• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
novosti. i moja druga zajka se okotila. gnjezdo se mice... :p
pitanje, ima li tko za prodati zenke i jednog muzjaka novozeladskih, kalifornijski ili hyla kunica.

Pitanje dva.
kad je zajka nakon okota spremna na dugo parenje ?

pozdrav!

Spremna je tri dana nakon koćenja (ženka ne traje dugo, oko godinu dana), ali najčešće se ponovo pripušta mužjaku 15 do 18 dana od kočenja. Mi smo ih uvijek parili 3 dana nakon odbića malih tj, 33 dana nakon kočenja..
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Po meni je bolje da si nabaviš mužjaka. Svojih muških se riješiš, a ostaviš si najljepše mlade ženke, po mogućnosti od mame koja dobro koti i dobro odgaja svoje male (možda i one pokupe to od nje). A s tim mužjakom možeš parit i "stare" ženke jer si nisu u krvnom srodstvu. Nabaviš (kupiš) mužjaka i bez brige si neko vrijeme. A ženke tak i onak imaš doma.

ako su od onih 5 kunića dvije ženke njih ću nadam se "prodati". tj. jedan mi isto pa može se reći susjed već od ljeta mi obećava da će kupiti dvije ženke. tako da sam ako i budu te dvije ženke ostale ubila a ona 3 mužjaka prodala
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Evo i moje bande

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG
 
H

Hrvach

Guest
Lijepa živina, svaka čast. Jbt u kakvom bregu rastu,ti sigurno pod ručnom jedu hahahahahahaha
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Ima li koga?
Zna li netko jednostavan način za odvajanje ljupice od zobi od ostatka sjemenki koja ostane u hranilicama.:?:
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Ima li koga?
Zna li netko jednostavan način za odvajanje ljupice od zobi od ostatka sjemenki koja ostane u hranilicama.:?:

Stavi hranu u drugu posudu pa nali vodu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ima li koga?
Zna li netko jednostavan način za odvajanje ljupice od zobi od ostatka sjemenki koja ostane u hranilicama.:?:

Ne bih preporučio namakanje zobi. Sakupi više toga u široku posudu (npr. lavor) i kad puše jači vjetar bacaj u zrak (dvadesetak cm).Vjetar će odnijeti pljevu, a zrnje će pasti natrag u posudu :p . Ako imaš ventilator, možeš se poslužiti i njime.
 
R

ratar54

Guest
evo kupio sam hila kuniće jucer i dao im zobi,brasna,sijena i vode i sve bilo u redu,i jutros sam ih isao nahraniti i isto sve u redu al sad popodne dodem i jedna zenkica se stisla u kut i miruje ,ne reagira previse na diranje i to...vidio sam da joj je trbuh natekao da je veci nego kod drugih,mislim da je nadutost i vjerojatno je od promjene u prehrani pa kako bi to rijesio,masirao sam joj malo trbuh kojih 5 minuta,dali znate kako bi jos mogao...dali to mora znacit da ce mi uginut :(
 
B

bepo

Guest
evo kupio sam hila kuniće jucer i dao im zobi,brasna,sijena i vode i sve bilo u redu,i jutros sam ih isao nahraniti i isto sve u redu al sad popodne dodem i jedna zenkica se stisla u kut i miruje ,ne reagira previse na diranje i to...vidio sam da joj je trbuh natekao da je veci nego kod drugih,mislim da je nadutost i vjerojatno je od promjene u prehrani pa kako bi to rijesio,masirao sam joj malo trbuh kojih 5 minuta,dali znate kako bi jos mogao...dali to mora znacit da ce mi uginut :(


moguce da si pogrijesio sa brasnom. mislim da kunicima kao i vecini biljojeda ne odgovara u prehrani previse lako probavljivih ugljikohidrata. plus stres, koji je tu jako bitan faktor, pogotovo nakon transporta, promjene sredine ovo ono. ne mora znaciti da ce ti uginuti, makni joj te brašnaste stvari i ostavi joj vode i sijena. mozes joj u vodu pomijesati malo(al stvarno malo) sode bikarbone da joj neutralizira te silne kiseline u crijevima. sretno.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
evo kupio sam hila kuniće jucer i dao im zobi,brasna,sijena i vode i sve bilo u redu,i jutros sam ih isao nahraniti i isto sve u redu al sad popodne dodem i jedna zenkica se stisla u kut i miruje ,ne reagira previse na diranje i to...vidio sam da joj je trbuh natekao da je veci nego kod drugih,mislim da je nadutost i vjerojatno je od promjene u prehrani pa kako bi to rijesio,masirao sam joj malo trbuh kojih 5 minuta,dali znate kako bi jos mogao...dali to mora znacit da ce mi uginut :(

Od kud ideja sa brašnom? Kunićima nije preporučljivo davati šrot, a kamoli brašno. Smeta im prašina,tj sitni granulat. Možeš im dati komadić drvenog ugljena, normalno, samo ako si siguran da je eko. To im može pomoći
 
R

ratar54

Guest
ma nemislim na brasno kao brasno neg kukuruz smljeveni ne onak sitno bas...a đabe mi uginula je ... :(
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
ma nemislim na brasno kao brasno neg kukuruz smljeveni ne onak sitno bas...a đabe mi uginula je ... :(
:( od samljevenog kukuruza ti nije uginula,ja svojima meljem i ječam i kukuruz i dajem sojinu sačmu koja je također sitna a odnedavno i suncokretovu pogaču.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
ma nemislim na brasno kao brasno neg kukuruz smljeveni ne onak sitno bas...a đabe mi uginula je ... :(

Inaće ne vjerujem da ti je trbuh kunici bio nadut zbog brašna, iako to nije baš preporučljivo za kuniće. Nadutost obično dolazi od prevelike količine ili prevlažne
trave, a može se desit i od prehladne hrane, čisto zato što teže prolazi kroz probavni trakt pa izaziva stvaranje plinova u trbuhu. Iako i kokcidija izaziva dugotrajnu napuhanost. Ko če ga znat...,možda si kupio bolesnog kunića.
 
R

ratar54

Guest
a hvala ljudi na informacijama...ma hrana je u redu tu sigurno nisam pogrijesio a zvat cu bivseg vlasnika pa cu vidjet :)
 
H

Hrvach

Guest
E jbg... Jel si se čuo s gazdom, kaj kaže? Kad je bio kod mene kunići su bili skroz zdravi, da nisu bili ne bi ih niti uzeo. Moguće da je od šoka, nikakvo čudo. Kukuruzno brašno ili šrot po domaći im nemoj davati jer kunić diše dok jede i prašina mu ide u pluća, nikad ih nisam hranio s tim ali sam tako čuo. Kunić je stvoren da glođe i ako mu hoćeš davati kukuruz onda mu ga daj u klipu ili zrnu.
 
R

ratar54

Guest
e a reko mi da nezna da nebi smilo da ih on hrani sa jecmom i onom smjesom za kuniće nekom :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh