• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ja isto nekuzim razliku između pšenice i žita! Između pšenice i žitarica je razlika jasna, ali pšenice i žita nikako! Ako možeš pojasniti bilo bi dobro....i zanimljivo...

Sad kontam o čemu je riječ.Zapravo,mi ovdje za kukuruz često koristimo naziv žito,a zapravo i kukuruz,pšenica,zob...spadaju u žita.Zamjena pojmova,izvinjavam se.Mislim da sam pojasnila:icon_fU:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Bečki plavi !
Pitanje ako netko zna kakvi su za držanje?
Imam panonce pa me interesira jesu li zahtjevni ili su jednaki kao i panon bjeli.
Kakvo je meso i prirast u odnosu na panonce.
Fala !

Ja imam za sada samo mladog mužjaka bečkog plavog (vidiš ga na slici sa 3 mj.) a ostale su NZL bijele i kalifornijske, ali mogu ti reći da je sa 7,5 mj. predivan i velik. Prvi mladunci su već tu:icon_e_biggrin: ali još su mali i nisu izašli van iz kotilice (križano sa kalifornijskom) tako da ne znam baš detalje vezane samo za bečke plave što se karakteristika tiče....volio bih nabaviti možda jednu takvu ženku pa da imam čistu rasu.....videćemo...:icon_thumright:
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Ja svoje kuniće hranim sa 3 mjere jećma , zobi i gotovi paleta gebi međutim oni odma proberu gebijeve palete onda vade iz zobi zrno tako da oljupina ostaje u hranilici zatim se ta oljupina od zobi pomješa sa punim zrnima zobim i jećmom
pa više neznam dali su to prebrali ili ne . Dođem u situaciju da ispraznim hranilicu sipam novu smjesu pa puno hrane bacam kako vi to riješavate. Dali trebam ćekati da bukvalno sve pojedu
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Bilo binajbolje kada bi sve pojeli inače naviknut češ ih pa češ bacati puno :mur::mur:hrane !
Budi uporan ,kada ogladne sve pojedu !
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Ja svoje kuniće hranim sa 3 mjere jećma , zobi i gotovi paleta gebi međutim oni odma proberu gebijeve palete onda vade iz zobi zrno tako da oljupina ostaje u hranilici zatim se ta oljupina od zobi pomješa sa punim zrnima zobim i jećmom
pa više neznam dali su to prebrali ili ne . Dođem u situaciju da ispraznim hranilicu sipam novu smjesu pa puno hrane bacam kako vi to riješavate. Dali trebam ćekati da bukvalno sve pojedu

5 koka uzmes.nose jaja i bacis im ostatke od zeceva...npr:(call):
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Meni se je danas okotila jedna panonka prvi joj je put ali je sve proslo u redu.

Ali kod jedne kalifornijske kojoj je ovo treci okot nasao sam danas u gajbi nesto crveno kao neki krug velicine 1 do 2 cm.To je puno žilica i izgledao kao zametak.Ona nije napravila ni gnijezdo niti se je ocerupala nis samo sam to nasao jedan komad.E sad me zanima sta bi to moglo biti,dali je netko od vas imao takav slucaj.Jer da je pobacila sta nebi trebalo biti onda mali okoceni mrtvi,neznam.Danas joj je termin bio za okot tocno 30 dana.

E sad sam se sjetio isto necega imam ovnoliku zenku i ovnolikog mužijaka i mali su sedan komada sad stari mjesec dana i svi imaju usi gore,hoce li oni imati usi gore ili im se one spuste kako ce rasti jer sam ja mislio da se kod ovnolikih mali kote sa usima prema dolje?
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Trebo bi pomoč !!!!
Mužjak za rasplod mi je dobio rane po nogama kaj da napravim pomozite zbog toga baš neće jesti ,a nemre ni skočiti na zečicu.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Rane od čega? Veterinar ili lonac !!!:(nerd):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Izgleda da ih je dobio od žičanog poda lonac ne dolazi u obzir ,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Moj mužjak je već godinu dana u kavezu sa žičanim podom pa nisam nikada primjetio nikakve rane. Pregledaj kavez možda se žica negdje izdigla pa se nabode....:icon_e_confused:šta može drugo biti ???:(doh):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Problem je taj kaj je zekan jako jako velik pa mu je to najvjerojatnije od težina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Stavi mu u kavez neki stari tepih ili dasku. Za teške pasmine kunića žičani pod nije podoban.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Moja kalif zenka ipak se okotila jucer u noci,bilo je troje mrtvih ali ok je za sad sve.

Jucer sam po prvi put vidio panonku zenku kako se cerupa sto je za mene bio poseban doživljaj
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Kupujem ženke kalifornijskih kunića ili panona kunića ima možda ko za prodati po mogučnosti okolica Zagreba i Velike Gorice
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ako dolaziš na istok javi se, imam ih od 3 mjeseca i 1.mjesec....:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Trebo bi pomoč !!!!
Mužjak za rasplod mi je dobio rane po nogama kaj da napravim pomozite zbog toga baš neće jesti ,a nemre ni skočiti na zečicu.

Pozdrav !
Znaju nekad pretjerati sa lupanjem nogama po podu da se pravi jak i opasan :D: , e onda pretjera pa poslje hoda kao po jajima :icon_hang:
mjenjaj više sjena pod zekom i neka se baca ali da mu je mekše i čisti svaki dan ili dva.
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Napravio sam u hranilici pregradu tako da u jednom dijelu dajem ćistu zob a u drugoj jećam pomješan sa paletima tako da sada znam sto su pojeli. Posto kukuruz neće da jedu imam mikser za sok a ujedno ima prikljućak na njemu za mljevenje rijezge tako usitnim kukuruz i palete dodam mekinje i kostovit i zamjesim sa toplom vodom od smjese oblikujem kuglice prećnika oko 5 cm rado sve pojedu nepravim puno samo sto pojedu danas da se nebi ukiselilo. To dajem u zasebne tanjiriće znaći nestavljam u onu hranilicu sa zobim jećmom i paletama da ih nekvasi.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Svaki put kada hranim zečeve i pružam ruku da im stavim hranu,jedan od njih me zgrabi za ruku.Nije to opasan ujed,samo malo žvocnu,ali imam bojazan kada ih hranim.To su radili mužijaci,evo danas i ženke.Da li je to ispoljavane agresivnosti ili su samo halapljivi za hranom,pa iz radoznalosti ćape me za ruku?Zar se već nisu navikli na ruku koja ih hrani?:icon_sad:
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Pozdrav, kunići na taj način ne ispoljavaju samo agresiu nego i strah. Dominantni mužjaci iskazuju svoju dominaciju na način da stalno kopaju i razbacuju urin po kavezu.Takvo agresivno ponašanj pokazuju ženke kad imaju leglo. Agresia iz straha je vidljiva na taj način da životinja napada iz kuta,na početku samo nogama poslije i grize. I strah i dominacija su naj češće naslijedne osobine.

Nešto od mog uzgoja
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 101
  • 2.jpg
    2.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 97
  • 3.jpg
    3.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 96
  • 8.jpg
    8.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 104
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh