• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

M

maki17

Guest
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima na forumu.Evo novi sam ovdje i imam jedno pitanje nadam se i odgovoru. Gdje mogu putem interneta kupiti pelete za kuniće? Gdje god da tražim ima mala pakiranja za mini kuniće koji su kućni ljubimci a mene zanimaju vreće po 20 - 30 kg.
Hvala
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ne postoi bolest kunica koja se moze prenijeti na covjeka sa kunica
LIJEP POZDRAV....


hvala na odgovoru :cool2:

sad mogu bez straha u pušnicu skinuti kojeg



(Powered by frubar.net)
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Meni se je okotila jucer panonka i male je razbacala i jednoga je maloga pola pojela.Misli da bi bilo najbolje da je se rijesim samo neznam kad se to može jer je imala okot pa me zanima kad se ona može zaklati posto je imala mlijeko i to sve?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Jimmy - jel klasično usoliš meso i koliko dugo držiš u soli, na koliko dimova ostaviš meso i ......kakvog je ukusa ???
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Meni se je okotila jucer panonka i male je razbacala i jednoga je maloga pola pojela.Misli da bi bilo najbolje da je se rijesim samo neznam kad se to može jer je imala okot pa me zanima kad se ona može zaklati posto je imala mlijeko i to sve?

Dali ti je imala dovoljno vode prilikom kotnje? Jer profesionalni kunićari tvrde da zbog nedostatka tekućine dolazi do kanibalizma... Možda nije greška u njoj :(mm)::(mm):
 

klek

Novi član
Tu od
25 Stu 2013
Poruka
5
Re: Kuničarstvo

Meni se je okotila jucer panonka i male je razbacala i jednoga je maloga pola pojela.Misli da bi bilo najbolje da je se rijesim samo neznam kad se to može jer je imala okot pa me zanima kad se ona može zaklati posto je imala mlijeko i to sve?

robi ka ,
ima više razloga zbog čega kunica zna uništiti svoje gnijezdo sa mladima.
_ recimo dali ti je to kunicin prvi okot ako je vidjeti ćeš po dosadašnjim izlaganjima kunićara da se to zna događati zečicama pogotovo kojima su to prvi okoti.
_ provjeri dali ti su se možda nastanili miševi u prostoriji sa kunićima,
_ možda je kunici nedostajalo vode prilikom kotnje,
¬_ možda je kunicu nešto prestrašilo ( uznemiravalo ) prilikom kotnje
postoje razlozi samo ih treba uočiti . Jasno ako je to kunici postala praksa. Najbolje ju je odstraniti iz uzgoja . Ja bi da sam na tvom mjestu 2-3 dan nakon kočenja još jednom ju pustio muškom i nakon tog kočenja donio odluku o njezinoj daljnjoj perspektivi , Zečicu koja smo nakon neuspjelog kočenja odlučili uništiti potrebno je 2-3 tjedna pustiti da se utovi .
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jimmy - jel klasično usoliš meso i koliko dugo držiš u soli, na koliko dimova ostaviš meso i ......kakvog je ukusa ???

ma sve klasika,stavim ga sa svinjetinom(sa šunkicama ,slaninom ...)držim ga oko tjedan dana u soli pa onda na dim jedno 3-4 puta (samo malo dima, vidi se kako brzo tamni od dima) i onda u zamrzivač.
Do sada sam ih stavljao kuhati u grah, kiseli kupus i mogu reč da nije loše,jelo dobije okus kao kad bi stavio komad sunke il slanine,a šo se tiče samog zeca potsiječa na sušenu svinjetinu (možda više zbog dima) naravno da je suše al dobro je.
Pravio sam i kobasice al su me nagovorili da stavim i dio svinjetine (zbog masnoče),tako da je okus bio sličan čistim svinjskim kobasama al se osijetila nekakva aroma,bile su suše začini i dim su se jače osijetili.

Slijedeče godine ču pokušati napraviti nekakve kobase sa čistom zečetinom.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

A neznam ni sam kaj joj je bilo,imala je vode na to jako pazim kad se kote mada ih obolazim prije posla popodne i poslije posla i davam im hrane i sad pogotovo vode jer im se smrzne pa stalno dolijevam tople.

Koji su simptomo kokcidioze,da znam ako se pojavi?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Možda ja hranim, ali i ne znam da s tim hranim! Objasni ukratko što je to "čičoka"!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima na forumu.Evo novi sam ovdje i imam jedno pitanje nadam se i odgovoru. Gdje mogu putem interneta kupiti pelete za kuniće? Gdje god da tražim ima mala pakiranja za mini kuniće koji su kućni ljubimci a mene zanimaju vreće po 20 - 30 kg.
Hvala

Pozdrav i dobro došao na forum.
Čini mi se malo ružno da za prvo javljanje ne dobiješ odgovor.
Peleta nema preko veba.
Pakiranje od 2o kg imaš u Žminju 052 846 243.
Potrebno dogovoriti unaprijed za veliko pakiranje.
LP exsa
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Re: Kuničarstvo

Po meni nije, kukuruz na zadnjem mjestu. Moji ga uopće ne dobivaju, a i ne vole ga.

hehe moji zecevi oni samo kukuruz pojedu a ovo ostalo ostave :D :icon_lol::icon_lol:
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

hehe moji zecevi oni samo kukuruz pojedu a ovo ostalo ostave :D :icon_lol::icon_lol:

ovo je očito induvidualno od kunića do kunića, ja svojim izmiješam sve pa sami biraju, tako da nakon par dana ono žito koje nevole, a ostalo je nagomilano na dnu hranilice jednostavno bacim kokoškama.
Ima li tko iskustva "više od mene" u hranjenju kunića ČIČOKOM ???
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Mojima dajem ječam, žito i kukuruz. Kukuruz ostave za kraj al' svejedno ga popapaju......
 
M

maki17

Guest
Re: Kuničarstvo

Pozdrav i dobro došao na forum.
Čini mi se malo ružno da za prvo javljanje ne dobiješ odgovor.
Peleta nema preko veba.
Pakiranje od 2o kg imaš u Žminju 052 846 243.
Potrebno dogovoriti unaprijed za veliko pakiranje.
LP exsa
Hvala ti puno na odgovoru
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Sutra mi je godišnjica kako sam član ovog foruma. Hoću dobit' kakav poklon???:drink:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Re: Kuničarstvo

Ako bude admin darežljiv počastit će te :p mene za tvoj odgovor nije počastil i ta čočoka el to dobro ja za to tek prvi put čujem tako da možete malo pojasnit i el se oni od toga dosta debljaju ?!
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Od Čičoke se ne debljaju, bar nisam primjetio u ova dva-tri tjedna šta im to dajem. Čitam po netu da je puk K... zdrava za ljude, za dijabetes i svašta nešto. Kao može im se davat ali nisam uspio proguglat koliko, a ja imam toga sad dosta a oni se doslovno dave u tome koliko je vole. Čak sam je testirao kao mamac za pantagane u trapulu stavit :eek:: po dva bi lovio:icon_rofl:
 
Na vrh