• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Pa mozes li navesti neki uzrok:(angel):

čistokrvi belgijci su malo zahtijevniji za uzgoj(moje iskustvo)
koliko je zečica teška
dali je zec provjeren(jel ima potomstvo)
znaš li točno odredit estrus (3 dana kad moze ostat skotna)
...
 

KUNINSARAC

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Kuninica je teška 6 kg .Kunić je provjeren s njim sve ostaju skotne:icon_madu::icon_madu:
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Hvala prijatelju ja sam pravio nacrte za kaveze pa mi je jedan stolar izrezao elemente ja ih sklopio a lamperiju sam kupovao po kvadratu oko 4 eura po metar
kavdratnom tasne sam narućio u jednoj limarskoj radnji 70x90 dubina 4 cm takvu tasnu sam plaćao 6,5 eura. Svaki kavez je zaseban fizićki a dmenzije su 70x90 cm visna 70cm a pod od letvica debljine 2x2cm dužine 70 cm razmak 1,5 cm. Takav jedan kavez me izlazio oko 20 eura sam sam sklapao. Ako te zanima mogu ti sve elemente popisati da ti neko izreže pa ti samo sklapaj. A kuniće sam nabavljao u Srbji jednu liniju a drugu ovdje u Bosni . Ako mogu sta pomoći oko kaveza piši.
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

@trupković, kavezi su ti odlični a i kunići !!! Kol'ko si platio kaveze ako si kupio ili materijal ako si sam pravio ?:(emo):


Hvala prijatelju ja sam pravio nacrte za kaveze pa mi je jedan stolar izrezao elemente ja ih sklopio a lamperiju sam kupovao po kvadratu oko 4 eura po metar
kavdratnom tasne sam narućio u jednoj limarskoj radnji 70x90 dubina 4 cm takvu tasnu sam plaćao 6,5 eura. Svaki kavez je zaseban fizićki a dmenzije su 70x90 cm visna 70cm a pod od letvica debljine 2x2cm dužine 70 cm razmak 1,5 cm. Takav jedan kavez me izlazio oko 20 eura sam sam sklapao. Ako te zanima mogu ti sve elemente popisati da ti neko izreže pa ti samo sklapaj. A kuniće sam nabavljao u Srbji jednu liniju a drugu ovdje u Bosni . Ako mogu sta pomoći oko kaveza piši.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

dali neko u blizini vinkovaca prodaje kotilice i tovilice?
nešto na ovu foru :
picture.php
imaš ovdje oglas za takve kaveze,
Nije ti baš u bližoj okolici ali isplati se itekako,jer nema na tržištu boljih kaveza za tov kunića od takvih (provjereno)
(svrha posta nije reklama )
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Dali neko može preporućiti sta davati kunićima poslije granula mislim na period ćišćenja pre klanja uzeo sam granule za jagnjad a imam zobi i jećma dali je to pametno i koliko ih hraniti poslje ukidanja granula???
 

KUNINSARAC

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Das im 10 dana prije klanja sjeno , jeca ,kokuruz itd...:(happy)::(happy)::(happy)::(happy):
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Re: Kuničarstvo

kakvo je stanje sa prodajom kunićeva mesa, koja je cijena po kili i gdje se najbrže mogu prodati, ima li išta organizirano ili tako nešto, ako netko zna nešto nek mi javi, važno mi je
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

stanje je kod mene takvo da u zadnju godinu i pol nisam nit jednog prodao:icon_blackeye: šala mala
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: Kuničarstvo

stanje je takvo da je svima fino i super za papati ali bi svi djabe.čak ni ne pitaju za cijenu nego kak bi mogao dobit.možda krivi ljudi
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Ja imam za sada tržište ,tek sam krenuo sa uzgojom i prva tura kačifornijskih koji će biti uskoro za klanje svi su rezervirani dajem ih po cijeni od 35 kn za kilogram očišćenih... Imam svu svoju hranu tako da ću biti zadovoljan..
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Kod nas u Bosni slabo se jede meso kunića narod više vjeruje u jagnjetinu ,teletinu
,piletinu npr. 1kg jagnjetine mislim u mesu je 5,5 eura
teletina sa kostima 6,5 eura , piletina 2,5 eura za kuniće neznam . Gebi paleti pakovanje 10 kg kod nas 4 eura
 

Najnoviji postovi

Na vrh