• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Limun

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
da li znate gdje se ( u Zagrebu i okolici) moze kupiti sadnica limuna?
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
MBM rasadnik za početak; ili Baumax vrtni centar, ili vrtni centar Kalia na Žitnjaku... ma limuna sigurno. :gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ja imam 5 limuna iz koštice, najstarijeg sam prošlo ljeto cijepil, a sad bum videl kad bude počel roditi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
Štef evo i ja sam posadil iz košpe prošle god al nisam maknul od zime i ošlo mi sve..sad sam ponovo posadil al trebalo bi iz prave sadnice posadit više komada imam veći prostor pa bi sve sadnice stavio u lončanice pa kad je zima da ih mogu sklonit limun ne trpi hladno..živio :)

Nego koje vrste najbolje sadit u lončanice mejer? nemam baš pojma o limunu znam da treba kiselu zemlju za citruse i zaklonjeno mjesto puno sunca pa nek raste cvjeta miriše. :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Nego koje vrste najbolje sadit u lončanice mejer? nemam baš pojma o limunu znam da treba kiselu zemlju za citruse i zaklonjeno mjesto puno sunca pa nek raste cvjeta miriše. :)

Kak misliš sadit? Ak hočeš točno neku vrstu onda moraš cijepiti...
Uglavnom u Fragariji imaš za kupit mayerov limun-sadnicu za 35 kn i nemaš brige...
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
A kak da cijepljenje napravim nemam pojma o tome..kaj znači kad kupim sadnicu neće mi rodit neg moram to cijepljenje obavit ne kužim baš to ..? al ok nemaš brige bum potražil na netu

Ti si posadio iz koštice naraslo ti i sad imaš plodove??
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ne, baš suprotno, kad kupiš sadnicu ona ti 100% mora davati plodove, a ove iz koštice ti budu isto dale plodove ali nakon 5-6 godina...

Ja imam jednoga starog 4 godine koji je iz koštice i on još nema plodove, namjerno ga imam ne pocijepljenog jel me zanima nakon kolko točno godina daje plod limun uzgojen iz koštice

A ovak se cijepi:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
Hvala ti puno prijatelju ;) baš super i ja isto tak nešto ko ti isprobavam iz koštice uspio sam pretprošlo ljeto iz koštice al budala nisam maknuo sa terase i uvenuo mi...evo baš gledam kak se cijepi kužim :) hajd pa ćemo razmjenjivati iskustva idem sad po par komada sadnica
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Ajde ih poslikaj pa stavi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
hoću šefe ;) moram prvo kupit zemlje za njih ovi dana za njih je posebna zemlja kolko sam čuo pa ću usut u lončanice imam par velikih lonaca :partyman: ima da mirišu i kusat ću ih sa korom a ne ove špricane iz turske španjolske zanzibara :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
zemlja za citruse kupljena još samo sadnice al mislim da ću pričekat do proljeća ...;) Štef u kakvom su stanju tvoji limuni jel lišće opalo di si ih sklonio..smeta im zima to znaš...na proljeće ih orezat malo ha
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kolko si platil zemlju?
Moji limuni su super, držim ih u podrumu, lišče naravno nije otpalo, a za orezivanje je malo pre rano, još su mladi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
20kn-10lit mogo sam i sam napravit al ovak mi je lakše odem i kupim zemlju za citruse i to je to.
Imaju u podrumu svjetla dovoljno? najbolje bi bilo neki staklenik pa kad je hladnije ko danas spremit ih unutra. Gnojiš li ih nečim il ćeš u proljeće?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Da staklenik i to GRIJANI, tak da niš s toga, dobro je njima u i podrumu :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
limun

pozdrav Steff pregledo sam video.Imam sadnicu limuna iz kospice staru godinu dana koliko sam mogao da vidim toje kalemljenje na pup samo neznam u koje vrime se ono izvodi ako moze nesto da napises hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Meni se najbolje pokazalo na pup u 5-6 mjesecu, ali teoretski agrume možaš cijepiti dok god im se kora odvaja od drva....

Dok uzimaš plemku moraš odma odstraniti lišče kako bi spriječil gubitak vode, u suprotnom ak se to dogodi pup se neče primiti.

Dok cijepiš bitno ti je da imaš jako oštar nož i da budeš brz.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Kaj te god zanima samo pitaj, ako budeš pokušaval cijepiti postavi koju sliku...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Naravno dacu postavit kad doze vrijeme za to.Iako imam nekog iskustva u kalemljenju voca malo me zbunilo sto sam gledo na forumu ,<Svet biljaka<covjek je kalemio limun pupom isto kao sto se klemi npr jabuka pupom iz prethodne vegetacije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh