• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

R

rus25

Guest
Re: BELARUS opća rasprava

E ovako novi sam na forumu pa mi nemojte zamjeriti ako sam sta zeznuo :D imam problem sa belarus t40 traktorom vucem teret do 3 tone po blatu e sad dosao sam da odvucem jednu turu uglja i nisam primjetio da mi je pukao auspuh gdje je bio varen :p i pokusao sam da se okrenem u rikverc i sve sto sam dobio od traktora bilo je jako tusenje pri tome sam ga morao cimati jedno 10 puta da bi se okrenuo nije imao snage nikako samo bi se tusio ali naprijed je isao solidno mada sam primjetio da mi je gubio snagu dali je neko imao ovakav problem pozz
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ako sumnjaš na auspuh nema od toga ništa , toliki gubirak snage usled puštanja auspuha nema šanse da osjetiš , provjeri ti dostavu goriva i da ne falšira negdje vazduh
A i zna da se malo zatrokira ako je naget nalijevo i naprijed jer naftu uzima sa zadnejg desnog ćoška rezervoara a on je velike površine na dnu
 
R

rus25

Guest
danas sam rasklapao dizne i odnio na provjeru sumnjam na bos pumpu al mi opet nesto sumljivo kako da hoce naprijed da ide a nazad ga treba cimati jedno 10 puta da bi se okrenuo jako mi zatusi motor :mur:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Tvoj problem može biti možda i u mjenjaču ;)
 
R

rus25

Guest
ne znam savo dobio sam dizne uredu su prica mi admir iz dubarva da je tako isto kod njega bilo al kod njeg je nesto bilo u rezervaro al poenta je da sam ja probo traktor opet 50 m bez prikolice i naprijed i nazad ide a sad nece nikako ni naprijed ni nazad ne znam dali je do mjenjaca lijepo ubacuje sve brzine samo sad kad zapusi ne vidis sam sebe :icon_axe:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Pa Admiru sam ja i riješio njegov problem za 5 minuta :(wait):
Tebi je moguće da se koči ležaj prije reverzera (pazi ovo je samo moja pretpostavka na osnovu tvojih mršavih informacija)
Mjenjač kao mjenjač nema veze sa time , to je u predjelu predmjenjača

I tek da znate , dizne ne odlaze tako lako i tako brzo , boš pumpa takođe , to u rusa zadnje crkava prije toga ima dosta gluposti koje zezaju
 
Posljednje uređivanje:
R

rus25

Guest
Ne znam provjerit cu to sutra sve pa ti javim je sam li napravio sta:(think):
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
jel zna neko koji lezajevi idu na zadnje tockove odnosno reduktore,traktor ltz60,hvala unapred
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo preporuka tvornice, s koliko benzina treba mješati dizel za t40, pri kojim minusima.......sve nevjerujem da pumpa podnosi do 70% benzina.......savo, sada to vrijedii za tvoga t25, jel?

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Na -50 stepeni siguran sam da 70% benzina nije problem , mada ovdje vidim da piše kerozina

Ja zimi redovno sipam benzin , doduše bne veliki postotak ali ga sipam i nemam problema sa smrzavanjem jer ja traktor moram pokrenuti i držati u pokretu radi čišćenja snijega
Jednom sam imao neprijatno iskustvo sa zamrzavanjem nafte u pokretu , velika muka na hladnoći sve zagrijati i odmznuti da bi se voda i parafin odstranilo iz filtera i nekih holendera
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam takav problem imao s autom, stavio sam aditiv, kojemu je valjda istekao rok, nemam pojma, ali nije djelovao, od tada u sve sipam benzin.......iako za auto mi piše da se nesmije staviti, al ja stavljam, i nemam nikakvih problema, ni s traktorom ni autom......al stavim do 10%, pa sam iznenađen sa ovih 70%, jer to mi se nekako čini puno za pumpu.......al -50, nadam se da nikada neće biti kod nas.........
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma samo benzim , radi radnju a najjeftiniji je , aditivi kojekakvi su po meni samo porez za neupućene
 

tigar223

Novi član
Tu od
28 Ožu 2013
Poruka
6
Kupio sam traktor rus t-40 s prednjom vučom, curi mi ulje na zadnjem klipu pa me zanima kako to sredit? Prodavač mi je rekao da moram dotegnit neka dva vijka.. sadme zanima ako mi netko može pomoć?
 

tigar223

Novi član
Tu od
28 Ožu 2013
Poruka
6
A to je tamo između akumulatora i klipa mali prostor i tud curi.. e sad neznam je to može bit što ona dva vijka na kapi bila otpuštena?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Akumulator je naprijed ispred kabine a klip je nazad u kabini , nešto tu ne štima u objašnjenju
 

tigar223

Novi član
Tu od
28 Ožu 2013
Poruka
6
Ne taj klip već od motora između akumulatora i motora ima nekih 5cm prostora i tu baš izvire ulje a neznam zašto?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ovako kako si pojasnio moj ti je odgovor - mora da nešto nije u redu

Ako želiš detaljan odgovor moraš postaviti pitanje na način da te jasno razumijemo u čemu je problem
Tu gdje ti opisuješ ne stoji klip nego razvodnik , a on je širok pojam curenja

Slikaj ili detaljno opiši mjesto curenja i onda se nadaj odgovoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Kerozin = petrolej.

Za Golfa 1 pisalo je do 30% benzina. Ak se doda puno benzina, motor teško zapali (smanji se cetanski broj, pa teže dolazi do samozapaljenja goriva).
 

Najnoviji postovi

Na vrh