• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa pomagajte...

Kupih traktor 874-90 , dovezli ga kući u subotu, sve radi u nedjelju, volan , hidraulika i ostalo...

Jutros stari upali, krenuo 100m i ostalo bez volana i zadnje hidraulike.
Mala vjerovatnost da su baš obje pumpe nahebale u isto vrijeme, apa mislimo da je do količine ulja u traktoru/hidraulici
Otišao kupio INA THidrol JD50 10l, nalio na onom zadnjem čepu iza sjedala...
Volan radio samo par sekundi i opet stao...
Nigdje ništa ne curi ispod traktora...
Kud je moglo 10L ulja otići???

Kako izmjeriti razinu ulja i da li imaju dva spremnika za ulje, posebno za volan a posebno za hidrauliku ili obije pumpe koriste isti spremnik tj unutrašnjost "getribe"?

Onaj prozorčić odozada za pogled na razinu ulja, nista se ne vidi. NE znamo jel ima preko ili ispod prozorčića jer je nakak osve mutnjikavo.

Koje ulje sipati u njega za hidrauliku, motor, poluosovine, kočnice, antifriz ?

Pomagajte nepoznat mi Lambo.

Motor je 1000.4WT , 88KS, mjenjač 20+20, dva kardanska vratila,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Akros Multi FCT 10W-30 ti je originalno. Ima ga u Dobrom Maxu (TrgoGea) u Nedelišću po akcijskim cijenama (29kn/lit).
U motor može ili INA Super Turbo 15W-40 ili Super Max 15W-40.
Provjeritie kad su zadnji put mijenjani filteri ulja hidraulike. Jel pokazuje kakvu grešku (jel kaj svijetli)? Da hidraulika ne radi, getriba bi bila potpuno suha. Provjerite jel rad e pumpe hidraulike (da nije pokvaren njihov pogon).
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Već sam na par mjesta čuo da ti s dva kardana ne valjaju.
I da se često kvare očito je istina a puno je pisano na susjednom forumu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Mali, kakve veze dva kardana imaju s kvarovima?
To je dodatna oprema s kojom i bez koje je traktor isti.
Donji kardan je za pogon prikolice prek brzina i nikaj drugo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Govore vlasnici da su se dosta mjenjači kvarili kad sam čitao.
A s jednim da su dobri jbg ja samo prenosim što sam pročitao.
Baš tako pišu
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Akros Multi FCT 10W-30 ti je originalno. Ima ga u Dobrom Maxu (TrgoGea) u Nedelišću po akcijskim cijenama (29kn/lit).
U motor može ili INA Super Turbo 15W-40 ili Super Max 15W-40.
Provjeritie kad su zadnji put mijenjani filteri ulja hidraulike. Jel pokazuje kakvu grešku (jel kaj svijetli)? Da hidraulika ne radi, getriba bi bila potpuno suha. Provjerite jel rad e pumpe hidraulike (da nije pokvaren njihov pogon).

Evo povratna informacija oko današnjeg problema s hidraulikom.

Nadolili smo 15L ulja INA Transhidrol JD50 i hidraulika opet proradila.


E sad samo da znam koliko ide ulja u transmisiju , mislim da je nekako oko 55L.
Na onaj prozorčić desno pokraj kardanskog vratila , nakon detaljnog odmašćivanja s WD40, vidi se neka , rekao bih plastična zvijeda unutra odmah do stijenke prozirne plastike prozorčiča.

Ne znam jel to mora biti il je nekom nešto upalo tamo pa se zaštekalo, ali od razine ulja još ni glasa.

Gore pod čepom gdje sam ljevao ulje vidi se ulje na dubini jedno 5cm ispod čepa i dok traktor radi vidi se da da se ulje kovitla tj mješa.

Kako ulje silazi dolje u transmisiju ?

Toliko pitanja imam...jel ima netko servisni manual ili korisničke upute za Lambo 874-90 ?

Gledao sam na forumu kod slovenaca ali nemaju Lambo neso SAME al ne znam koje se SAME podudaraju s ovim Lambo
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mozeš mislit kad je ulje tu zamjenito filter bar zamjeni
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Svaka vam čast ići kupiti takav traktor a da neznate gdje se gleda nivo ulja u getribi,koje ulje ide u getribu,itd..to se prvo gleda kod traktora kakvo je ulje i koliko ga ima..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
To ti je Same Explorer 90. Razlika je u tome kaj same ima zračno hlađeni motor.
Ta zvijezda na stakalcu mora biti, da vidiš ulje, jer bez nje se teže vidi.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,540
avialias a da ti pozoveš nekog mehanićara da to sve malo pregleda i napravi mali ili veći servis i malo te uputi pa se onda javi sa dojmovima????
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
E vidiš to sam si i mislio oko servisa, al ne znam na području Kutine i okolice nikoga.

