• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

tovar

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
4
Pozdrav ljudi...trebao bi u brzo uzimati novi traktor pa trebam mišljenje. Za sada je favorit http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-lamborghini-crono-80-dt-e3-oglas-19362530 (Lamborghini crono 80 dt). Još sam gledao i Same dorado 60 classic a po svemu sto sam vidio crono je za te pare dosta bolj? Zapravo je mozda bio Same Argon3 75 jos veci favorit no negdje sam procitao da je to zapravo dorađeni indijac ili nešto tako. Neke glavne karakteristike što tražim od traktora je 60+ks, 4x4, kabina, cijena oko 180k ,širina 1.7-2m ( koristim ga primarno za vinograd sirine reda 2.4m ali idem i u planinu po drva pa mi ne bi odgovarao neki uži vinogradar ).
Dakle zanima me dali je Crono 80DT dobar izbor ili ima nesto bolje za te novce?

Hvala :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Crono i Argon su blizanci, napravljeni u Indiji.
Rijetki modeli s 4 cilindričnim motorom i klasičnim ubrizgavanjem. Ni s jednim nećeš puno pogriješiti.
No, kak je riječ o vinogradu i špricanju, radije gledaj model Dorado, radi brtvljene kabine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Kabina ti je cca 5t €+PDV. I uvijek je bučnija od one na platformi. Inače, taj Argon/Crono ima masivniju getribu od Dorada i bolje kočnice.
Pogledajte na YT kakve gluposti izvode Indijci i Turci s njima.
Sigurno da je taj Argon/Crono 80 bolji izbor od Dorada 60. U najmanju ruku radi 20ks više, većih kotača i veće mase.
 
Posljednje uređivanje:

tovar

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
4
na sreću kabina je jeftinija, za crono dode 3000+PDV. Mislim da ce to biti dobra odluka, osim ako tijekom razgledavanja ne uocimo nesto bolje.
A sta se tice dobavljaca u hrv sam samo nasao Agroklas d.o.o. i GRA-PO d.o.o. . Ako netko ima iskustva sa tim prodavacima i to bi bila dobra informacija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Koja kabina i kak opremljena?
I sam imam jeftiniju, na radije bi da sam kupil Lochmann-ovu iako je bila 50% skuplja.
 

tovar

Novi član
Tu od
17 Ruj 2017
Poruka
4
Nezz stvarno koja i kakva. Našao sam taj njuškalo oglas od Agroklasa d.o.o. na kojem pise samo kabina 3000+pdv nisam ih još niti kontaktirao jer sam zelio prije cuti od nekog iskusnijeg sta bi bilo pametno razgledati jer s mojim znanjem prodavac mi moze i maglu prodati tako da sam tu nemocan. Koja je razlika izmedu te jeftinije i lochmannove?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Puknuti: 3000€, a ne kn.
Bil je u Gudovcu izložen jedan 80-tak, s Lochmann kabinom i prednjom hidraulikom. Prodavatelj je bil valjda Gra Po.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
U kunama se računaju samo cijene cigareta i novina...nažalost.
To je tak kad ne cijenimo svoje.
 
Posljednje uređivanje:

vinograd

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
5
Poštovanje ljudi
Vidim pričate vidim da pričate (spominjete) o Same Doradu pa mene interesira dali netko prodaje Dorada 86 ?
Unaprijed Vam hvala
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Zanima me mišljenje a i iskustvo nekog tko ima Lamba r6 seriju, jako malo znam o tim traktorima, a najvjerojatnije cemo ici gledati jednog takvog.
To je ustvari Deutz ili Same? Jer po izgledu je isti kao deutz, samo je boja drukcija. Traktor je 2006.godina, 120ks.
Volio bih cuti kako su se opcenito pokazali Lamborghini traktori kod nas, pa evo ako netko ima Lamborghini nek slobodno napiše svoje dojmove. :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Takvog je imal član @mario, možda se javi... Kolko se sječam, imal je podosta sati...
To je u biti Agrotron, dosta dobri traktori, dijelovi skupi, sad dalje ovisi na kakvog naletiš.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
lamborgini 100 acqua speed kakav je to.
Prvi put vidim rođo kupio nemam vremena do njega otići izgleda ljepo.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Jel zna netko koliko brzina i u kojoj konfiguraciji inaju 874-90 T traktori, ali ne GrandPrix nego oni do 1990godine?

Prodaje se ovaj al čovjek govori da ima 4brzine i tri grupe (brze, spore i SR) te reverser.
https://www.index.hr/oglasi/lamborghini-874-90-40km-h-uredjen/oid/1119251
(edit dodavanje linka)

A takav mjenjač mi se čini da ne postoji na tim traktorima nego na nekim Hurlimannima i SAME ali ne tvornički na 874-90Turbo.

Jel zna netko bolje?

Ovaj 874-90T iz 1987 bi trebao imati 5 brzina u 4 grupe s reverserom ali izgleda da nema?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Moguće su razne kombinacije mjenjača, a 4-brzinski su česti na tim starijim modelima.
Svejedno je jel Same, Lambo ili Hürlimann (zadnja dva su identični, samo različite boje).

Na novijima su 3 grupe standardne, a 4. grupa su bile puzajuće brzine i to je dodatna oprema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh