• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Uuuuu bemti, kaj ovo panjeve uništava, ludnica, prvi put vidim sad ovo!!

hihihihi :supz::p
a ja mislio da sam ja jedini, koji ne kuži šta je to, meni se čini da kopa rupe za nove panjeve, t.j. vidio sam za stupce za ogradu i sl. ali to je puno puno mani FI
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma ovo je bio garant neki vočnjak,na panju od 80 god.starog hrasta nema šanse da bi ga isvrdlo ili bagremov:partyman::partyman:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
na panju od 80 god.starog hrasta nema šanse da bi ga isvrdlo ili bagremov
Varaš se ;)
Dotično svrdlo je panjeve 100+ godina starih platana pretvorilo u male komadiće, bez velikog opterečenja motora
 
I

izetfazlinovic

Guest
pozz, forumasi, sve najbolje u novoj 2013

evo mene zanima vase misljenje: razmisljam o kupnji novog traktora
imam oko 10 ha zemlje i mislim se baviti oranje,muljanjem,frezanjem
dal se isplati kupovati novi traktor ili je bolje nac nesto rabljeno a da bude dobro(mada ja mislim da za traktor koji je star do 5 god je puno 4 ili 5000h rada s tim da ima lose gume,nek se desi tu i tamo jos neki problem i evo jos par tisuca eura za popravak).
molil vase misljenje...hvala

ja sam imao na umu da kupim sdf traktor jer su mi oni najljepsi a dvoumim se izmedu Hurlimanna xa 66 i Lamborghinija r2 70 imaju istu konjsku snagu.
posto imam zemlju na brdu trebaju mi jako dobre kocnice
neznam cijenu za nijedan model pa ak mozda znate bih molio?
i dal mi mozete objasniti zasto svi koji posjeduju novi traktor vele da treba imati sto vise brzina? nije mi to jasno zasto pa ak mozete objasniti....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pozz, forumasi, sve najbolje u novoj 2013

evo mene zanima vase misljenje: razmisljam o kupnji novog traktora
imam oko 10 ha zemlje i mislim se baviti oranje,muljanjem,frezanjem
dal se isplati kupovati novi traktor ili je bolje nac nesto rabljeno a da bude dobro(mada ja mislim da za traktor koji je star do 5 god je puno 4 ili 5000h rada s tim da ima lose gume,nek se desi tu i tamo jos neki problem i evo jos par tisuca eura za popravak).
molil vase misljenje...hvala

ja sam imao na umu da kupim sdf traktor jer su mi oni najljepsi a dvoumim se izmedu Hurlimanna xa 66 i Lamborghinija r2 70 imaju istu konjsku snagu.
posto imam zemlju na brdu trebaju mi jako dobre kocnice
neznam cijenu za nijedan model pa ak mozda znate bih molio?
i dal mi mozete objasniti zasto svi koji posjeduju novi traktor vele da treba imati sto vise brzina? nije mi to jasno zasto pa ak mozete objasniti....

ja ti mogu samo reci da se za 10ha ratarskih kultura ne isplati kupovati novi traktor, to bi bilo minimalno oko 25 000e,i u danasnje vrijeme tu nema racunice (barem po mojem misljenju). ali ako se mislis baviti povrcarstvom ili necim slicnim,necim dohodovnijim,onda bi se dalo razmisliti o kupovini neceg novog. naravno,i rabljeno,a dobro je tesko naci,ali ulaziti u neke kredite za novi traktor ti ne bih preporucio.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
pozz, forumasi, sve najbolje u novoj 2013

evo mene zanima vase misljenje: razmisljam o kupnji novog traktora
imam oko 10 ha zemlje i mislim se baviti oranje,muljanjem,frezanjem
dal se isplati kupovati novi traktor ili je bolje nac nesto rabljeno a da bude dobro(mada ja mislim da za traktor koji je star do 5 god je puno 4 ili 5000h rada s tim da ima lose gume,nek se desi tu i tamo jos neki problem i evo jos par tisuca eura za popravak).
molil vase misljenje...hvala

ja sam imao na umu da kupim sdf traktor jer su mi oni najljepsi a dvoumim se izmedu Hurlimanna xa 66 i Lamborghinija r2 70 imaju istu konjsku snagu.
posto imam zemlju na brdu trebaju mi jako dobre kocnice
neznam cijenu za nijedan model pa ak mozda znate bih molio?
i dal mi mozete objasniti zasto svi koji posjeduju novi traktor vele da treba imati sto vise brzina? nije mi to jasno zasto pa ak mozete objasniti....

ako si dovoljno lud za toliko zemlje kupit ćeš novi traktor moje mišljenje da se traktor ne kupuje vodiljom ovaj mi je najljepši ima tu puno puno bitnijih činjenica na koje trebaš obratiti pozornost
 
I

izetfazlinovic

Guest
koliko bi trebao biti star traktor i koliko radnih sati da se isplatikupiti? tj koliko je normalno da traktor napravi sati na god a da se pritom nije jako mucio. dal se isplati kupovati traktor star 5 god i ima 5000sati rada?kaj nije to jako puno i takav traktor treba sam popravljati jer je vec sve na granici? mozda se varam pa mi pojasnite ak ko zna i razumije se u to...hvala
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
koliko bi trebao biti star traktor i koliko radnih sati da se isplatikupiti? tj koliko je normalno da traktor napravi sati na god a da se pritom nije jako mucio. dal se isplati kupovati traktor star 5 god i ima 5000sati rada?kaj nije to jako puno i takav traktor treba sam popravljati jer je vec sve na granici? mozda se varam pa mi pojasnite ak ko zna i razumije se u to...hvala

Ovako, svaki 100ks i jači mora izdržat 6000 bez ikakvih popravaka, 10 000 bez otvaranja motora uz uvijet normalnog rada i redovnog održavanja....

osobno znam 2 hurlimana 2oo3 2004 koji svaki ima preko 7000 bez ikakvog ama baš ikakvog popravka i dan danas rade bez ikakvih problema. Oba su na farmi...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-lamborghini-956dt-oglas-5854553

ovaj mi se čini OK, gledao sam strane oglasnik ima jeftinijih ali u lošijem stanju, kakve se tamo krame nude na prodaju to nije za vjerovati, samo mi nije baš jasno ovo šta kaže da ima KLIMU a ne vidim kutiju gore na kabini, mislim da je mislio na običnu ventilaciju,, 95 ks 6 cilindara, 4300 kg,, solidne brojke uspoređujući sa nekim Masseyima i sl. ovo je povoljna kupnja, kada čovjek za Maseya 10 godina starijeg traži skoro i više novaca nego što ovaj dođe
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas sam se jako razocarao u Lambu... u jednom servisu ga gledam rastavljenog u komade, mlad traktor raskopana getriba...
A je to iz iste tvornice gdje se radi i Deutz (Torino) ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh