• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako je ovo gore na slici makina od T40 onda se ne uzubljuje.
Mislim da nema potrebe
 
N

nikolas

Guest
pozdrav svima
ltz t-40a ... sta reci osim da je napravljen ra rad ali ne i za radnika. kod mene je u upotrebi cca 300dana u godini :)
prelistao sam vecinu komentara ali nisam naisao da li nekome kad-kad blokira prednji diferencijal tako da (zbog neuskladjenih br.obrtaja) jedan prednji tocak ostavlja trag kao da ga vuce za sobom kad vozi u rikver ili ga gura napred?onda presaltas u kontra,malo cimnes i vozi dalje.
da li ima kakvo objasnjenje ili rijesenje za to?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Imam ja objašnjenje , potrošila ti se ekscentrična bolcna u uključivaču ili se potrošila ploča koju ona prati , a može biti i da je opruga izgubila elastičnost ali se to rijetko dešava
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
2wcg0ua.jpg


2i2911h.jpg


15dq6p1.jpg

evo i zmiju smo namontirali. Kaže Anto da voli ovako radit. Sve mu ko pravi šegrt priredim,operem i očistim za brtvljenje. Inače kaže neće ni da radi više ruse, em nema dijelova (mislim kvalitenih) em
ljudi oće svakake gluposti izvodit, a on na to neće da stavlja svoj potpis e to ti je to kaže. Ovako nas 2 to polako pa koliko stignemo.malo on šarafa,malo ja čistim i perem u nafti.
sutra mislimo usut ulje i navuć prednji trap. isperem rezervar,spojimo filtere goriva i ostala crijeva. koliko nam se bude dalo..ipak je nedjelja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Rijetko koji majstor koji radi po PSu neće se zezati sa rusima , normalno , jer većina vlasnika radi samo djelimične i nekompletne poslove sa izgovorom ''ma rus je to , šta ima da ga milujem''
Nisam ni ja daleko od toga
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
problem je uopste sa delovima za dobar deo traktora. niusta se vise nemoze verovati a najgore kad kopiju naprave kao da je original. vecina fabrika koje su i kvalitetno proizvodile su propale ili privatizovane tako da je sumnja u kvalitet opravdana uvek. i sam mucim muke i neznam sta bih vise i uzimao od delova. sve uradis kako treba i zbog skart dela moze sve se raspasti. ovaj hladnjak ulja mi se dopada neznam samo dal je na t25 moguce izvesti nesto slicno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Misliš da bi trebao taj uljni hladnjak na vladimircu ?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ko pretezno radi leti i teske poslove mislim da bi znacio dosta. samo ulje manje gori da kazem.e sad zimi je to kontra produktivno. ja sam izmucio letos mojeg u oranju i cupanju panjeva pa je dolazio do 85 stepeni ali to je vec radna temperatura ulja koja je dobra. ali cujem u teskim poslovima da ide i do 120. mada kvalitetno ulje i za turbo dizele bi znacilo po meni vise. ono je predvidjeno za veca naprezanja i temp.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Na 85 stepeni vladimirac još nije ni zagrijan :icon_rofl:
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Vladimirac mi još nije prešao temperaturu od 95 .čak i u spremanju jer mu to više podigne temp. nego oranje u oranju drži na 80
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Sto se tice mog vladimirca ja ga redovno perem (posebno stubline) i temperatura ide do max 70 nikad ne stigne na 80 nikad ma kolika vrucincina da bude...
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Neku večer smo ga upalili.malo odverglo na prazno i kresnio ko mina. šteta što je bio mrak.ja sam ga mislio palit po danu ali majstor navalio kad sam mu donio 20litara ine 5-15w40 (355kn)
70et85.jpg

mislio sam i neku snimku stavit al me pati upload??

jučer sam ga malo pustio da radi i primjetio sam da se hidraulična pumpa jako brzo ugrije i volan oteža na okretanju. jedno 12,13 litara je ulja ošlo u motor a ostatak u hidrauliku. koliko savo inače ide litara. i što ti misliš zašto bi se mogla grijat??

sad kad sam i ja bezveze uzeo pumpu a kvar bogtepita gdje:icon_eyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Mogla bi se grijati zbog prigušenja negdje u sistemu , vrlo moguće i u prioritetnom ventilu
A može biti i da je pri montaži nategnuta , možda nekako ukošena ali ne vjerujem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Danas upalim traktor a on nekako čudno radi , nema snage ni da se pokrene sa mjesta , jedva se odvukljam nekih kilometar dva i vratim nazad , kada sam došao skinem onu čašicu taložnika kad ona puna vode i nešto malo smeća
Pouka ? Pa nekada i u nju treba zaviriti u nekih X godina od kako je kod mene :(bow):

Nego @zgenbo dokle su stigli tvoji radovi ?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
eno traktor je u šupi.i malo ću pričekat da se anto još malo odmori a nešt je i bolestan. možda sutra dođe da vidimo to grijanje pumpe. kaže on da je moguće i da možda ima zračnih čepova u sistemu hidraulike ili još ulja da dodam.sumnjam i ja nate ventile jer to nismo dirali ni čistili.ako je do ventila eto imat ću i ja hidrauličnu pumpu zaprodat:icon_e_biggrin: e što je mene zafrknio taj taložnik. ja ga očistio a on poćeo puštat na dnu. da vidiš kako ujebe rad motora,valda vuče zrak.bio se gasio. i sad sam ga zavario i radi bez problema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ma vazdušni čepovi nemogu biti problem , pumpa je velikog kapaciteta i ona bi to progurala
 

Najnoviji postovi

Na vrh