Stari nabrzinu kupio tog 874-90 1987. godina, činio mu se čovjek ok pa ga uzeo, u Križevcima, 7km iza u Podbrđanima.

Jel zna netko za preporučiti osobu koja bi došla i pogledala traktor te na principu iskustva procjenila što treba i kako?

Normalno, nadoknadim čovjeku za uloženo vrijeme, trud i informacije dobivene.

edit :
Poslao sam danas u traktor servis Križevci mail da mi daju ponudu na određene stavke za servis i tako sitnice oko traktora.
Najjeftinije INA Transhidrol JD50 sam našao u Kutini u trgovini Švasta. 10L = 209kn.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Jos 2 pitanja za 874-90T


1.)Kakva piksa ili semering ide na donju ovjesnu osovinu hidraulika ?
Na onu gdje je spojena poluga za osjetnik opterećenja pri oranju tj na draft preciznu hidrauliku...
DOlje mi se ta osovina klima pa bi to malo uredio all ne znam šta tu ide.
Uglavnom osovina se pomiće u bloku po osi , lijevo desno ali i u svim smjerovima po par mm.
Jel ide tu semering 45x55x?? i da li tu može procuriti ulje iz transmicije?

2.)uključivanje blokade prednje vuče
- ona ručica mi se na mostu zapekla il nešto , skroz se neda pomicati... a ima kao i naki šaraf u toj polugi koji joj kao smeta da se pomiče.
Jel se taj šaraf miče il šta?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Semering 45x55x4, 2 komada
Ne znam, ali rekel bi da se ta osovina vrti direktno u kućištu mjenjača, pa bi trebalo ispustiti ulje, izvaditi osovinu i vidjeti kaj je poderano. Ako ima pikse, još i bolje, ali ih ne nalazim u spisku dijelova.

Jel prednja špera mehanička ili električna?
Ak je mehanička, ima jedna šipka koja ide skroz do getribe i povlači ju pedala. Na prednjem diferencijalu ima jedan gumb kojega utiskuje dvokraka poluga, a s druge strane je spojena ova šipka.

Postavi koju sliku, jer ovak ti je teško pomoći.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Lamborghini premium 1060...isti Silver 100,6.....ne prebacuje ono puž,kornjača, zec HML, na mjenjaču. Elektroventili dobivaju struju ali ne reagiraju. Na ploći na lampicama pokazuje kao da prebaci, ali ništa....Da li bi mogla biti kriva pumpa za hidraulik? Ima dvije pumpe....koja šta tjera ?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ako ventil dobije struju a ne reagira il je zapeko il je zavojnica kaput..

Probaj direkt spojit ventil pa vidi dal odreagira..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Veća tjera hidrauličnu kočnicu prikolice (ak je ugrađena), razvodnik utovarivača (ak ga ima), vanjske razvodnike hidraulike, unutanju hidrauliku.
Manja tjera volan, servo komande (powershift, reverzer, uključivanje kardana, predjneg mosta, špere) i podmazivanje getribe.
Ak volan i hidraulika traktora radi, pumpe su dobre.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pitanjce:
- Kako radi hidraulika na vašem traktoru? Mislim tu na brzinom reagiranja (dizanje,spuštanje) zadnjih ruku/poluga.
Ako stavim npr onu ručicu osjetljivosti na Lvl12 (krajni položaj) da li bi se ruke trebale spuštati brze ili sporije ako se ta ručica miče napred nazad.

Imam osječaj da ruke na mom traktoru jako spore tj presporo padaju (nepoterećene) kada spustim ručicu hidraulike.

Da li se to može negjde ubrzati, jer imam osjećaj da pri oranju bude presporo spuštao plug. Iako nisam još probao s prikvačenim plugom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ne znam što ti je novije vrijeme?

Kolega uzeo Strike HD T115 u Grapo u Stupniku, ima sad toga 2 god....

Ja sam tu blizu pa skoro svaki dan pasem oči na njima..... :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh