• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Marine jel možeš postaviti link za tu skriptu ak ti nije problem..
Bepo po meni je ovo ok, samo da im staviš neki krov na gajbe da im ne pada kiša.
Kaj se tiče odojka.. Pojel sam danas tolko mesa da me je sram pogledat svinju u oči..

http://www.mps.hr/UserDocsImages/VIP/2000/Zdravko Janicki - Uzgoj zeca u OPG.pdf

Nasao sam neku skriptu, al imam na kompu bas s nacrtima i temljitijim opisom cijelog procesa uzgoja, pa mi posalji mail da ti prosljedim..

http://www.vef.unizg.hr/org/stocars...anja/Uzgoj i proizvodnja kunića i krznaša.pdf

Eto naletio sam i na ovu o uzgoju kunica, koliko sam na brzinu vidio ima poucnih stvari pa bi svakako preporucio da si ju procitate posebno pocetnici i oni koji tek zele nabaviti svog prvog kunica :)
 
H

Hrvach

Guest
Teškaš.. Zec i fazan jesu od lovačkog društva ali su na mojoj zemlji, a mene nebu niko j.. u mojoj kuruzi:lol: Zeca ne bi uzimal nego bi ga samo preselil na neko drugo mjesto da mi ne jede vočke.

Hvala na skriptama, jako dobar materijal za stare uzgajivače,ali i za početnike.:prayer:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Teškaš.. Zec i fazan jesu od lovačkog društva ali su na mojoj zemlji, a mene nebu niko j.. u mojoj kuruzi:lol: Zeca ne bi uzimal nego bi ga samo preselil na neko drugo mjesto da mi ne jede vočke.

Hvala na skriptama, jako dobar materijal za stare uzgajivače,ali i za početnike.:prayer:
:lol:.. :lol: .... :lol: ...... :lol: ........ :lol: .......... :lol:............ :lol: .............. :lol: Kad bi ga samo imao u rukama, preselio bih ga u lonac.
 
H

Hrvach

Guest
Jbg... Prokužili ste me.. Ja bi ga samo pomazil malo jače po vratu da se opusti hahahahahaha
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
sojina sačma

trebaminformaciju:
vidim da vi kunićima dajete sojinu sačmu,pa me zanima da li je to isto ili slično kao pšenični posije?kako vi kupujete sojinu sačmu? da li se sojina sačma dajteisto kao i zob ili je to više za kaše kuhati??
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
trebaminformaciju:
vidim da vi kunićima dajete sojinu sačmu,pa me zanima da li je to isto ili slično kao pšenični posije?kako vi kupujete sojinu sačmu? da li se sojina sačma dajteisto kao i zob ili je to više za kaše kuhati??
Za tov čisti peleti a za odrasle peleti + zob .
za experimentiranje prvo proučiti neku knjigu npr ovu;_hrana_za_zivotinje.pdf
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
samo sam htjela znati o toj sojinoj sačmi. ionako kuniće hranim sa peleti +zob i stočni ječam.

najbolja kombinacija za ishranu kuniča ti je kokuruz,zob,stočni grašak,suncokretove sjemenke,i manji dio ječma ,to je ishrana za zečice koje se kote i dok imaju mlade ,za tov su najbolji peletrirana hrana u njoj imaš sve soju nedavaj ni pod razno zečicama koje kote ....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Mojim zekanima dajem samo tvrdi kruh, suho sijeno, dnevno jedan klip kukuruza i voda. Svejedno dođu i oni na 4-5 kg. Tako da skoro nemam s njim nikakvih troškova. Ali ne koristim ih za prodaju, već za kućnu upotrebu.
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Mojim zekanima dajem samo tvrdi kruh, suho sijeno, dnevno jedan klip kukuruza i voda. Svejedno dođu i oni na 4-5 kg. Tako da skoro nemam s njim nikakvih troškova. Ali ne koristim ih za prodaju, već za kućnu upotrebu.

Pa zar se ne usale :!:
 
R

rebro

Guest
Pozdrav

Moje ime je Marko, bavim se uzgojem kunića za meso.
Svaštarim, imam mješance, držim ih i Lici, mama mi ih uzgaja.
Ja živim u zagrebu i tu i tamo nabavim nova rasplodna grla koja onda dostavljam na farmu mami.
Trenutno u Zagrebu imam orijašku činčilu mužjaka i ovnolikog orijaša u crno bijeloj boji, stari su oko 5 mjeseci.
Planiram činčilu prebaciti na farmu idući mjesec kako bi počeo pariti zeke, ali nekako mi ima male testise.
Imam pitanje, sa kojom dobi ta vrsta ima potpuno oblikovane testise i sa kojom dobi se preporuča puštanje mužjaka zekama.
Inače, prošli tjedan sam ga pustio malo do zeke da vidim kako se ponaša i počeo je ko lud skakati po njoj, ali se njoj nije dalo, još je premlada, tako da vidim da ima nagone, samo se brinem hoće li biti plodan zbog tih testisa.
Zeku planiram napariti sa ovnolikim plavobijelim orijašem i onda negdje u ljeto cijelo leglo skupa sa zekom prebaciti na farmu.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Inače, prošli tjedan sam ga pustio malo do zeke da vidim kako se ponaša i počeo je ko lud skakati po njoj, ali se njoj nije dalo, još je premlada, tako da vidim da ima nagone, samo se brinem hoće li biti plodan zbog tih testisa.
Dobrodošao, Marko!
Samo ti njega pusti, neka ljubi :twisted: a rezultat ćeš vidjeti nakon mjesec dana.
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav rebro dobro došao među kunićare. Jako lijepo predstavljanja, svaka čast. Na tvoje pitanje ti neznam odgovor jer držim srednje pasmine, a i nikad nisam imao činčile.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
rebro@
Nedaj im da "vježbaju" još koji mjesec.
Za činčilu neznam jer ih još" nemam ali pošto je i on krupna rasa-ništa do proljeća.
LP
 

maras969

Novi član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
16
Pozdrav od novog člana

Pozdrav
Evo da se i na ovom podforumu predstavim.
Ime mi je Mario i pratim vaš forum o kunićima redovito svaki dan.Naime odnedavno sam nabavio kuniće i totalni sam početnik u tome.Imam muškog bečkog plavog i tri ženke novozelandske bijele.Prvenstveno ih uzgajam za svoje potrebe.
Sve najbolje i Sretnu Novu godinu svim članovima i njihovim kunićima.:partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me dali ko kod nas uzgaja ogromne kuniće ko ovi u sjevernoj koreji:rolfer:mogo bi staviti koju sliku da vidimo kako to oni izgledaju:lol:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
clipimage001t.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

evo upravo sam našao jednog takvog...:lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh