• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Imam pitanje,kolega je kupio ltz 60 ab tornado 2001god.
Zadovoljan je i dosta radi s hidraulikom,vitlo,plugovi i balirka,pa ga zanima koliki tlak daje njegova pumpa hidraulike?
Nemože nač na netu.
Ili ako netko ima kakav manual o njemu?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Tu imaš semeringe , dva komada dimezija 50X70X10 , iza njih ima piksna dimenzija 50X65 (dužinu sam zaboravio, mislim da je oko 48mm) , a prije svega ima jedan nazovi semering složen od limića koji čuva semeringe spolja.
Ili su semerinzi popustili ili je piksna dobila lufta pa su semerinzi rastureni , provjeri oboje.
VAŽNO , ovo što sam napisao je na T40 a pretpostavljam da je isto tako i na novijim traktorima tvoga tipa.


@oficir , stariji ruski traktori (skoro svi) imaju podešenje na 140 bara , e sad na novijim neznam dali su šta dizali ali i ako jesu mislim da nije preko 160 jer ruske pumpe nisu konstruisane za velike pritiske.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ok kužim,hvala na informaciji,znači max kaj može imat bi bilo oko 160bara.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
To je moja pretpostavka , a ne provjerena informacija.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Tu imaš semeringe , dva komada dimezija 50X70X10 , iza njih ima piksna dimenzija 50X65 (dužinu sam zaboravio, mislim da je oko 48mm) , a prije svega ima jedan nazovi semering složen od limića koji čuva semeringe spolja.
Ili su semerinzi popustili ili je piksna dobila lufta pa su semerinzi rastureni , provjeri oboje.
VAŽNO , ovo što sam napisao je na T40 a pretpostavljam da je isto tako i na novijim traktorima tvoga tipa.


@oficir , stariji ruski traktori (skoro svi) imaju podešenje na 140 bara , e sad na novijim neznam dali su šta dizali ali i ako jesu mislim da nije preko 160 jer ruske pumpe nisu konstruisane za velike pritiske.


a ove piksne je moguče, da se dobijo nove? a kako se razstavi i popravi?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Piksne sam pravio , obične piksne , ništa spektakularno. Svaki tokar može da ih uradi.

Mora da se skine bočni reduktor pa da se skine truba i onda može da se izbije piksna , ide prema vanjskoj strani.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Ok kužim,hvala na informaciji,znači max kaj može imat bi bilo oko 160bara.

Nova pumpa T-40 ili LTZ 55A iz "Gibnja" sa oznakom "Made in Ukraina" daje pritisak do 180, a regulator pritiska gotovo na minimumu (dva puna kruga uvrnut). Spustio sam pritisak na 170 kod 1200 - 1500 okretaja.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Pozdrav. Imam LTZ 55 i neka pitanja vezana uz njega. Netko je prije mene nesto slagao oko getribe i kardana i nije stavio kuglice i opruge u jedan zupcanik na ukapcanju kardana. Tako da mi je stalno iskljucivao se. Ali to nije sve,izgleda da je i taj zupcanik krivo okrenuo. S jedne strane je taj zupcanik ravni,a sa druge strane ima malu izbocinu. Kuda ta izbocina mora biti okrenuta? I po ovom gore navedenom prirucniku ispada da ima modela koji imaju sinhronizirani kardan sa getribom. Ako je to tako,tu bi onda samo trebalo odrezati komad lima na podu i ovaj bi isto imao sinhronizirani kardan.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I taj tvoj ima sihron,zato su kuglice u njemu.Koliko ja znam svi imaju(bar one koje sam ja sreo)imaju sihron za uključivanje kardana,e sad ta izbočina mi zvoni u glavi i sam sam na nju obračo pažnju ali da me ubiješ nemogu se sjetit kuda ide,ali uvjeren sam da bi strugalo jedno od drugo ako je kontra okrenuto,čak mi zvoni i da bi glava na kojoj je vilica lagano mogla uzubiti u zubčanik,ako to imaš rastavljeno,nasloni jedno na drugo pa češ vidjeti kak ide.
Imaš li to rastavljeno?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nije to nikakav sinhron , to je obična obujmica sa oprugama i uskočnim kuglicama koje zadržavaju obujmicu u položaju uključeno-isključeno.

Ti Gordane vjerovatno misliš na ''sinhornizaciju'' kardana sa mjenjačom , to je ono što mnogi zovu ''kardan preko mjenjača''. To ti svi imaju.

Ta izbočina o kojoj govoriš je da udalji taj zupčanik od vanjske šalne ležaja koji je sa prednje strane ako se ja dobro sjećam tog sklopa i mislim da se dobro sjećam.
Znači ona ide prema motoru , naprijed.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nebih se složio da nije sihron kad je,koliko god da to nekom jednostavno izgledalo,svejedno je dali u sebi ima kuglice,valjčiće ili klizne pločice.
Svaki sihron radi na taj princip da ta "obujmica" uzubljuje dva zubčanika koji su u stalnom zahvatu,svaki taj zupčanik ima isti nazubljeni dio koji se nalazi bočno na zupčanicima koje uzubljuje,zbog te sihronizacije i potiče naziv sihron!
Ta izbočina o kojoj govorimo,koliko se ja siječam je jako mala oko cca 4mm,i ako se okrene naopako ta "obujmica"na koju dolazi vilica previše se približi zubčanicima a lagano može i zapinjat za zube,nemogu točno reč kako se okreče,ali ako ima to rastavljeno onda če mu bit jasno o čemu govorim!
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ali zupčanike u pravilu niti nemožeš okrenuti naopako nego samo sihron,u njemu je ta razlika zbog koje bi mogao zapinjat od zupčanik.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Znaci ovako. Imam zupcanik koji je kod samog zvona i na njega ide spojnicka sa lamele i on se vrti na "prazno". Izmedju je taj manji zupcanik koji ima rupe na sebi,a fale kuglice i opruge. Posto mi se druk lezaj raspao skroz,taman imam kuglice za to,samo jos opruge naci. Taj zupcanik ima jednu stranu ravnu,a drugu izbocenu. Na njega dolazi onaj zupcanik koji ima utor za ukapcalicu. Iza toga je opet jedan veliki zupcanik koji sluzi za pokretanje prvog pogona. To sve zajedno mi ima previse lufta,znaci,morat cu podbaciti veliku plocicu negdje,jer mi se kardan znao iskljucivati,a rucica je bila kako sam ju zakvacio.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Isključivalo se je zato jer nisi imao kuglice u tom srednjem zupčaniku(sihron) gdje je viljuška za ukapčanje,jer ga ništa nije držalo da stoji u tom položaju,dali taj sav sklop ima lufta naprijed-nazad ili gore-dolje?
Ako šeta naprijed nazad,pogledaj gdje i zbog čega je došlo do tog smicanja,negdje se mora vidjed dali je poderano kučište ili zubčanik i koji od tih,p
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh