• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ajde odgovorite mi na pitanja čuo sam da su traktori dobri ali želim čuti iz prve ruke
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
pozdrav svima:!:..u planu imam kupit lamba od 110-130 ks..treba mi za malo teže poslove kao sto je oranje i baliranje..kad ovog kupim fendt ce samo terat miksericu i kosit travu..koji preporucate model??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
pozdrav svima:!:..u planu imam kupit lamba od 110-130 ks..treba mi za malo teže poslove kao sto je oranje i baliranje..kad ovog kupim fendt ce samo terat miksericu i kosit travu..koji preporucate model??

Lamborghini R6 130, 5500kg, Deutz motor 6 cil, Zf getriba 24+24 ili 40+40 , 40km/h kod 1800 okretaja u standardu, 50km/h na zahtjev
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da imaš malo previše nula kod cijene :) Daj malo podataka o njemu, ne loši traktori. Stariji je model i sve mehanika, lako za popravljat i ne skupo održavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,730
Toma, imaš podataka u drugoj temi. Stavil sam link na prospekt.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Mislim da imaš malo previše nula kod cijene :) Daj malo podataka o njemu, ne loši traktori. Stariji je model i sve mehanika, lako za popravljat i ne skupo održavanje.

u pravu si oko nula 7000eura kupljen na poznato,rađena generalka motora prije 3 god. i kočnice prošle god. 84 god. 5 cilindara,zračno hlađenje
 
T

Tomislav Bis

Guest
To je kod jednog i drugog ista stvar samo se različito zove SBA(kod talijanskih serija) a ASM(kod njemačkih)

Dakle to je automatsko uključivanje i isključivanje špere i prvog pogona. Znaci ako s volonanom skrenes za 15° špera se automatski isključi, kad vratis volan ravno opet se uključi, a kod prvog pogona kad postignes brzinu veču 15 km/h pogon se isključi, a kad smanjis opet se uključi.
Uključivanje špere je jako dobra stvar kod oranja, uključiš i radis, netrebas svaki put kad spustis plug opet uključivat.
Ove postavke stupnjeva i brzine kod koje se isključuje pogon i špera mogu se podesit preko kompjutora od servisera.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8_1z71qxPXg&feature=related[/YT]

ja imam dcr 130 i zanima me kod tog ASM dal smije biti uključen kod oranja kad se okreče, jer onak malo trzne prilikom okretanja volana kad se isključi šprera vjerojatno
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Smije biti ukljucen, zato je i napravljen ASM, to sto trzne je normalna stvar, mozda bi trebalo smanjit stupnjeve zaokreta kod kojeg se iskljucuje pa bi mozda manje trznulo.

Kako si zadovoljan traktorom?
 
T

Tomislav Bis

Guest
Smije biti ukljucen, zato je i napravljen ASM, to sto trzne je normalna stvar, mozda bi trebalo smanjit stupnjeve zaokreta kod kojeg se iskljucuje pa bi mozda manje trznulo.

Kako si zadovoljan traktorom?

ma prezadovoljan, vuče rabe plugove 4 brazne 16 cola bez brige, samo je zamjerka na gume jer je continental gore i jako su tvrde, a traktor ide 50km/h, dok je prazni i nema opterečenja dosta je tvrd u vožnji, a i po polju. imam same 90 konja ima gore pirelli gume mekane su i odlične.
 

Prilozi

  • lamborÄ‘ini.jpg
    lamborđini.jpg
    39.7 KB · Pregleda: 533

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
r6-110-foto_4183973_17412359_18268457.jpg


moze li neko objasniti kako se vozi ovo cudo

vidim desno narandzastu palicu (1-2-3-4) sa dugmicima sa strane.....vidim takodje da ima kvacilo
dali se vozi klasicno, stisni kvacilo - ubaci u brzinu - pustanjem kvacila traktor krece ili.....?
ovaj dzojstik sa zelenim, plavim i crvenim dugmicima, koja je njegova funkcija, moze li se kretati naprijed-nazad ili su dugmici tu smjesteni iz prakticnih razloga
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Vidi ga,kako je nabrijan,a ni nema nešto opreme,haha.
Uh,takvog ušminkanog,je šteta u polje utjerat.
da mi je takav...
 

Najnoviji postovi

Na vrh