• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

kornison

Član
Tu od
7 Kol 2011
Poruka
100
Da, sjeverna hrvatska ga isto ima ko drva, samo što ga je isto toliko bolesno tako da prodaja kod mene nikad nije bila bolja, isto kao i cijena. Srećom uspio sam ga dosta dobro sačuvati i danas idem izrežem zadnju turu. Tkođer su kupci požurili sa kiseljenjem jedno dva tjedna nego uobičajeno, cijena na malo po 2Kn, a na veliko (kod mene) 1.40

Kod mene je oko 3 % oštećen bakteriozom, a o puževima da ne govorim, ove godine odmah ide kupus s mesom.:icon_eyes:
Cijena na malo
po 1,20 kn, na veliko 0,80-1 kn, i u trenu pada, a ruše ju ne kupci već sami proizvođači, sami sebi skačemo u stomak.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kao da živimo u različitim državama, čak kontinentima. Ja ove godine nisam prodao kile kupusa preko 0,70 kn, a prodao sam ga ohoho. Recimo da neću prodati bar jedno 120 tona što me više brine od tih 70 lipa. Ne računam ovo što prodam kod kuće za kiseljenje, to nije ni dvije-tri tone.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Ovisi koji kupus sadiš, hibridi dosta slabije idu, svi prekupci traže varazdinac i ništa drugo, a cijena 1.20 na veliko a hibridi tipa Agresor i slično 1 kn ako dobiješ budeš sretan. tako je bar išla prodaja kod mene.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ove se godine varaždinac bolje prodavao kad ga je manje bilo,jer ga je dosta propalo a i sami proizvođači iz tog kraja su jedan dio imali posađenih hibrida nauštrb varaždinca.
Inaće gdje se može nabaviti kvalitetno sjeme varaždinca,da u njemu nema svakakvog smeća i čuda raznih...
 

bbrna

Član
Tu od
30 Ruj 2012
Poruka
161
pozdrav kupusari

imam jednu dilemu...dosta kupusa mi do danas nije dovoljno izraslo, a i vjerovatno neće (oko 2000 glavica). Što da radim? Da li će izdržati do proljeća ili...? Da ga ostavim za salatu oko Božića?
Bilo koji prijedlog...

Hvala
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Do proljeća će izmrznuti.
Možda ti se još ispuni do kraja mjeseca - trebalo bi biti relativno dobro vrijeme.
Pa ako nađeš kupce....to je osamdeset do sto vreća --moglo bi proći....
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
na osnovu cijene i potražnje u slavoniji ja bih ti preporučio tanjuraću i onda plug dobra zelena gnojidba
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
u Brodu se može dobro prodat kupus ,nema ga na tržištu a čini mi se i drugdje koliko vidim za razliku od prošle godine na njuškalu nema ni jednog oglasa za kupus na veliko
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Kako vam izgleda ovaj moj kupus? Posadjen je prije 7 dana. Ono sto nije izniklo, vjerovatno i nece.. Klijalo je sve, ali nije ujednacneno nicalo, pa je nesto ostalo pod zemljom. Zadnja 2 dana ga drzim na cjelodnevnom svjetlu i na temperaturi od 10-16 stepeni. Prvih 5 dana je bio na dosta visokoj temp, preko 22 stepena, pa mislim da se mozda izduzio zbog toga. Ima li buducnosti moj kupus ili da sijem novi? :) Kako da tacno znam koliko rasadu dozirati vode?
IMG_4462.jpg
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Dragi prijatelju nemoj se ljutiti ali je loše, a razlog je nema dovoljno svjetlosti pa se izdužila ili si negdje držao u zatvorenom prostoru.
Ako je 22c bio preko dana nije visoka temperatura preko noći spusti temperaturu na 15-16 stupnjeva ali preko dana mora biti na sunčanom ili negdje gdje ima jako puno svjetlosti.
Neznam dali ćeš moći izvući šta od ove rasade možda još netko bude dao korisnih informacija.

Ovo je moja rasada kineskog kupusa proizvedena u garaži bez sunca.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@Mateuss
Hehe, nemam se drug sta ljutiti.. Primjetio sam ja da se nesto cudno desava. Ostavicu ja ovo, ali cu uporedo posijati novi, pa cemo vidjeti sta ce biti.Ovo se sve tako brzo desilo da ja nisam imao kad da reagujem. Polovina rasada je izasla, a dok je druga polovina samo malo izvirila, ova prva se izduzila. Taj tvoj stvarno lijepo izgleda, steta sto i moj nije takav. :-(
A, posto je to kineski kupus, mozda je nizak kao i kinezi, pa zato ima tako kratko stablo. :-D
Ovo je u stiroporu od oko 90 rupa, kontam kad pikiram u stiropor sa manjim brojem rupa, da cu smanjiti stablo i tako dobiti normaln rasad kupusa. Cesto mi se i sa spinatom javi jako usko stablo, skoro da ce puknuti, ali se kasnije udeblja i sve bude kako treba.
 
Posljednje uređivanje:

kozma

Novi član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
1
pokušaj biljke utisnuti u supstrat,pazeći da pri tom ne oštetiš stablo,nakon toga dodaj supstrat-dopuni kontejner,smanji temperaturu...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Ma sij novo ovo će se pretvrtat, nema ništa od toga, a novi će izniknut za čas.

To što si sijao u manje rupe može samo kasnije dati kontraefekt i izduženije biljke, uvijek je bolje u što veće rupe saditi ili sijati u jako male pa presaditi u veće. Ja radim sa 40 ili nekad 60 ako nemam mjesta i pikiram.

Ovdje stvarno fali svjetlosti i to puno, temp i nije tako previsoka za dan kao što kažu ali preko noći bi bilo bolje da sustiš temp kad već izađe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sve bu dobro,samo ne zalijevati po biljkama da ne otežaju od vode i ne polegnu.
Šteta je bacati,uz malo pažnje se to može odraditi - nema toga puno,par kontejnera,predpostavljam. Budu biljke čak u prednosti - imaju dugi vrat,budu se posadila dublje,a ko što znamo,kupusnjače razvijaju adventivno korijenje,pa budu kad se presade i počnu rasti,jače.
Na svijetlo sa njima odmah,mogu viti na niskoj temperaturi - ali ne niže od 10 stupnjeva - jarovizacija,jel.......
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@johabica
Ma da, ja cu njih presaditi u dublje posude, pa cu ih dobro ukopati.. Uporedu cu posijati i rezervu, pa kako bude.. Obavjestavacu sta se desilo nakon nekog vremena, pa da nam svima bude za nauk. :)
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Jel radio tko kupus Gintamu od RZ, na netu sve dobro piše o njemu, ja bi ga nešto posadio za jesen, za kiseljenje.
Uz njega Agressor, nadam se da ga ima u prodaji. Jel se moze on naručit preko interneta i gdje, da nešetam okolo po trgovinama?pozz
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
javi se Ani iz Poljovrta, ja sve sjeme preko nje skupim...ne lutam okolo...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
moja korabica za plastenik se izdužila previše,nije joj pretoplo ,držim ju iznad deset da ne jarovizira al jednostavno danima je oblačno i izvuklo ju ,sad bi sijo drugu al desiće mi se isto,jel imate vi kakvo rješenje ,koristite li kakvu rasvjetu i ako da koju,netreba mi puno za nekih par kvadrata samo za tu ranu fazu kad je najkritičnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh