• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Diesel

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
7
Vladimirec T-40 akumulator

pozdrav, ..dobio u neku kombinaciju Vladimirca T-40, s kabinom, vuča na oba pogona, nije bog zna kakvo stanje (traktor je ipak, ne..), ali pali vozi i sve funkcionira..

e sad me zanima, on je palio i sve to dva dana, međutim više ne pali, odnosno akumulator je riknuo pa me sad interesira kakav najbolje akumulator tocno uzeti, koliko ampera, koliko volti, novi ili rabljeni, do kolko para, itd?

nisam poljoprivrednik ni "traktoraš" pa stvarno pojma nemam :)

hvala unaprijed :tractor:
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Re: Vladimirec T-40 akumulator

Pozdrav,ako mislis da je do akumulatora stavi ga prvo na punjac i napuni ga pa onda dalje i ovisi koja jacina je sad gore??provjeri da ti nesta ne vuce struju pa isprazni akumulator.ili nije alternator u redu pa ti ga nefila..prvo spasi ak se sta da,a onda trosi novac.ili cekaj majstora Savu da se javi,on je doktor za te traktore.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Kao prvo , LTZ nije vladimirec

Ako je radio dva dana uredno vrlo moguće da ti punjenje nije dovoljno , najbolje ako imaš voltmetar da izmjeriš napon kada je traktor upaljen , na manjem-srednjem i punom gasu , onda će mnoge stvari biti jasnije
Akumulator , normalno najbolji je nov , 12 volti standardno , veličina koja staje u njega lijepo je 110Ah mada i to je stvar izbora i opcije
E za proizvođača tu nemam nikakav prijedlog , ima na forumu tema akumulatori možda ona može da ti pomogne
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19592&highlight=akumulatori
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Majstore Savo imam i ja jedno pitanje.imam isto t40 ja taj traktor nemog nikada i nigdje voziti njegovom punom brzinom jer mi bjezi po cesti ko koza nemoze ni pet metara ici ravno.Zasto??u cemu je problem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
podigni prednji kraj i pregledaj prvo sve luftove na sponama i biksnama pa ce ti biti jasno najverovatnije
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Upravo to sad radim.javit cu rezultate.a nakon tog moram rijesiti da mi ne curi ulje od hidraulike na onom malom pipcu iznad klipa al neznam kako to izvest.
 

Diesel

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
7
Re: Vladimirec T-40 akumulator

Pozdrav,ako mislis da je do akumulatora stavi ga prvo na punjac i napuni ga pa onda dalje i ovisi koja jacina je sad gore??provjeri da ti nesta ne vuce struju pa isprazni akumulator.ili nije alternator u redu pa ti ga nefila..prvo spasi ak se sta da,a onda trosi novac.ili cekaj majstora Savu da se javi,on je doktor za te traktore.

Hvala prijatelju na odgovoru. Sutra cu izmjerit napon mada neznam kako, a imam volt metar, valjda cu skuzit!
I zanima me jos samo jedna stvar, koliko taj traktor vrijedi odnosno koliko ja mogu dobiti za njega, bit ce i frisko registriran kad cu ga prodavat i uz njega ce ici hidraulicka ralica naprijed.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Otidji na njuskalo i vidi cjene,jer su stvarno razlicite.al ja ga na tvom mjestu nebi prodavao.al koliko vidim po oglasima da se ti traktori tesko prodaju jer su ljudi jako skepticni prema rusu pogotovo starijem.svi kazu stara nakarada,al ta stara nakarada bolje ide i radi i od nekih novijih traktora sam kaj ljudi neznaju..ja sam ga kupio prije godinu dana i nebi ga dao ni za kakve novce sad.
 

Diesel

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
7
Gle ima od 18.000 kn u losijem stanju do 30.000 kn koji je u vrhunskom stanju..
Prodajem ga iz razloga sto mi treba cash za nekretninu jednu pa mi svaka kuna igra ulogu, a traktor imam drugi, zetor 4712, prvi sam vlasnik prakticki (od dede) i traktor ima 1140 radnih sati, ko iz ducana je a '78. Godina - e njega nedam ni za kakve pare!
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
To su vec super cijene.ja sam za svoj prije godinu dana dao 6000kn.tip je trazio osam ja spustio na sest i otiso odma ponjega.samo je bio u totalnom rasulu.stavit cu navece slike kakav je bio i kakav je sada...

I molit cu majstore koji se stvarno razumiu u ove traktore a vidim da vas ima da mi kazu koliko je stvarno KS taj traktor.vidim neki kazu 40 neki 60.ja sam za svoj kopco plug dvobrazni IMT 16 cola i on se sa njim prakticki igra u brazdi sa drugom brzinom i to na nekih 25cm dubine.a mislim da to traktor od 40 KS bas i nemoze.koliko je to onda na kraju??hvala unaprijed.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Majstore Savo imam i ja jedno pitanje.imam isto t40 ja taj traktor nemog nikada i nigdje voziti njegovom punom brzinom jer mi bjezi po cesti ko koza nemoze ni pet metara ici ravno.Zasto??u cemu je problem.

Jeli ti se točkovi zagraju ili jednostavno nemaš pravac ?

@kremenko , većina njih je 58ks , mada ima i slabijih modela ali nisam se susretao sa njima , to su oni prvi modeli bez prednje vuče kako sam čuo
Uglavnom imaju 58ks , e sad , ima i ona igrarija što rusi tumače nekako malo drugačije konjske snage ali opet tu je to negdje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Mnogima je u to vrijeme smanjivana snaga radi manje cijene carine i registracije , mnogima iz neznanja , toilko je to zabljano da je do sada ostala misterija

Uglavnom ti slabiji motori o kojima malo znam se vrte na manje obrtaja i imaju manje pumpe , po tome se mogu razlikovati , više detalja neznam , mislim da se vrte na 1600rpm
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ja mislim da je jedina razlika sto se vrte na 1600 obrtaja i mozda se pumpa razlikuje,ostalo treba da bude sve isto...
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Jeli ti se točkovi zagraju ili jednostavno nemaš pravac ?

@kremenko , većina njih je 58ks , mada ima i slabijih modela ali nisam se susretao sa njima , to su oni prvi modeli bez prednje vuče kako sam čuo
Uglavnom imaju 58ks , e sad , ima i ona igrarija što rusi tumače nekako malo drugačije konjske snage ali opet tu je to negdje

Jednostavno nema pravac,kad idem sporije sve je ok ak potjeram malo brze i odma ga gubim.6 brzinu rijetko da i koristim.sa petom do pola gasa mozda malo vise i to je to..moj je 81.god.i isto nema prvu vuču.to mi je jedini nedostatak,bar meni.:(devil):
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Pola kruga.danas sam dizo prednji kraj i vidim da je bilo puno varenja po sponama i i sistemu za skretanje.a to sve je radio prijasnji vlasnik.jer on to nije nimalo odrzavo.jedino ako to ima kakve veze.?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ima veze itekako , gdje ti je najveći luft ?
Koliki ti je luft između točkova međusobno , ima li lufta u piksnama rukavaca ?
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Te pojedinosti moram provjerit pa onda javim...e sad za sta mu služi ona mala ručica koja se moze pomjerati lijevo,desno?nalazi se iznad čepa kud se naljeva ulje u mašinu.koja joj je svrha???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ta ručica uključuje-isključuje hidrauličnu pumpu
 

Najnoviji postovi

Na vrh