• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam danas dobil novi lanc marke Oregon, Made in Kanada.
Oznaka je "Blue Moon"
Plavi mjesec.
Najnovija generacija briljant lanca, jedva čekam da ga isprobam, pod rukom dobro zgleda.
















 
  • Like
Reactions: H&S

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,694
Da nije 0.404"?
Korak!
Kako se mjeri?
Od centra rupe (osovine) na spojnici ili onako kako je prikazao likson na videu BASAR?
Radi se o tome da je na videu dupla mjera!

Morati pisat na vodilici koji je korak i koja je širina.
:hahah: iz 1963.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Nije dupla mjera..korak lanca je zapravo korak na pogonskom lančaniku..to je kao da mjeriš špicu do špice članka koji ide u vodilicu..

Vrni to tam gdje je bilo.

Evo bas jucer isproban X cut S85 semi chisel i mogu reci da sam jako zadovoljan sa viđenim i isprobanim. Ispiljena 3m. Ne vidim neke razlike u brzini rezanja u uspredbi sa full chiselom C85. Bitnija razlika je u tome što se ne istupi odmah cim malo licne zemlju kao sto bi to bio slucaj sa C85. Namjerno sam nekoliko puta potegnuo po zemlji i nije bilo razlike u brzini rezanja niti nije bilo posljedica doticaja zemlje sa lancom pri punom gasu pile.
Stvar je jasna ..ako je lanac tvrđi teže se oštri..to je zatvorena petlja
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,694
Kak da vrnem?
Kupujem lanac, a ne znam mu ime i prezime pa prema postojećem izmjerenom trupu/lešu!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,694
Je! I onda da napišem gdje sam je vrnul!
Ostaje mi da prilagodim lanac lančaniku!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,694
Nema podmazOvanje, ali ima uljnu pumpu i dobro podmazuje! :hahah:
Iz slike se baš i ne vidi jer ima zaštitni lim sa obje strane.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Oregpn,tko zna kaj o povijesti tog lanca,firme,proizvodima.?
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,954
Dajte se više dogovorite, par postova prije najbolji lanac za Hasky je neki x cut ," s" verzija, a sad opet Oregon. Više se zbunjuje članstvo i možebitni posjetitelji foruma. I kaj da sad kupe ljudi koji čitaju forumske savjete?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,612
Ispada da je najbolje da kupe oba dva i da onda sami isprobaju da li ima kakve razlike.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zavisi kakva drva delaš i kolko ih delaš, 💪👍🤝ti forumski savjeti jako mogu zbunjivati ljude, jer u stvarnosti je jedno pravilo a na forumu drugo.
Nažalost to smo se susreli u više tema stim.
Ljudi koji nemaju iskustva pročitaju negde nekaj i onda tu prenose to kaj su pročitali.
A stim se nisu nikad susreli.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,954
I,kaj sad da neki laik koji se sprema u šumu,treba lanac? Kad pročita savjete,otišao bu u lokalni dućan i kupio neki Clariston,ili kako se već zove. Ruku na srce, savjeti su zbunjujći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh