• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja bi isto trebal izmijeniti stop šalter koji se nalazi u kocki od kočenja pa neznam kako odzračiti. Kod mene nema pristojnog mehaničara da bi nekaj znal
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jel zna netko gdje se nalazi posuda tekucine za pranje stakla na powerfarmu 95?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kod mene na powerfarmu 85 otraga lijevo ispod stražnjeg stakla kod lijevog blatobrana. 85 i 95 su tak skoro isti...

Ja moram pronaći gdje je motorić za bacanje tekućine ili odštopati komplet sustav ili kaj se već desilo...
 

Zoran1989

Novi član
Tu od
4 Pro 2017
Poruka
2
Pozdrav svima.
Trenutno koristim Zetor 7745. Međutim kako imamo dosta lješnjaka postao mi je prevelik za malčiranje između pa razmišljam o kupnji Landini Globus 75/80.
Znači korstio bi ga za malčiranje (malčer 220 širine), roto drljača (200 cm) , roto kosu (195 cm) te za ostale "lakše" poslove špricanja, okretanja sijena i sličnog.
Znam da je motor zapremnine 4.2 u ovim modelima 75/80 ks pa me zanima da li je dovoljno jak za ove priključke koje koristim?
Po specifikacijama Zetor ima samo 5 ks više, ali i 200 kubika manje.
Također vas molim na šta moram posebice pripaziti prilikom kupnje navedenog traktora.

Hvala.
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
545
Mythos 90, deltafive, kad se zagrije, svijetli lampica pritiska ulja getribe, na 1000 okretaja, na više ne svijetli.
Ulja ima dovoljno i novo je.
Ima tko iskustva, jel moguća greška senzora ili je problem pumpa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,216
Prvo, nije pritisak, već TLAK ulja.
Filter su zamijenjeni?
Ima li tlačni filter i jel on zamijenjen? Na kojem je mjestu osjetkik tlaka?
 

vlastel

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
545
Rekel čovek da je zamijenil sve filtere. Osjetnik je na razvodniku. Znači ulje mora prejti kroz filter na usisnoj grani, pa kroz tlačni.
Čudno mi je da bi zagrijano ulje išlo teže kroz filter, ili sam u krivu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh