• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Ok hvala.samo mislim da kod mene to ne funkcionira jer u bilo koji polozaj da ju stavim sve je isto.al nebitno sam me je zanimala svrha..javim se sa ovi pojedinostima oko volana.pozz.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Pozdrav rusi! evo danas se malo radilo, više se rastavljalo nego radilo
2m4yb8j.jpg


fuw1fn.jpg


2zsnsd5.jpg


i još smo skinuli ventilator hlađenja da izmjenim ležaje. kad smo fino uredili motor sad smo se bacili na izmjenu vijaka što drže bočne reduktore.lijevi je prioritet.
morat ću bar na 5 donjih komada urezat nove navoje u kućište na 20mm. usput odmah i mijenjam sve brtve i one oprugice naprijed na stupu volana....a i 1 ležaj moram mijenjat,onaj dvoredni

savo 2 pitanjca:
1. oće pomoć šta tekući metal prilikom ubacivanja novih brezona ?

2. kad popravim kroner ( vidi se oštećenje na slici) na okomitoj osovini volana, oće šta pomoć da na tu istu osovinu nabacim prsten od oko10mm odmah ispod onog češlja na vrhu sa 4 zuba, da spriječim buduće propadanje osovine ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nema potrebe za tečnim metalom niti za lepilom za vijke
Jedna važna napomena , sadašnji brezoni su M18 - 18X1,5
Kada budeš pravio nove brezone OBAVEZNO na drugoj strani ostavi navoj 18X1,5 i stavi matice sa istim navojom , znači taj novi brezon bi trebao biti M20 - 18X1,5
Nemoj slučajno da napraviš brezone M20 - M18 , kupni navoj neće imati dovoljno sile da to stegne kako treba
Feder šajbne , obavezno nađi stare ruske , ako ih nemožeš naći skini ih sa nosača zadnje hidraulike tamo oko toplingera pa tamo stavi neke koje imaš jer one se ne odvrću , matice isto tako
Ispoštuj ovo što sam ti napisao


Propadanje šipke , to propadanje je ustvari centriranje zupčaste letve , kada pritisak gura letvu pri ulasku u stublinu lupčasta letva o onaj puž na osovini se suprostavljaju toj sili i to mora prilično precizno da se podesi , znači to ozupčenje mora da gura malo zupčastu letvu prema onom ventilu hidraulike ali ne previše
U protivnom dobićeš oštećenje unutrašnje stubline tamo na onoj strani gdje je prorezana , imaj na umu da je stublina gusana
 

Diesel

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
7
evo me opet ekipa !

zamislite, akumulator u traktoru je 55aH i to neki stari prastari,.. i eto problema zasto traktor ne pali osim na guranac ili na drugi akumulator..

eh sad, kako se to dogodilo? kupio sam ga i u tih 10 minuta kada mene nije bilo, izvadili su onaj dobar akumulator s kojim sam kupio traktor, i napeljali ga na vucnu sluzbu, kad su mi ga dofurali na dvoriste, naravno da nije htio upaliti kad je stavio umjesto dobrog, neki škart akumulator za Yugo 45.

podvalio mi je posto nisam bio u mogucnosti nadzirati sve sto se događa, smeće od čovjeka, uvijek ih ima i bude.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Haha , dobra fora
Toliko o poštenju u trgovini od pojedinaca
 

Diesel

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
7
Ma seljacina, neka mu.

Nego imam pitanje,.. Koliko bi na tom rusu mogla vrijedit ralica? Ima naprijed ralicu, hidraulicka je, nova ona crijeva dva, dosta dobro i cvrsto izgleda ralica.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Poslikaj tu ralicu i stavi slike ovdje.ja sam vec napravio 4 takve ralice i prodo pa da vidimo sta je to.
Ps.i meni je tip isto tak napravio sa akumulatorom kad sam kupio taj taktor.potpuno isto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Ma seljacina, neka mu.

Nego imam pitanje,.. Koliko bi na tom rusu mogla vrijedit ralica? Ima naprijed ralicu, hidraulicka je, nova ona crijeva dva, dosta dobro i cvrsto izgleda ralica.

Svakako ralica dobro dođe ali treba pazit na dinamička opterećenja jer tkz njegova šasija nije baš nešto posebno jaka puca pogotovo oko rupa kuda je bušeno za prolaz šarafa tako da treba ju još dodatno ojačat u cjelosti da ne bi bilo :icon_eyes: Kod mene kad je bio t-40 bio je dosta prednji kraj u zraku zbog specifičnosti posla kojim sam se bavio ali tamo di ga je prijašnji gazda povario dalje nije pucao jer sam pazio a vidim i sad kad sam bio u potrazi za traktorom nema koji nije spucan ili napucan.:icon_thumright:
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Ima veze itekako , gdje ti je najveći luft ?
Koliki ti je luft između točkova međusobno , ima li lufta u piksnama rukavaca ?

Majstore Savo provjerio sam sve,lufta imam na svim mogucim mjestima plus to da je na nejednake udaljenosi povaren tamo gdje se treba siriti i suzavati prednji trap i spone.sam neznam zasto su to varili ai kad vec jesu zasto to nije rasporedjeno jednako u neki centar.ja mislim da je to uzrok svih problema i bjezanj po cesti..e sad u kakvom je to stanju ja mislim da bi najbolji lijek bio da se promjeni cjeli prednji trap.sta vi mislite???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ako je prednji trap dobar po pitanju ležajeva,zupčanika i luftova ne vidim razlog zašto bi ga mijenjao kompletnog osim ako možeš da ga nabaviš povoljno , to je već druga priča

Obično ih povare zbog ona dva glupa konusna vijka , udare točkom u nešto pa se cijela glavčina zakrene i onda majstori uzmo to pa povare umjesto da izvade konusne vijke i poprave
To je priličan sex za rastaviti ako je povareno kako treba

Sve te luftove pokušaj eliminisati i staviti točkove u paralelu , tek onda možemo pričati o kućištu kao krivcu


E meni danas pukla cijev od prve dizne , frezam ja i vidim da motor gubi snagu nekako nepravilno , nisam ni izlazio iz traktora dignem frezu i stutnjam se kući , kada sam došao tek onda vidim šta je a ja mislio da filteri zaglavljuju
Zamijenim cijev kad vidi čuda , motor radi normalno
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
To su "pravi" majstori kad su zavarili to na prednjem trapu!!!!!!!!!!1 Ma te treba :icon_hang: !!!!!!
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
To su "pravi" majstori kad su zavarili to na prednjem trapu!!!!!!!!!!1 Ma te treba :icon_hang: !!!!!!

Slazem se u potpunosti...da vi vidite kako je taj traktor izgledo kad sam ga kupio,mislim da bi se zgrazali na bivseg vlasnika.katastrofa.stavit cu slike samo kad stignem..Savo kako da stavim kotace da mi budu paralelnu.sta trebam napraviti sve.objasnite mi ako nije problem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
To su "pravi" majstori kad su zavarili to na prednjem trapu!!!!!!!!!!1 Ma te treba :icon_hang: !!!!!!

Nije to ništa šta sam ja sve sretao kod ljudi na traktorima , evo i kod mene na vladimircu neko je prije mene zavario isto taj dio gdje se širi prednji trap , da je makar zavario na oči progledao neko je nakrmeljao strašno , a ja najmerno neću to da prevarim čekam da pukne ali neće majku mu :(devil):

Pa paralelnost točkova podešavaš dužinama spona , najlakše ti je da dvije letve pročvrstiš sa strane točkova u visini centra gume , označiš po jednaku udaljenost (recimo po 50cm od gume) i onda u tim tačkama mjeriš paralelnost , lakše je
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
SAVO- I ja sam svasta video da ljudi vare ali da zavare bas to na trapu nisam!!! Odakle im samo ideje da tako vare sve i svasta pa kako posle skinuti!!!!
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Nije to ništa šta sam ja sve sretao kod ljudi na traktorima , evo i kod mene na vladimircu neko je prije mene zavario isto taj dio gdje se širi prednji trap , da je makar zavario na oči progledao neko je nakrmeljao strašno , a ja najmerno neću to da prevarim čekam da pukne ali neće majku mu :(devil):

Pa paralelnost točkova podešavaš dužinama spona , najlakše ti je da dvije letve pročvrstiš sa strane točkova u visini centra gume , označiš po jednaku udaljenost (recimo po 50cm od gume) i onda u tim tačkama mjeriš paralelnost , lakše je

Ok probat cu.samo kaj su debili varili i spone,pa meni ostaje jedino da to sad rezem i izbacim ili ubacim komade koliko bude trebalo.ovisi o mjeri.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
probaj da rezes kraj navoja samu cev da opet mozes odvrnuti.ako je treba zavrtati onda ce biti veselo.ja sam svasta i na svom vlatku video od gluposti ali srecom se nisu toga setili da povare trap. zato pri kupovini treba dobro gledati jer kad se tako nesto primeti onda se moze znati kako je neodrzavan i misliti sta je jos skarabudzeno. to je jadan majstor koji tako nesto uradi.to sad treba covek da se raspameti sta i kako da uradi da to bude kako treba
 

Najnoviji postovi

Na vrh