis kod kupnje. Da su kunici zdravi. Veseli u kavezu kod prodavaca, da traze hranu, da ispod repa nisu vlazni ni usrani, da im je dlaka zategnuta itd. Opci dojam da su veseli a ne da kunjaju.
Koji odgajivac, onaj koji drzi do kunica, uredno i kome nije pretjerano stalo da ti proda jer imas preprodavaca i trgovaca puno. Kod navedenih kunica koje trazis nemas puno sta birati. Uzmi za pocetak manje pa vidi kako ce ti ici dalje.
Hvala ti puno na odgovoru 😁
Da, nažalost forum je u temi kunićarstvo mrtav 😏
Uskoro ću završiti objekt i nabaviti kuniće 😊
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Šta da se kaže na likove koji ti kažu da uzimaju kuniće samo da ih se malo pričeka, ali da će sigurno doći po njih, pa se to protegne mada se u međuvremenu jave da potvrde da će uzeti i da će samo javiti koji dan i nakon toga muk. Više se ne javljaju. Ono kažeš, jbg predomislio sam se, nemam love, daleko mi je ,a ne idem ipak u tom pravcu, ali ništa.
Ja sam imao nekoliko takvih i moram reći da se još nisam prevario! Jedan gosp.mi rekao da će doći iz Varaždina i nije došao na zakazani dan, javio se i ispričao se.
Ja ispao bezobrazan, rekao da sam ih u međuvremenu prodao, a samo jednog od 3 prodao. Nakon mjesec dana se čovjek pojavi u mom dvorištu i kaže da je došao kupiti. Bilo mi baš neugodno što je prešao toliki put pa sam mu na kraju prodao svog uzgojnog mužjaka I jednu ženku koju sam za sebe ostavio!
Svega ima.
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Dali što ženkama dajete za parenje? Imam jednu ženku njemačkog šarca nikako da se upari, davao sam joj muvisel 5 dana i ništa.
Vjerovatno predebela zenka
Zenka koja jednom izrade iz ciklusa parenja tesko ju je vise vratiti najbolje nabaviti nove mlade zenke pa ispocetka a ovu u kotlic i rijesio si sve probleme
 

Najnoviji postovi

Na vrh