• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

DUKS II

Guest
da, u smislu da je kavez bio ociscen, poslamljen, udaljila sve njoj nepoznate, djecu i dr... . Ocupala se nije. E sad, to jesam, mada slutim da si pod pripremila podrazumjevao kotilicu, a to ne koristim i ... ?

kotilica nije presudna u okotu niti sam to spomenuo . Jako je bitno da znaš da sam misliu na ženku kunića u kojoj je dobi starosti bila prilikom tog okota . Priprema pred okot nije samo davanje slame i čišćenje . To se podrazumjeva u općoj higijeni . Zanima me dali si joj davala kakve preparate za smanjivanje šoka to se obično daje kunićima i ostalim životinjama prilikom preseljenja , odvajanja ili bilo kojeg stresa koji može da pogodi životinju .
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Bok,samo da se pohvalim,moja kunica noćas okotila 8 kunića,sve je prošlo u najboljem redu,danas čekam okot svoje druge bređe kunice.:finga:
 
D

DUKS II

Guest
Počela mi se gubiti dlaka kod oka mužijaka njemačkog šarca pa me zanima jeste li imali iskustva sa takvim slučajevima i kako to riješiti?

gubljenje dlake u većini slučaja je povezano sa vodom i događa se da dlaka prvo bude vlažna i nakon nekog vremena otpadne i vraća se tako da nema potrebe panici ako nije nešto drugo , može se raditi i o suzenju oka to je poslijedica propuha u najčešćem slučaju nju možeš jednostavno liječiti da odeč u ljekarnu i kupiš kapi za oči i kapaš po jednu kap ujutro i jednu kap naveče . E sada sam moraš vidjeti o čemu se radi kod tebe ili uslikaj kunića i stavi sliku na forum i pomoć ti stiže od nekolicine nas u tili čas

:partyman::partyman::partyman:
 
H

Hrvach

Guest
Frikky baš sam neki dan pričao o tebi s jedim kolegom forumašem s korčule, ako nije problem dat ću mu tvoj broj pa da se čujete
 
S

smoki

Guest
frikky od koga ti potjeću kalifornijski i samo nemoj reći od Dubravka iz Tenja,dal imaš čistu liniju il sve križaš sa panoncima...ja sam ti slao na fb poruku jer tražim par kvalitetnih mužjaka i ženki za nagodinu a imam možda prijevoz do Karlovca jer mi šogorica ima rodbinu tamo...hehe pozz od Maria iz Osijeka...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
smoki jel ima uopce kvalitetnih izlozbenih kalifornijskih u hr? Imas prijevoz za kunica do sk, treba mi muzjak svjeze krvi :D
 
S

smoki

Guest
e jbg kad sam imao niko se nije javio osim slavka i on došo po njega i kaže da je za sad zadovoljan a sad čekam da vidim kako je dao pomladak...ma nije frka ja na jesen gibam i u BJ i u VT na izložbu pa mogu ponijet bilo šta bilo kome al do tad ijuuu ima ajme vremena...
Ima mužjaka nađe se samo treba dobro poradit s njima i da vidiš,al da je do slovačke skočit bilo bi ludilo ako mi uleti da na jesen dođe kolega do monora donosi mi 2 nove linije mužjaka i jednu ženku iz Mađarske taman na pola puta ćemo se naći i onda sam na konju...
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
pozdrav

Nov sam ovde, sa kunicima sam se poceo baviti pre oko godinu dana(na ozbiljnije),i nisam bas upucen u hranu,rase i tako...
Hranim ih samo granulama i kukuruzom, i senom... ali vidim neisplati se bas da hranim i odrasle kunice tako, pa me zanim sta je najbolje davati odraslim kunicima?
I jel ishrana utice na skotnost zenki, jer moji imaju preveliku skotnost(na primer u martu mi se zenka okotila 15 komada!! i 13 je ishranila i smrsla preko kile sa oko 5,300 na 4,200..)sad ti mali imaju oko 1500g-1700g i mislim da je to malo...?
a druge mi se kote po 10-11 komada uglavnom, i mislim da je to malo puno..
ako ima neko neki savet.. :) (ako sam nesto lupio, bez smejanja molim..hehe)
 
Posljednje uređivanje:
R

ratar54

Guest
e pozdravvv..evo danas u ogulinu je bila izlozba kunića, ja sam naletio u zadnji cas taman se sve spremalo ... kupio sam jednog belgijskog orijaša bjelog 2 mj starog ...stavit cu slike danas ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

smoki

Guest
ahahahha sad sam se nasmijao do suza šta se kod nas sve prodaje oglas na njuškalu prodaje kanadskog čistokrvnog kunića sa rodovnikom slika je šarca sa peharima i rodovnik od orijaša ahahaha pa da se popišaš od smijeha eto samo da se vidi kako se loše raspituje o kunićima u nas...:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
H

Hrvach

Guest
Smoki vidio sam oglas i malo mi je falilo da ne nazovem.....
@Ivan dobro došao na forum, drago mi je da ima mlađih članova koji su zainteresirani za kunićarstvo. Ti imaš jako dobre ženke ali im treba poboljšati ishranu da ne gube toliko na težini i da mladi brže napreduju. Kupi im granule (smjesu) i mješaj ima 15-30% u hranu, ubaci zob i još neke žitarice i vidjet ćeš da će ti super napredovati.

Inače kolege kunićari, vidite da sam sve manje u zadnje vrijeme u ovoj temi,a i općenito na forumu. Posao me je pritisnuo i više nemam vremena da se bavim s kunićima,a dolaze vručine... Pala je teška odluka da prodam kuniće jer ne volim da životinja pati,a mene nema više od 10-12 sati doma jer u ljetnim mjesecima nekad radim smjene po 12h,a to je previše da se životinje ne obilaze i ne mijenja im se voda. Nisam čovjek koji će imati nešto bez obzira na uvjete u kojima će životinje živjeti, ima i takvih na forumu ali ja nisam među njima. Ostat ću i dalje aktivan u ovoj temi i pomagati drugima kojima će to biti potrebno. Mislim da sam u svom ovom vremenu u kojem držim kuniće stekao neko iskustvo (ili neiskustvo, kako kome drago :D )
 

maras969

Novi član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
16
Kolege kunićari,molim vas ako netko zna što se događa sa ženkom novozel.bijelom.Naime izgubila je dlaku(krzno) ili se očupala kod noge prednjeg buta u veličini šake i to skroz ddo kože.Dali se radi o nekoj bolesti?
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
@Ivan dobro došao na forum, drago mi je da ima mlađih članova koji su zainteresirani za kunićarstvo. Ti imaš jako dobre ženke ali im treba poboljšati ishranu da ne gube toliko na težini i da mladi brže napreduju. Kupi im granule (smjesu) i mješaj ima 15-30% u hranu, ubaci zob i još neke žitarice i vidjet ćeš da će ti super napredovati.

hvala na dobrodoslici.
pa da, i ja mislim da to nije dovoljno samo granule i kukuruza... sad moram da cekam kosidbu jer retko ko ima sad te zitarice.. jecam trazim vec mesec dana i nikako da nadjem...
hvala ti :)
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
Kolege kunićari,molim vas ako netko zna što se događa sa ženkom novozel.bijelom.Naime izgubila je dlaku(krzno) ili se očupala kod noge prednjeg buta u veličini šake i to skroz ddo kože.Dali se radi o nekoj bolesti?

VEROVATNO samo od vrucine.. moja isto tako, sve na stomaku se skroz ocupala do koze( jedino sto moja ima mlade ali su stari vec 3 nedelje pa neverujem da je to nesto zbog toga) ali tako joj je vec nekoliko dana, ali sve je u redu sa njom,normalno se krece, jede,hrani mlade...
 
H

Hrvach

Guest
Slušam danas na Plodovima Zemlje... Neki čovjek iz siska je pitao da li postoje kakvi poticaji za kunićarstvo. Naš dragi ministar mrtav hladan odgovora da ne postoje jer je to neisplativa grana poljoprivrede i nije u sustavu IPARD programa EU. I onda se čudimo zbog čega je propao Kunis, zašto su kooperanti stavili ključ u bravu svojim farmama....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Našima je lakše uvest i pobrat za to profit nego nešto proizvest, zato nam je država i spala na niske grane.
 
D

DUKS II

Guest
poticaji i samo poticaji , ma disu prije bili poticaji to je samo flekanje očiju malima dok veliki kradu i tovare u svoju blagajnu . Trebalo bi jednog dana zabraniti poticaje na sve grane poljoprivrede i onda neka bude uzgoj ko koliko može financijski pokriti i to je najpravednije za sve a ne ja bi držao kuniće i to cca 800 ženki ALI DA MI DRŽAVA DA ............. i poticaj i otkup i ....... . Ma stani malo dokle to ide pa to sve plaća ovo malo obrtnika i ljudi koji ne spadaju u državne firme a niko im ne vraća osim porasta cijena . Čudime da niste vidjeli koliko poljoprivrednika ima u Austriji i kako rade pa onda vukli paralele o poticajima
 
H

Hrvach

Guest
Slažem se da ne treba poticaj,ali uvijek ima onaj ali.... Kad bi otkup bio garantiran ko vani, kad bi imali smanjenu stopu pdv na neke potrepštine poticaji bi bili suvišni,a kod nas je sve obrnuto. Daju ti poticaj pa ti tri puta toliko uzmu natrag..
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
U potpunosti se slažem sa Duksom. Nedavna frka sa otkupom mlijeka pokazala je tko i koliko novaca dobiva od poticaja. Oni koji su pokrenuli te prosvjede godišnje su dobivali i po nekoliko milijuna kuna poticaja i nije im dosta, a bični smrtnici koji pune proračun toliko love u životu nisu vidjeli. Ako pada - ne valja , ako nepada opet nevalja, ako nemaju kome prodati - nevalja, ako imaju kome prodati - nevalja im cijena, za sve je kriva vlada a sami nebi ni malim prstom pomakli da si olakšaju položaj. Više nitko nezna kad pričaju istinu kad muljaju. Zapravo kao i sve ostalo kod nas.
Sory, ovo je već skroz off. Ako smeta briši :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh