• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Prošlo je podne ,več je 12:15 ,kasno je sad hvatati vlak na odlasku:rolfer::rolfer:,http://www.agroklub.com/poljoprivre...-pada-krave-se-kolju-a-vlada-ne-reagira/7654/

pd toga bobetiča mi se sere dok su bili prosvedi štitili su prerađivače i sad mu je najemput kakti stalo do nas proizviđača, nek ne sere stalo mu je samo do prerađivača a oni su problemu (svi osim leda i dukata) rad toga kaj samo ovi uvoze a onda ovi kupuju od njih pa opet dukat i ledo maste brke a ovi kolko ostane
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
slatki mi je kako veli da je uzrok ovakvome stanju isključivo suša, a ni slučajno upravo politika croatiastočara i ministarstva poljoprivrede
Upravo tako jedini krivci za ovakvo stanje je ministar i ministarstvo poljoprivrede koje je stalo na stranu croatiastočara i udovoljili njhovim uvijetima kad su bili prosvjedi prije pola godine, već tada je stanje drastično krenulo prema dole.
Mene samo zanima kako se sada osijeća ona gospoda što su tada potpisali da cijena mljeka bude ovakva kakva je sada. I još me nešto jako ljuti kad su bili prosvjedi mnogi ljudi su sjedili kod kuće i čekali i gledali kako će se razvijati situacija, mnoge sam osobno zvao i kontaktirao da se pridruže i da izađu a da samo znadete kakve sam odgovore dobijao.
Ja osobno neživim isključivo od proizvodnje mljeka ali mi je na srcu žao ljudi koji samo od toga žive jer znam kako im je kako preživljavaju.
Mogu samo jedno reći dragi moji seljaci stisnite zube još malo i izdržite još malo mora jednom doći i naše vrijeme.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
aha tko je rekao da je manja cijena mljeka za 8 mj. :?:evo ja dobio 16 lp više za drugu klasu nego prošli mjesec:rolfer::rolfer::rolfer:,cijelih 1,52kn što bi reko Izet đubrad kapitalistička:partyman::partyman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Treba u ovoj nasoj izmucenoj zemlji za primjer uzet 10 ljudi poput Sanadera i ovih koji i dan danas cijede mast svom narodu i poslati ih u strogo kontrolirane uvjete zivota, znaci dati im po 800kn mirovine i po 5 krava te par rali zemlje i neka zive ostatak zivota, paziti pritom da ne crknu od gladi ili si sami ne naude. Pod strogim 24 satnim nadzorom pa nek izvole uzivati u svim blagodetima zivota koji su nama priustili!!

Zamolio bi admine i ostale da nebriso ovo jer nema nikakvih politickih boja u komentaru, meni su svi oni obicne lopine i nist vise.
 
M

MOCO

Guest
zašt bi ti njima dao 5 krava!? :axe:

pa ko je meni dao pet krava? jbte dok sam otplatio moje još sam toliko kupio birokratima i bankarima!
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja neznam što rade ove naše udruge ,komora i drugi uopće se nejavljaju, koda je stanje dobro da nemože biti bolje ili ih mediji u službi vlasti toliko ignoriraju da nemogu doći na vidjelo.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...mediji u službi vlasti toliko ignoriraju da nemogu doći na vidjelo.
E moj Dane, nema vlasti bez kontrole medija; to je vjerovatno prvo pravilo u politici: kontrolirati medije.
A sa druge strane, biračko tijelo "poljoprivrednika" je vrlo malo i heterogeno, tako da u načelu nije politički zanimljivo (evo ti samo primjera HSS; koja je po svom izvornom načelu (Radić) trebala biti seljačka stranka, spala je na jedan mandat). Isto tako, žitelj sela danas više ne znači biti poljoprivrednik; danas ima sve više ljudi koji žive na selu i ne bave se poljoprivredom...
... i kad sve to sabereš u jedan lonac, nije ti puno ostalo.
I stoga se aktualna vlast sve manje bavi poljoprivrednicima, te pogoduje samo velikim proizvođačima (Todorić), a mali su postali prezahtjevni a politička vrijednost im je svakim danom sve manja. :(
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo ljudi da si ne lažemo jučer sem se vratil iz kongresa simentalskog goveda iz njemačke, posjetili smo 7 farmi, 3 u bavarskoj i 4 u tirolu koje u prosjeku proizvode po kravi od 8000 do 11500 l
niti jedan od njih neje spomenul riječ kriza, recesija ili nekaj slično, osnovna cijena u bavarskoj je kod farmera koji je u idealnom uvjetima 0,32€ za 3,8% mm i 3,2% bj, druga farma ima gde koji breg tam mu je za iste parametre cijena 0.36€ a tam gde su bragi osnovna cijena je 0,38€ pa nek lažu nekom drugom
u tirolu jesu samo bregi ali na poticaje imaju i ekstra poticaje, a osnovna cijena mlijeka je prava sitnica od 0.48€ do 0.52€ ovisno o položaju
mi i od jednih i drugih uvozimo pa nek i dalje lažu
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pa eto mogu sami sebi više lagati,vidite kako se Bobetić uzrujao kad ga Pejaković malo poklopio sa opčepoznatim činjenicama danas u plodovima zemlje,parametre imamo največe a cijenu gotovo najmanju,najviše me zabrinjava kako da Srbija ,Bi H,RS mogu davati tolike premije po litri a naši izmišljavaju toplu vodu,e sad ono što je Bobetić rekao da bi se trebalo napraviti to stoji samo nitko ništa ne pokreče a vrijeme prolazi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,596
Kapa dolje gospodinu iz savjetodavne službe, lijepo je rekao ono o održivoj poljoprivredi...
ali opet mi to sve izgleda kao pucanj u prazno...nažalost.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma sve to političari znaju ali nije njima došlo iz guzice u glavu,ostalo u gornjem đepu sa stranačkom iskaznicom :finga::finga::finga:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
parametre imamo največe a cijenu gotovo najmanju,najviše me zabrinjava kako da Srbija ,Bi H,RS mogu davati tolike premije po litri a naši izmišljavaju toplu vodu


Meni je za prošli mjesec mlijeko plaćeno po 0,43 KM ili 1,63 Kune a premija je za ekstra klasu: 0,35 KM ili 1,33 Kune. Samo što kod nas premija kasni 6 mjeseci i nema plavog dizela nego samo Euro dizel koji plaćamo 2,48 KM ili 9,42 Kune.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Sve mi je jasno ali nitko ne kaže od kad Srbi i Bosanci proizvode toliko mlijeka da ga mogu izvoziti. Zna se da oni proizvode manje mlijeka po glavi stanovnika nego mi.Ministarstvo je pokazalo da je na strani prerađivačke mafije za vrijeme prosvjeda.Bobetić se sad našo kao naš spasitelj a dobro se zna da nam je on grobar.Vladajuči kažu da para za pomoč nema a banda prerađivačka se udružila i ne želi dići cijenu mlijeka. Raduje me to što je seljaka uvijek bilo i bit če. Nije nas ubio Tahi pa neče ni ova prerađivačka mafija.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma Cowboy nije ni kod nas bolja situacija,evo početkom 8 mjeseca su isplatili prvu premiju za ovu godinu samo što je kod nas sistem da trebamo dobiti godišnje 10 istih iznosa a sutra počinje 10 mjesec a tek su isplačene 2 premije
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Sve mi je jasno ali nitko ne kaže od kad Srbi i Bosanci proizvode toliko mlijeka da ga mogu izvoziti. Zna se da oni proizvode manje mlijeka po glavi stanovnika nego mi.


Pa stvar je u tome što kod nas u trgovinama gotovo da i nema domaćeg mlijeka sve je uvozno. Znači domaće izvoze a u trgovinama se prodaje uvozno mlijeko.
Mislim da je ista stvar i kod vas, sve je to ista mafija, za njih nema granica i carine!!

@ajkula
Kod nas je sistem da premiju isplaćuju kad imaju para u budžetu, tako da nikad nije sigurno kad će i hoće li uopšte doći.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
strategija -marketinški pristup je bitan , ne se samo žalit na druge .. :)))))
 

Prilozi

  • Want-Milk--600x375.jpg
    Want-Milk--600x375.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 88

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Meni je za prošli mjesec mlijeko plaćeno po 0,43 KM ili 1,63 Kune a premija je za ekstra klasu: 0,35 KM ili 1,33 Kune. Samo što kod nas premija kasni 6 mjeseci i nema plavog dizela nego samo Euro dizel koji plaćamo 2,48 KM ili 9,42 Kune.

Cowboy dali bi nam mogao napisati cijene nekih ulaznih troškova da ih pokušamo usporediti sa našim troškovima.

Dakle koliko kod vas košta sljedeće :

umjetno gnojivo - kan , urea , npk 15:15:15 i 7:20:30

vrećica sjemenskog kukuruza

zaštitna sredstva za kukuruz

cijena usluge žetve kukuruza

gorivo , struja , voda , plin

sjeme djeteline , usluga baliranja rolo bala

umjetno osjemenjivanje krava

sredstva za pranje muzne opreme

premiks i koncentrat za krave

kolika je cijena krava za klanje, i junetine ako bik ima 600 kg

kolika je stopa poreza na repromatrijal i koliki je porez na mlijeko i mliječne proizvode u trgovinama .


Za cijenu mlijeka koju si spomenuo koje parametre mlijeko mora zadovoljavati i dali van naplaćuju troškove odvoza mlijeka sa farme.
Dali mljekare isplaćuju redovito.
Koliko iznose poticaji po hektaru i kravi i dali su redoviti .

:?
 
M

MOCO

Guest
... i koliko plaćate doprinose za mirovinsko, zdravstveno i kolika vam je stopa poreza na dohodak??
..i koliko košta knjigovođa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh