• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Ja imam ovo u digitalnome obliku:

Antun Grujic - Kunicarstvo
Milos Arandelovic - Gajenje kunica
Velibor Drakulic Zoran Kosovic - Kunicarstvo
Zdravko Janicki - Uzgoj zeca u OPG
Roman Kopanjski - Uzgoj kunića
Uzgoj i proizvodnja kunića i krznaša (prezentacija)
Kunićarstvo (prezentacija)
Miksomatoza kunića (prezentacija)
Kunićarstvo (ovaj zadnji link koje je exsa postavio)
i imam još nekih 20-ak skeniranih članaka iz Gospodarskog lista...

Ove manje mogu posalti mailom, a veće postavim negdje na internet uskoro..

Edit:
Evo, našao sam link za skidanje knjige Antun Grujic - Kunicarstvo
http://www.scribd.com/doc/48887576/Anton-Grujic-Kunicarstvo
 
Posljednje uređivanje:
H

hdraskov

Guest
Ja imam ovo u digitalnome obliku:

Antun Grujic - Kunicarstvo
Milos Arandelovic - Gajenje kunica
Velibor Drakulic Zoran Kosovic - Kunicarstvo
Zdravko Janicki - Uzgoj zeca u OPG
Roman Kopanjski - Uzgoj kunića
Uzgoj i proizvodnja kunića i krznaša (prezentacija)
Kunićarstvo (prezentacija)
Miksomatoza kunića (prezentacija)
Kunićarstvo (ovaj zadnji link koje je exsa postavio)
i imam još nekih 20-ak skeniranih članaka iz Gospodarskog lista...

Ove manje mogu posalti mailom, a veće postavim negdje na internet uskoro..

Edit:
Evo, našao sam link za skidanje knjige Antun Grujic - Kunicarstvo
http://www.scribd.com/doc/48887576/Anton-Grujic-Kunicarstvo

Bilo bi jako dobro da sve postavis negdje gdje mozemo svi skinuti sa nekim free acc... Hvala unaprijed

A ako imas volje na mail da mi posaljes:
Milos Arandelovic - Gajenje kunica
Velibor Drakulic Zoran Kosovic - Kunicarstvo
20-ak skeniranih članaka iz Gospodarskog lista...

mail: houselunatic@gmail.com
:prayer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
E tu je caka...
.......Napominjem da oni uvijek imaju barem pola hranilice za jesti, svaki dan dosipam hranilicu do vrha......

Ako uvijek imaju barem pola hranilice hrane kako onda rješavaš problem sa ljupicama o zobi. Moji ,ne svi, većinom mladi, pojedu sve ali im ostane ljupica i ako ne čistim, hranilice se napune s tim smećem za dan-dva pa onda teško mogu izabrati hranu od tih otpadaka.
Ja svoje hranim dva puta na dan, ujutro i navečer, stim da ujutro očistim hranilice od otpadaka i naspem hrane otprilike onoliko koliko mogu pojesti a da im ne ostane puno do idućeg ćišćenja. Nešto slično se događa i sa kukuruzom, pojedu srce - klicu, a ostalo ostave. Ako hoću da sve popjedu moram ih držati da ogladnu, a to nema smisla, zato im kukuruz dajem u vrlo malim količinama. Čak i pelete ne jedu s užitkom ako nisu pomiješane sa žitaricama.
 
D

duba0s

Guest
Nedavno sam nabavio dvije bređe ženke kunića od 01.06.2012. i do danas je bilo sve u redu. Vrstu ne mogu odrediti sam, mislim da se radi o križanim vrstama . Danas sam primjetio da jedna od njih ima ispod vrata dosta veliko zadebljanje. Za sada se ponaša se normalno, malo slabije jede mislil zbog vrućine, ali pije vodu. Hranim ih gotovom suhom hranom kupljenoj u poljoprivrednoj ljekarni, suhim sijenom, od zelene hrane povremeno maslačkom, a jučen na večer su dobile malo mlade djeteline. Stolica joj je normalna.
Molim za savjet. Unaprijed hvala!!!

vjerovatno se radi o masnom tkivu
 
D

duba0s

Guest
Pozdrav svima. Imam jedan problem sa kunićima, imam panonske bijele, dvije ženke, svaka je imala po 6kom.,prvi put se okotile, problem je u tome što su obje pojele svoje mlade, jedna odmah, a druga nakon dva dana, ima netko ideju u čemu je problem? :(

ili je kanibalizam ili nedostatak vitamina ili vode
 
M

Miroslav Smoljo

Guest
n721r9.jpg

nzo9qx.jpg

1199ide.jpg


nije me bilo neko vrijeme,nešto mi se zablokirao profil il sam ja nešto zeznio...a i bio sam malo zauzet izradom nove nastambe.

ovo na slici su 2 legla ima ih 11 kom. Imam još 2 legla (5+7) i još jedno koja se mora okotiti za dan 2. jel rano da leglo staro 1mj. ubacim kod ovih malo većih. jedu već sami i super napreduju (7kom)....najviše bi ih prebacio zbog vrućine...ipak u ovom kavezu ima i prostora a i ugodna im je klima
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Eto neki dan sam morao jednu zečicu riješit jer više nije mogla na zadnje noge i u par dana je drastično smršavjela. Noćaš mi je pak druga uginula prilikom koćenja:(, sinoć oko 9 sati sam im dao friške vode i hrane i bilo je sve normalno, jutros oko 6 sam ju našao već ukočenu i 4 mlada uginula pored nje.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
To ti se zna dešavati kad su ovakve vručine zec je dosta osjetljiv na vručinu i trebalo bi imati gajbe u prostorijama gdje su dosta zaklonjene od sunca ili jednostavno preskočiti sedmi mjesec za kočenje...
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
ili je kanibalizam ili nedostatak vitamina ili vode

najvjerojatnije ovo prvo, za 15-ak dana ćemo vidjet da li bude opet tako napravila, vitamine joj dajem,vode je stalno imala, jedino što popije cijelu posudu vode jako brzo...
 
D

duba0s

Guest
najvjerojatnije ovo prvo, za 15-ak dana ćemo vidjet da li bude opet tako napravila, vitamine joj dajem,vode je stalno imala, jedino što popije cijelu posudu vode jako brzo...

jel i inace pije puno vode
 
M

matko

Guest
Pozdrav nov sam na forumu zapravo i nisam baš prijavio sam se još prije 2 godine s namjerom da krenem s uzgojem kunića ali sam odustao i evo sad sam odlučio krenut pa imam par pitanja.....

Za početak jedno zanima me koja je razlika između gotove smjese za kuniće i one kuju sami radimo, i koja je bolja za tov????'
 
D

duba0s

Guest
da, svaki put kad joj natočim to popije praktički začas, dok ovi ostali prema njoj piju zanemarivo

vjerovatno ima temperaturu radi necega probaj joj dati injekciju penicilina
 
D

duba0s

Guest
Pozdrav nov sam na forumu zapravo i nisam baš prijavio sam se još prije 2 godine s namjerom da krenem s uzgojem kunića ali sam odustao i evo sad sam odlučio krenut pa imam par pitanja.....

Za početak jedno zanima me koja je razlika između gotove smjese za kuniće i one kuju sami radimo, i koja je bolja za tov????'

ako imas dobar recept i peletirku sigurno ce tvoja hrana biti bolja stime da ti matrica bude 3mm od peletirke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

matko

Guest
Jeli vi imate neki dobar recept da je bolji od smijese ili je to tajna :):):)
 
M

matko

Guest
A kad bi im davao samo pelete koje su prednosti a koji su nedostaci....
 

Najnoviji postovi

Na vrh