• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Znam gazdu Mladena dugo i bil je (prema meni) čovjek od riječi. Vjerujem da nije sve njegova krivica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Razrađuješ ga u radu, nemaš brige.
Mi smo svojega čekali 120+ dana, a bil je 100% uplaćen u Italiji...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
I kakv se pokazao taj argon, ima ih dosta po oglasnicima po pristupačnim cijenama
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Same Argon/Lamborghini Crono/Hürlimann XE su blizanci.
Ovaj naš je jedinica, zadnja generacija sa zračno hlađenim motorom. Ne radi Bog zna kaj...~2500h u 18 godina.
Na mehanici se nije do sad nije niš pokvarilo, jedino su zamijenjena dva semeringa na reduktorima prednjeg mosta.
Glasan 3-cilindraš, brz na cesti, okretan na polju, solidna hidraulika. Rekel bi OK traktor.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Da malo sati ali ne može biti loš traktor, ja tražim takav kompaktni traktor sa 4 cilindar i 80 konja. radio bi suho sjeno s rolo balirkom, RD 2,5 m. Mislim da bi to bio dobar odabir.
Sada imam Steyr 9078 ali mi je prevelik dosta neokretan na malim parcela a takvih imam najviše.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Nema više 4-cilindraša do ~100ks u SDF grupi.
Ak te zanima ovaj, možda bi ga i prodal...ali da ne skrećemo s teme...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Ne tražim novoga, tražim rabljenoga. Rabljeni se da naći. Evo čim prodam Steyra, pišem ti a ti meni možeš poslati neku sliku ako želiš.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Znalci ???
Ajmo malo popričati oko odnosa guma na prednjem i zadnjem pogonu.

Jel zna netko gdje naći i kako saznati "odnos" transmisije izmedu prednjeg i zadnjeg kraja kako bi se kupile odgovarajuće gume?

Naime sada imam na 874-90T prednje 14.9R24 a zadnje su 16.9R34, a sve po internetu govori da bi trebale biti prednje 13.6R28 i 18.4R34.

E sad SAME Explorer 80 ima spec veličine guma kakvu i moj lambo ima. Nadam se da je ok.

I još tractordata.com govori da su to neke /13 , /14 gume...
4WD Standard tires (ag):Front: 14.9/13-24. Rear: 16.9/14-34

Nebi htjeo da mi prva vuča trpi kad je uključena, tj da se događa da vise prva vuče nego što zadnja gura tj tera ???

Jem može par komentara

Thx.
 

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
Nije da nije on za sve poslove,ali njemu bolje leže ti laganiji poslovi gdje on ima prednost što je lagan i okretan,kao što sam naveo on je više ga košnju,prekretnje i te laganije poslove. Može se sa njime i orati,dokazao je forumaš @Marko93 jer on ima brata blizanca hurlija xa86 i vuče sa njime 2x16 dok on nemože kod mene vuči 3x14 ni u snu. A recimo ja sa agrofarmom 85ks koji je za više od 1tone teži vučem ko od šale 3x14
Dobar dan vidim da imate agrofarma 85 ks imate li kakvih problema sa njim jer kupujem traktor za sad izbor je između same explorer3 85 , deutz fahr agrofarm 410,lamborghini r2/r3 85 , john deere 5080 pa me zanima vase mišljenje o agrofarmu
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozdrav forumašu. Gledao sam jednog lamburghinija 754 dt, 1984.godište,zračno hlađeni motor. Cijena je oko 8500 eura. Kako su se pokazali u radi i na što posebno obratiti pažnju, a radio bi oko 15 hektara oranja, sijanja , košenja, sakupljanja i baliranja. Limarija je ok, brzina 4 brze,4 spore,4 radne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh