• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
evo i prvog ovogodišnjeg kupusa, bar rasada. berba ce od sredine petog nadalje Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
posađen 13.03. pa sa srećom
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
panther kaže:
Sretno ti bilo,samo ja osobno možem živjeti i bez kupusa.
Pa, osobno bih mogao i ja :)
Imas losa iskustva s prodajom? Ili jednostavno ne volis kupus? Ja ga sadim vec petu godinu za redom, evo ove godine oko 5 hektara, mozda manje, mozda vise. Nije bajno, ali je bolje od ratarstva.
 
M

maksica6

Guest
Nista bez kiselog kupusa (sarma i kuhani kupus sa vratinom /buncekom )
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
mogu reči da od onih 5 hektara ostalo u polju dva, hehe
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo malo današnjeg posla.
slika076.jpg
slika075.jpg
slika074.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa zbrčkao sam Chromogor 40, Sumi alfa i Melody duo i koristim dan bez kiše da ga konačno zaštitim od nepogoda.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jučer sam opet morao prskati isti kupus. Ovo vrijeme mu nikako baš ne pogoduje. Iako voli vlagu, ali previše je previše. Evo našao sam nekih slika iz ranog kupusa.
slika044z.jpg
slika059.jpg
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Cabage
Super ti izgleda to zelje.

Ja namjeravam posaditi na parcelu gdje je bila pšenica, neku zimsku sortu al nemam pojima o zelju. Sorte, zaštita, kad se bere, pa ni kome ću to prodati :scratch

Zaštitar

Vidim ti si iz Međimurja?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nema zimske sorte zelja. Po strnjaku jedino neka sorta od 90 dana duljine, ali i za to je već podosta kasno. Sadio sam ja i uspio jednom od tri puta. Jednostavno, ako i ima dovoljno vlage, sve ovisi o temperaturi. Ako sad nastupi dovoljno dugi vruči period, možeš zaboravti uspjeh. Posadit ću sutra valjda još nešto malo, ali to sam dobio sjeme gratis, tako da ga nije šteta ak ne dođe ;)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo da vidite razliku između kupusa pokritog agrilom i onog koji to nije bio. Travu zanemarite, poprskana odmah cidokorom. :mrgreen: Imam i kupus tri dana kasnije sađen samo na zemlju, bez folije. Taj je još upola manji od ovog manjeg sa slike.
slika061.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kupus je zakon.kod nas se još niko nije požalio da nije rasprodao sav kupus u jesen.ništa ostalo nije.najdraže mi to čuti kad mali ljudi prodaju svoje proizvode direkt sa prikolice u domaćinstva.nema preprodaje,nema sumnjivih uvoznih sorti itd...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Malo smo danas tražili ima li glavica za berbu, pa evo nešto se uspjelo i naći. Za nekih 7 dana bit će lagano...
slika085.jpg
 
D

Duro

Guest
Pokušao bih sam uzgojiti rasad kupusa za kiseljenje; za svoje potrebe - manja količina; te molim za pomoć savjetom oko preporuke o tome kako se rasad kupusa prije rasađivanja potopi u otopinu npr. Confidora zbog zaštite od buhača i sl. - odnosno potapa li se rasad cijeli ili samo zemljana bala ili samo stabljika i koliko dugo ? Savjeti oko cjelokupnog uzgoja presadnica poželjni - dobrodošli... Hvala unaprijed!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Duro kaže:
Pokušao bih sam uzgojiti rasad kupusa za kiseljenje; za svoje potrebe - manja količina; te molim za pomoć savjetom oko preporuke o tome kako se rasad kupusa prije rasađivanja potopi u otopinu npr. Confidora zbog zaštite od buhača i sl. - odnosno potapa li se rasad cijeli ili samo zemljana bala ili samo stabljika i koliko dugo ? Savjeti oko cjelokupnog uzgoja presadnica poželjni - dobrodošli... Hvala unaprijed!
Malo sadim kupus ali ja svoje sadnice potapam u Prestige. On u sebi ima aktivnu tvar kao i Confidor i plus štiti od gljive Rhyzoctonie koja napada kupusnjače. Ako uzgajaš sadnice u kontejnerima potapa se cijeli kontejner do kotiledonskih listića u otopinu 80-100ml (prestige)u 10l vode i držiš 30sec. Substrat u kontejnerima nesmije biti namočen prije potapanja nego čak suhlji kako bi se što bolje napio otopine.Ako uzgajaš rasad u tlu i čupaš rasad onda potapaš korijen do kotiledona i tako potopljeno stoji 15-20min kako bi ga biljka usvojila. A ako želiš potapati rasad u Confidor postupak je isti, samo pročitaj u uputstvu za upotrebu Confidora koji omjer ide za tu radnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh