• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Pozdrav. Imam pitanje, što Vi radite s starim lancima za pilu, koji se više nemogu naoštriti, imam ih 10 u garaži, popucali svi zubi od pilanja, što s njima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A kaj misliš da zatupimo zube prije nego ih damo na reciklažu?
A ni za neke umjetnine stvarati nisu baš pogodni, tak da preostaje jedino vaga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Daj kovaču nek ti iskuje nešto korisno od njih.. 😉
Mislim da u ljepoj našoj više ne postoji živuči kovač koji se bu toga primil i od odpada napravil vrhunski komad alata.
Nažalost.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ne velim da nema ni jedan, ali dali bi on od starog lanca motorne pile išel prekovati materijal i od njega napraviti nekaj po tvojoj želji?
Možda i bi ali ko bi normalan to platil?

Nažalost, generacije iz ovog stolječa budu priče o kovačiji samo mogle čuti a u živo samo na internetu gledati
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Bi. Covjek za pare radi sve. I staj najbitnije mladi covjek. Pogledaj na netu obrt baja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Pogledal sam prije nego sam post napisal.
Čoveku svača čast, naročito zato jer je mlad i uz to volju za taj zanat ima.
Napisal je ovak: Ako je nešto preskupo i ne bi imalo smisla onda kažem: "Ne možemo tako, možemo ovako

Znači i on pristupa oprezno troškovima jer zna kaj bu ga posla nečiji izum koštal....
Ovdje sam to pročital Posljednji kovaÄ u PožeÅ¡tini: Kuje sve, od lemeÅ¡a do maÄeva (video)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Da,toje on,vrhunske stvari radi,nemoze napravit koliko ima narudbi. I kumovi smo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Svaka čast dečku (y)
Nažalost moj kolega kovač je prerano otišel. Šteta kaj nije imal nasljednika, imali bi od njega kaj naučiti. Čitav život je po nakovnju tukel.
Htel je objasniti koga je zanimalo, za to je uvijek imal volju i vremena jer očito je znal da kad on ode u našim krajevima je kovanje završena priča.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585

Decki jel se upozno tko sa ovim lancem?turpijom? Fino minse cini. Sve minse cini daje stihl kopiro onog svicarca sta je eksperimentirao sa raznim nacinima ostrenja lanaca.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
husqvarnina x cut je isto tak fabrički brušena. Kaj sem gledal hvale al u prodaji nebude to još kmalu, drugu godinu,.Cjena pila i lanac 30- 35 €
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ovo je fora, jer ne treba posebnu šablonu za brušenje.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
I men se cini. Jednostavnije kut potrefit.

Snimak od ovog covjeka sam vidio prije 3-4 god prvi put. On je radio nesta slicno tom... Da nije stihl kupio ili kopiro ideju
 
Na vrh