• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
U Istri bi možda i išlo Restorani Hoteli tržnica nebi bilo loše probati sa nekom manjom količinom.

Ja sam ga naručio na Aliexpress i treba stići svaki dan, kad stigne (ako stigne) ja ga sadim pa šta bude bude..
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Mislim da me babe na tržnici popljuvale kad bi vidile da piše kineski kupus, i još da bude na akciji :icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ti napiši - čing- - čang - čong.I rekni - to je blitva.Iskreno,meni na blitvu i liči.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Nemoš prodat papriku Mentu, viču babe šta si to brao tak zelenu, trebo si ju ostavit još koji dan, a kud još i ovaj kosooki kupus :icon_oak:
osim toga kupusa mi je dosta i u polju i na tanjuru,( mizerna cijena prošle godine) :icon_anal:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Odličan je taj kineski kupus,samo što kod nas ljudi još uvijek nisu naučeni na njegovu konzumaciju...
Ja sam ga danas imal za ručak i super je bil...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Narudžba je stigla, danas nešto malo zasijano u kontejnere vidjećemo šta će biti od toga.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Slikano danas taj kineski kupus ili blitva ili šta već je proklijao i počeo je napredovati..

Ovih dana zasadiću par kontejnera umjesto blitve a blitvu smo dosta koristili pošto imam i unuku a zelje voli jestii a i vidjeti kako se ponaša na našoj klimi.

Zasađeno je po 3 zrna u svaku pliticu i klijavost je velika.

 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo kako sada izgleda klijavost je odlična..
 

Prilozi

  • kineski kupus.jpg
    kineski kupus.jpg
    63.1 KB · Pregleda: 131
  • kineski kupus1.jpg
    kineski kupus1.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 105
  • kineski kupus2.jpg
    kineski kupus2.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 109

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Zašto po tri biljke zajedno i šta ti je to bijelo po vrhu?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Plitice su od 66ml pa sam tako stavljao to je za probu da vidim šta će biti od toga to je za nas ukućane.
Gore je Agrilit neko stavlja i vermikulit a služi za zadržavanje vlage u supstratu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ja imam Agrilit, vermikulit je isto kao i Agrilit mislim na namjenu mene je vreća od 100 lit koštala nekih 120 kn koliko se sjećam i nikad ju potrošit mislim negdje nagrubo da možeš sa jednom vrećom pokriti sigurno 70/80 tisuća presadnica pa je lako izračunati trošak.

Neznam kakve su sada cijene mislim da nebi trebalo biti skuplje ili bar tu negdje.
Ja sam tražio Vermikulit ali najsitniju granulaciju za presadnice ali nisam mogao nigdje nabaviti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
el nije vermikulit zlatne boje?
ovo na slici je onaj pečeni silikat, ali mislim da to nisu dvije iste stvari...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ovo kod mene je Agrilit i on je bijele boje a Vermikulit je kako ste naveli a namjena je ista.
U međuvremenu sam tražio i pronašao u Rijeci Vermikulit i sada sam išao po njega granulacija je od 0-3 mm što meni odgovara za presadnice i nešto je malo teži nego Agrilit ili je možda zbog sitnije strukture Agrilit je do 5 mm..
Uzeo sam vreću od 100 litara i košta 150 kn sada imam za par godina koliko meni treba.

Slike su izašle malo svjetlije nego što je, morao bih podesiti aparat.
 

Prilozi

  • Vermikulit.jpg
    Vermikulit.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 126
  • Vermikulit1.jpg
    Vermikulit1.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 122
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo moj kineski kupus polako napreduje sve do danas, ušao mi od susjede pas i napravio pravi džumbus praktički mi je preorao dio vrta za popiz***.
 

Prilozi

  • kineski_kupus.jpg
    kineski_kupus.jpg
    52 KB · Pregleda: 64
  • kineski_kupus_1.jpg
    kineski_kupus_1.jpg
    45 KB · Pregleda: 71

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Moj prijatelj sadi kineski kupus profesionalno. Možda je i najveći proizvođač tog proizvoda u hrvatskoj. Tko god treba kineski kupus zna da treba najprije nazvati njega.

Inače i moj kupus polako napreduje, za sada kao rasad. Bit će spreman za sadnju oko 01.04. s planiranom berbom od 15.07. do 15.08. Posijao sam 70 tisuća komada Gintame F1, dogovorio sam 100 tona za industriju, pa ćemo vidjeti ima li od toga vajde.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
@cabage. to je ogromna površina pod kupusom zavisno od sadnje skoro 2 hektra svaka čast i puno sreće, dali ovu sortu prvi put sadiš pošto je namijenjena za svježu potrošnju.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ma nije to neka površina, to je samo 2 hektara. Bit će još 4 hektara za jesen. Sadio sam i lani tu sortu i bili su oduševljeni u industriji, tak da su baš tu tražili da posadim. I supruga je kiselila doma i zbilja je dobar.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kak misliš stavljati foliju? Mulch? Ma ne, direktno na zemlju. Još sam jučer dogovorio 50 tona za isti period:8):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh