• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

lož ulje-plavi diesel-diesel-eurodiesel?

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
4.50 kn.. sad sam usisao zadnje ostatke s kartice na petrolu hehe.. Ina me nebu videla više....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Centrifugalna pumpa. Jedino nije samousisna, tj. nemre povleči gorivo ak nije zalijana.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
A el ima gdje crijevo za gorivo kupiti i reducir za onu pvc cisternu od 1000l?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Crijeva ima kod ferencaka, a reducire sam viđao u polj. apotekama. koje drze vinarski pribor. Pa-vin i slicne...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mene zanima,gdje kupit neko kvalitetno crijevo za naftu da spojim od pumpe do pištolja,probao sam puno njih i večina se sa vremenom jako skruti i teško je radit s time,u zimi zna i puknut ako jako savinem...
Najbolje da bi mogao nabavit kao na benzinskama...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja imam cisternu na povišenom, ali nigdje kvalitetnoga crijeva, problem kao kod marko93 pa sam mislio pumpu i cisternu smjestiti u zemlju, a onda ne bi smetala, ali najednostavnije bi mi bilo da ima crijevo kvalitetno i reducir za pvc cisternu od 1000 litara.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Nije ni ova loša : http://193.25.220.144/proizvodi/pumpa-za-gorivo-metro-149421
Kupio sam je u Metrou, isto je prepumpala na tisuce i tisuce litara. Ima pistolj crijevo, nepovratni ventil.

Kažem ja sam imao takvu i ništ smeće i crijeva loša bila.

Ja isto imam na povišenom i na njemu je ventil za otvaranje i kupio sam prozirno crijevo armirano i super ke, stalozi se gorivo i toci, a pumpa radi kad pumpam iz bacvi u njega ili s benzinske kad vozim.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ti isto imaš plastičnu od 1000 litara? Koliki ti je promjer crijeva?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne okruglu željeznu 1200 litara. Imam i plasticnu al bi je trebao instalirati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Takvu kao Antonio i ja imam. Prije je pumpala po 20-30000 litara vina godisnje i zadnjih godina samo gorivo. Isto mi sluzi da si ispumpam na poviseno u limenu od 2000l.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ja točim gorivo u bačve i imam neku ručnu pumpu za pumpanje i super služi :). Negdje sam čuo da postoji takva na bušilicu i sl, al nisam to vidio nigdje..

Ovakvu sličnu ja imam:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Za ulje je ok al za gorivo je spora. Pogotovo sad u jesen kad je najvise radova. Dok naspem sve rezervare ode preko 1000l [emoji2]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Meni za rezervare treba 200-300l. Al i meni je spora. Za 35-taka natociti super, ali proximu nikad kraja..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolko radiš sa proximom, dovoljno ti ga jedanput na pol godine natočit. :D:
 
Na vrh