• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Dakle ako stavim recimo 45 kn to je OK cijena, nemam još mlade za klanje a imam naručemo bar 10 kom.

ja svoje mješance (veliki orijaš) prodajem po 50 kn/kg. mada sam u zadnje vrijeme htjela povisiti na 55 kn ali nisam. znam da u Italiji se meso kunića prodaje po7 Eura. dakle oko 50 kuna. moji od zadnjeg puta su mi bili teški oko 2ipol cca 3 kg a imali su 6-7 mjseci. ovi sada imaju 4ipol mjeseca a sigurno imaju oko 2-2,50 kg. ja sam jako zadovoljna. jedina je ta mana što imam jednu ženku.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
.(Da sad ne citiram nekoliko zadnjih postova..)
..naravno da se isplati,imali svoju hranu za kuniće ili ju kupovali,isplati se...a što se tiče velike zarade,to je Marin dobro opisao.
Ja sam super zadovoljan ,uzgajam ih radi mesa za svoje potrebe i radi prodaje živih za rasplod,Iz godine u godinu sve je veća potražnja za rasplodnim kalifornijskim kunićima, tako da s prodajom nemam problema.
Zahvaljujući internetu ljudi su bolje informirani o kvaliteti mesa kunića ,to neki proizvođači zlorabe i nezanaju sami koliko bi tražili za kilogram mesa,ali OK" to je osobna stvar koliko će tko cijeniti svoje i ide meni na ruku :(y): jer se onda ljudi koji imaju uslove uzgoja odluče uzeti tri ili četiri ženke za rasplod pa sami sebi proizvesti meso.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Meni nije do neke "velike zarade", ali ako kojeg uspijem prodati to mi je za pokriće troškova koje imam oo njih. Svoje imam samo kukuruzh kojega ne jedu puno i suhu djetelinu, te slamu za stelju, dok ječam, zob i pelete moram kupiti.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
ja jednostavno volim raditi ovo što radim i uživam dok ih hranim, čistim i gledam kako rastu i skaču okolo ......manje - više za novce i cijenu !!!
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
prvi okot mlade kalifornijske
88395843884245619086927.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
90132344657586541752835.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] prvi okot mlade nz bijele
89392343843887623122765.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
89460544657855875059218.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
kunići

Evo stigla tri nova gnjezda hajkomice i panonca , gubitak po jedan mali iz dva gnjezda
(podhladili se ) zadovoljan sa okotom. mali okočeni 26.04.13.ukupno: 13/13/11 kom.









 
Posljednje uređivanje:

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
žećo

sve čestitke i pohvale za tvoju farmu
kunići su ti super bravo. pozdrav
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
BOG KUNIĆARI !

Novi sam član ovog foruma, a uzgajivač sam već duže vrijeme sa velikim prekidima (posljednji, desetak godina). Ponovno sam krenuo prošlog ljeta sa križancima odn. mješancima, samo da krenem sa uzgojom, ali sam uvidio da od taga nema napretka. Do sada sam držao kuniće u zidanim i drvenim objektima što je isto rezultiralo, pa sam se odlučio što se tiče rase na kalifornijske,a smještaja na kaveze takođe kalifornija tipa. Pročitao sam pola teme o kunićarstvu i dr. literature, ali mi još uvjek nedostaje odgovora. Pa bih Vam ovom prilikom postavio jedno pitanje. Prilikom prevencije bolesti kunića dali je bolje koristiti;

SULFADIMIDIN 32% (otopina za injekciju i pripremu peroralne otopine)
SULFAMIDIN 160 mg/ml (VZ Subotica, oralni rastvor) ili
TRISULFON (prašak za peroralnu otopinu)?

UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM !
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

krunomar2 najkraći odgovor nabavi velike srebrene kuniće, hrani po pravilu Pehre i ništa ti od ovoga neće trebati:))))))))
SULFADIMIDIN 32% (otopina za injekciju i pripremu peroralne otopine)
SULFAMIDIN 160 mg/ml (VZ Subotica, oralni rastvor) ili
TRISULFON (prašak za peroralnu otopinu)?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Dobro došao krunomar2!
Meni su u vet ljekarni preporučili trisulfon jer ima najširi spektar djelovanja.
U nekim pehrinim peletima se nalazi i antibiotik u mjeri dovoljnoj ako hraniš s čistim peletima,ali i ako daješ pola peleta u smjesi dobili su neku preventivu.
pozdrav!
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Vidim da mi savjetujete peletiranu smjesu sa kokcidiostatikom. U okolici N. Gradiške baš i nije neki izbor peletirane smijese za kuniće, a kamoli Pehrine. Inače hranim mješavinom Žito Vitalka peletom, ječam, žito, suncokretova pogača i sijenom lucerne.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Vidim da mi savjetujete peletiranu smjesu sa kokcidiostatikom. U okolici N. Gradiške baš i nije neki izbor peletirane smijese za kuniće, a kamoli Pehrine. Inače hranim mješavinom Žito Vitalka peletom, ječam, žito, suncokretova pogača i sijenom lucerne.
Ta sa kokcidiostatikom bi mogla otići u povijest,prednost pehrine je što imaju za svaku dob kunića drugačiju smjesu,veći je postotak proteina ali je za toliko i skuplja....pa ima svrhe samo ako se daje čista(100%-tna)
Moja preporuka da izbaciš žito(pšenicu) a ubaciš zob(po cijenu živciranja zbog ljuskica ):
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Vidim da mi savjetujete peletiranu smjesu sa kokcidiostatikom. U okolici N. Gradiške baš i nije neki izbor peletirane smijese za kuniće, a kamoli Pehrine. Inače hranim mješavinom Žito Vitalka peletom, ječam, žito, suncokretova pogača i sijenom lucerne.

Za informaciju gdje ima kupiti Pehrina smjesa u vašoj okolici jednostavno nazovite izravno tvornicu i oni će vam reći, tako sam ja napravila i riješila problem nabave njihove hrane.
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Za informaciju gdje ima kupiti Pehrina smjesa u vašoj okolici jednostavno nazovite izravno tvornicu i oni će vam reći, tako sam ja napravila i riješila problem nabave njihove hrane.
zibba jel ima u okolici VG Pehrine smjese za kupiti ak ima gdje točno?
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
zibba jel ima u okolici VG Pehrine smjese za kupiti ak ima gdje točno?

Pehrinu hranu za kuniće ( za druge životinje nemaju) drži prodavaonica u sklopu veterinarske ambulante u VG.
 

frikky

Novi član
Tu od
12 Tra 2011
Poruka
27
@fešk koju si žicu koristio za izradu boksova, tj. debljina žice i otvor oka?
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Fešk - kavezi su mrak, ja bi nešto takvo za tov. Koje su ukupne dimenzije stalaže, a koje pojedinog boxa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh