• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Labin pro. frezu za snijeg kupujem

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Za labin progres 14 konja priključak frezu za snijeg kupujem.

Također bi zamolio ako neko zna da li ih ima negdje kupiti novih?

ili ev. ako se neko zna da li se može kod nekog majstora prilagoditi priključak a od drugog nekog motokultivatora(vjerovatno ima tih priključaka snježnih freza kod više različitih firmi koje proizvode motokultivatore)?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
entrada ti drži sve od labinprogresa, probaj utipkat na google...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Za labin progres 14 konja priključak frezu za snijeg kupujem.

Također bi zamolio ako neko zna da li ih ima negdje kupiti novih?

ili ev. ako se neko zna da li se može kod nekog majstora prilagoditi priključak a od drugog nekog motokultivatora(vjerovatno ima tih priključaka snježnih freza kod više različitih firmi koje proizvode motokultivatore)?

imaš tih nastavaka(freza) koliko hoćeš na njuškalu,bitan je smjer okretanja vratila,ostalo se sve da pripasati.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Puno hvala svima pogledat ću sve što ste rekli a i super ako se može prilagoditi priključni mehanizam.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
To je bila freza za mutu ja tražim frezu za labin i dvostupanjsku ako u labina uopće i ima dvostupanjskih.

šta podrazmjevaš pod dvostupanjskom?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
šta podrazmjevaš pod dvostupanjskom?

To je kad imaš dvije osovine i vrte se u različitim smjerovima....kao jedna ali na polovini ima ležište koje odvaja jednu os od druge i takva freza je neusporedivo efikasnija od one jednoosovinske(koliko sam se ja informirao po stranim forumima)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
To je kad imaš dvije osovine i vrte se u različitim smjerovima....kao jedna ali na polovini ima ležište koje odvaja jednu os od druge i takva freza je neusporedivo efikasnija od one jednoosovinske(koliko sam se ja informirao po stranim forumima)

iskreno rečeno neznam na šta misliš,mada slutim,i čisto sumnjam da su labinove takve
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
iskreno rečeno neznam na šta misliš,mada slutim,i čisto sumnjam da su labinove takve

Evo sad su mi poslali jednu sliku snježne freze iz labina i čini mi se po slici(mada se slabo vidi)da bi trebala biti dvostupanjska ali ima jednu veliku manu a to je da nema takozvane skije sa strane pomoću kojih se može odignuti nekoliko cm od zemlje i kao takva nije dobra za makadamske puteve jer kupi i kamenje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Evo sad su mi poslali jednu sliku snježne freze iz labina i čini mi se po slici(mada se slabo vidi)da bi trebala biti dvostupanjska ali ima jednu veliku manu a to je da nema takozvane skije sa strane pomoću kojih se može odignuti nekoliko cm od zemlje i kao takva nije dobra za makadamske puteve jer kupi i kamenje.


ako imaš ti postavi sliku te dvostupanjske da vidim kako izgledaju. pošto su labinove sad ?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ako imaš ti postavi sliku te dvostupanjske da vidim kako izgledaju. pošto su labinove sad ?

Napisali su mi u mailu da ne smijem slati dalje slike,kao povjerljivo i sl. a sad je u Rh novi zakon pa ako koga uvrijediš na internetu ,opsuješ ili sl. dođu ti kazna a ako nemaš para može ti ovrhom naplaćivat...nije ovdje demokracija kao u BiH :)...zato ti ne mogu poslati sliku ali cijena je 6 000 i nešto kuna(čini mi se 6400 rekao mi je danas čovjek na telefon ali nisam siguran za ove stotice) i imaš 5% popusta na gotovinu.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
ako imaš ti postavi sliku te dvostupanjske da vidim kako izgledaju. pošto su labinove sad ?

Inače izgleda ti slično kao mutina freza samo malo veća raspon 80 cm u mute je 60 i nema onih skija što je po meni velika mana jer ne može po makadamu...ono moglo bi se to i lako napraviti ali kad kupiš nešto novo nekako je glupo sad ići na to novo prepravljat .
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Inače izgleda ti slično kao mutina freza samo malo veća raspon 80 cm u mute je 60 i nema onih skija što je po meni velika mana jer ne može po makadamu...ono moglo bi se to i lako napraviti ali kad kupiš nešto novo nekako je glupo sad ići na to novo prepravljat .

skupa stavka,ako imaš love kupi,ako ti se isplati čekati,sačekaj pa nađi neku i prepravi sebi.tako sam i ja uradio.traži ako možeš jednu od freze TORO 826,jer ima isti smjer okretanja ko labin,taka je i kod mene.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
skupa stavka,ako imaš love kupi,ako ti se isplati čekati,sačekaj pa nađi neku i prepravi sebi.tako sam i ja uradio.traži ako možeš jednu od freze TORO 826,jer ima isti smjer okretanja ko labin,taka je i kod mene.

Da skupa je,čini mi se da je bolje kupiti samohodnu frezu sa 7-11 konja za te novce (ili malo više).
Taj TORO si prikopčao na labin bez preinake? jel dvoosovinaka ili jednoosovinska toro?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
To je kad imaš dvije osovine i vrte se u različitim smjerovima....kao jedna ali na polovini ima ležište koje odvaja jednu os od druge i takva freza je neusporedivo efikasnija od one jednoosovinske(koliko sam se ja informirao po stranim forumima)


sad znam,u mene je znači dvostupanjska jer ima dva puža koji hvataju snijeg i guraju ga prema sediti gdje je rotor za izbacivanje.

mislim da sve to ovisi od pozicije samog rotora,jer ako nije na sredini ova dvostupanjska neznači puno.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja sam zvao za labina 10ks u Entradu 6500 za gotovinu ima moj kolega dvostupanjsku na 14ks ma nema kupovne koja tako baca jedino se trba borit sa kultivatormo al nezaustavlja ju na 70cm snjega.

inače te freze proizvodi imt zvao sam u srbiju prošle godine i bila je tamo dosta jeftinija nego kod nas. al odlučio sam ipak sam napraviti čim skupim materijal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh