• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
a jel si sadil kaj od bejo zaden za kiseliti?ja planiram drugi tjedan posaditi farao i famozu kelj 15000..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nisam ništa od beja sadio takve namjene. Prije sam sadio dosta bejo hibride, no nekako sam prešao na druge...
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Trebam hitno pomoć. Naime uočio sam da imam štete od kupusne muhe, kad iščupam kupus na korjenu ima bijelih crvi.
Toga ima na mjestima, al ne puno.
S čim sada prskati? Jel ima pomoći da se ne proširi?
Inače bačeni je zemljisni insekticid prije sadnje. Kupus saden prije 3 tjedna.


Hvala i pozdrav
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Chromogor chromosul kako mu je već ime pod hitno jer će se to samo širit
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Hvala samko, oprskano s Rogorom s jakom dozom, pa cu ponovit isto kroz koji dan.
Jel si ti imao ikad sličan problem, i hoće ti crvi pokrepat? Inače kupusna muha kolko znam više pravi štete na ranom kupusu a ne na kasnom.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Ako radiš vani kupus bez špricanja nema ništa jer gotovo uvijek napadne.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kupus i karfiol su presađeni prije nekih 30 dana. U zadnjih 10tak dana intenzivno su porasli korovi i to najviše obični šćir. Kako je navodnjavano a ovih dana je palo i dosta kiše trenutno nije moguće kultivirati i kopati.
Ima li tko iskustva koji herbicid bi sad mogao koristiti da zaustavim rast širokolisnih korova i u kojoj dozi. Kulture su normalno razvijene za 30 dana starosti.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Opet pljusak danas.Špricanje obavezno. Da li je netko koristio lontrel 300 ili možda goal u sličnoj situaciji. Koje doze???????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
lontrel 300 ide u kupus, ali korovi ne bi smjeli biti viši od 5 cm...
al to još provjeri, ja to po davnom sjećanju sad napisah...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je, je......ali....... ko što uvijek u životu ima neki ali i tu postoji jedan ali.

Kaj ono Lontrel ne suzbija - jel ambroziju ili lobodu? A?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Probat ću sa Goalom u dozi 0,2 L/ha prvi put, pa ako vrijeme ne dopusti kopanje za nekih 7 dana ponovo.
Da li je netko probao tako?:icon_eyes:
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Znam da je najsigurnije ,ali je toliko mokro da je trenutno nemoguće kopati, a korovi rastu pedalj na dan .Plan je da ih samo zaustavim u rastu.Da li bi 0,2 bilo previše na ha?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
lontrel ne suzbija niti lobodu, niti ambroziju niti štir....tak da ga već godinama, možda i desetljećima ne koristim...
al ide u zelje...:icon_e_wink:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aje Darijus -. ovak je to - u luku sam nekada išla sa Lontrelom i Pardnerom - jedan je suzbijal ambroziju a jedan lobodu.

Eh, sada sam ja lijena viditi koji je kaj.

Možda si ti nešt pobrkal, jer imaš Lontrel 100 i Lontrel 300 pa si metnul premalu dozu ako si sa stotkom išel.


I da, ti gore kaj kupus misliš sa Goalom - da, budeš ga pržio, pogotova sada dok su kiše, jer kiša je sprala voštanu prevlaku na lišću a ona štiti od djelovanja herbicida - omogučuje da on sklizne u kaplicama niz list, čime je šteta onda manja.

Nula dva ti za odrasle korove ner bude dosta, bar nula pet, ali time budeš onda jako naštetio zelju.
Ne preporučam ako nissi spreman rizikovati.


E, bio je nekada Lentagran, išao je u ovoj fazi bez problenma - probaj ukucati aktivnu tvar - piridat, možda na što naletiš.Davno je bio povučen,ne znam ima li što slično njemu.
 
Posljednje uređivanje:

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
Lontrel ubija ambroziju do 2-3 lista,a dok je veća onda samo vrh sprži i zaustavi joj rast. Osim ambrozije djeluje i na osjak,a ostalo više manje ostane. Ima Lentagrana u slo,ali on ide 3-4 tjedna nakon presadnje.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Kako vam se drži kupus? Gledam danas uz cestu dosta lošeg kupusa, suša ga je ubila, mogla bi biti ove godine dobra potražnja i dobra cijena, kao 2012 godine.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Idemo isponova, tako da ne bude kasno i da mogu na vrijeme nabaviti sjeme - molim preporuku za bijelo zelje ispod 60 dana, da radi tešku glavicu - oko kile i pol po mogućnosti, ili da bar nije ispod kile, a da ne puca. Ja bih to ispod folije, u plastenik.
 

Najnoviji postovi

Na vrh