• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kerozin = petrolej.

Za Golfa 1 pisalo je do 30% benzina. Ak se doda puno benzina, motor teško zapali (smanji se cetanski broj, pa teže dolazi do samozapaljenja goriva).


da, i za dvojku, a za trojku piše da se nikako nesmije staviti benzin.......a na oko pumpe (bosch) iste......
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ja još nisam počeo sa sklapanjem motora. eno svi dijelovi čekaju al moram sutra do vinkovaca.nešto ne štima sa ležajima. ovaj što je tokario dao mjere r3 leteči o r2 centralni. to sam i uzeo u gibnju i uljnu pumpu i prošli subotu ajd ide majstor to posastavljat al to ništ ne paše. oznake su dobre na ležajima P3 i P2, ali na klipnjačama luftaju ležaji a ovih 5 centralnih totalno ne pašu, onaj donji dio ležaja sa rupom za ulje ima zub na drugoj strani nego original. za popizdit. sutra idemo i ja i majstor do vinkovaca.sve u gepek i gas
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači, još nisi to rješio......:s:

tko zna od kojeg rusa si dobio ležajeve, ili t40 ima 2-3 vrste, u što sumnjam......
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ma nisam.svatovi,svinjokolje, blagdani a i nisam nešto forsirao. nada se upalit gaovaj vikend.uzeo sam sutra i ponedjeljak slobodno samo za to:(devil):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ponesi stare ležajeve i radilicu da je premjere
Jesi li siguran da su ti dobro obradili ? Da ih nije pri obradi zabunila ona međuspecijala H2 (latinicom N2) koja je na 0.25mm
Tek posle nje idu koraci od 0,5mm P1 , P2 , P3 , P4 (čak i to ima) pa ima i ''sirovi'' ležaj na kraju
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ma nisam više u ništ siguran.sigurno mi je jedino da gubim još vremena i para :icon_kidra:. dobro pa majstor oće ić samnom.
a jel moguće da t40 ima više modela motora ili tu nema greške kad mu kažem daj mi taj i taj ležaj za t40. evo sad baš poslije kave planiramo pokret.radilicu u gepek i sve te ležaje i klipnjaču pa gas. ako bude sreće danas radimo nešta
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja se nisam sretio sa više modela motora , što ne znači da ne postoji
Ali poznavajući ruski način razmišljanja nebih rekao da ima više modela
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
sve je dobro prošlo.onaj put mi je gazda dao krive aksijalne (a i sam sam kriv što nisam originale nosio da usporedim) od mtz82 izgleda, dečki su bili fer i ispričali se i dali mi odgovarajuće r2 za t40.a r3 leteći pašu..tu se anto malo zaletio kad je vidio da aksijalni ne pašu ove leteče nije ni stezo do kraja nego odmah proglasio luft.a svejedno sam moro ić ove mijenjat. odmah sam uzeo i gumice i filtere goriva. a bakrenu elipsastu podlošku što ide na uljnu pumpu nisam ni dobio u garnituri brtvi nit ju imaju pojedinačno. to će bit domaće proizvodnje
stigli smo do 11h i kući na kavu i na rakijui još smo polako počeli...
2u7btc9.jpg

2evdc1h.jpg

10zwhue.jpg

slikano mobitelom pa je malo mutno.nastavak sutra
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
E dobro je onda , čudi me da je tak pogriješio ali ajde , neka nema štete nikakve

Te garniture dihtunga uvijek u njima fale ti dihtunzi za oko uljne pumpe , fali i onaj dole na poklopčiću od kartera gdje je sito , nema ni onih dihtunga ispod pinjona za obrtomijer i tog dekla ispod
Fali još neki al nemogu da se sjetim , a od onih koji ima nekoliko njih nije dobro odštancano pa se moraju malo modifikovati
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Jučer i danas se pomalo fino sastavljalo
30mn3br.jpg

15mzl74.jpg

ovo mi je nejasno,zar nije onda moj t40 VTZ a ne LTZ ?

295zvki.jpg


i onda zastoj. ovo desno je nova uljna,totalno neispravna,kad smo ju nauljili ne vuče ulje i još sam rukom uspio izvući pogonski zupčanik sa osovinicom. NEVJEROVATNO!
čak je stara (>30g.i bolja)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Toliko o kvalitetu novih dijelova :mur:

Pa motor je VTZ a cijeli traktor LTZ , pročitaj šta ti piše na pločici koja je na kutiji sa alatom iza kabine
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Hehe kad spominješ kutiju sa alatom kaže Anto da je prije bila praksa da je rus kupcu isporučivan sa kutijom alata montiranom na zadnje poluge. puna brtvi i raznoraznih rezervnih dijelova.a poslije se i toplink,poteznica ili osovina prednje vuče dodatno plaćala.... a na prvom servisu su majstori imali sve brtve i gumice u pripremi...

nego šta ja sad više lud od dijelova da radim??? prvo krivi druk ležaj, pa krivi centralni ležaji, sad pumpa škart...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Nažalost dijelovi su iskopirani do te mjere da se stvarno neprepoznatljiv i dobar dio (ako ih još ima)
Recimo kineski alnaser je tako dobro urađen da se samo može razlikovati po boji , pričam o vanjskom izgledu , u pitanju je neprimijetna nijansa sjajila koja ga odaje , ali skoro neprimijetna
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
ma al ovo gov*o od pumpe da smo namontirali bi radilo ni 5minuta a sve bi zaribalo i šta onda.dobro pa smo pazili..đabe i trud i rastavljanje i sastavljanje i ode sve u mp3 i radilica i sve. kog onda za vrat uvatit. pa zbog ugradnje nove uljne pumpe smo to sve i raskopali. najbitnija stavka a oni uvaljulju škart. i onda jebiga kažu sjebo majstor nije dobro nešt složio. pretpostavljam da i nemaju druge verzije pumpe osim ove što sam popušio. vjerovatno sam u gibnju ujutro..nisam pametan više ,samo lud
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja sam isto imao havariju na vladimircu sa pumpom , meni ispao onaj donji bolcnić sa gonjenog zupčanika , najveći problem je taj što u prethodnom skidanju kartera ja sam našao taj bolcn ali ga nisam prepoznao
Kasnije sam na teži način saznao gdje mu je mjesto:mur::mad::fiery:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovi kinezi ce sa delovima upropastiti sve zivo. pa nema sta nestancaju a teski skart vecinom. najgore sto i ukrajina i jos neke ruske drzavice stancaju i to mala privreda tako da je i to sumnjiv kvalitet i kratkog veka vecinom. mislim da jedino kod Mile ruskinje se moze uzeti kvalitetno nesto i to je skuplje ali joj treba naznaciti da se hoce kvalitet. jedino ona kod nas je po meni pravi trgovac jer i sama naznaci sta je od kojeg proizvodjaca pa izaberi.a sa time se nije zezati jer to su osnovne stvari
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
@vica , te ruske državice što štancaju i još usput nekoliko njih van nekadašnjeg sssr imaju dovoljno proizvođača da recimo Ljudmila ili kako je ti zoveš Mila ima viševrsnu ponudu pa ti stekneš utisak da ima i originalni dio
Ima isti takav samo drugog proizvođača (kopirača) u to sam siguran
Ne kažem da originalni dijelovi ne postoje nego kažem da iz ekonomske računice prodavaca tih dijelova nema kod nas
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ja sam ne tako davno u novom sadu na "najlonu" za t-25 kupio novu ac pumpu u kompetu sa ručnom pumpicom mada je stara bila ispravna tj. na njoj nije valjala samo ručna pumpica tj. u njoj se samo izderala gumica al ajd reko uzet ću sve novo kad mi lik reče da je to sve novo 15€ + htio sam uzet samo gumicu da repariram staru pumpicu al me taj trgovac nagovorio da uzmem cijelu novu pumpicu jer je ona 5€, a gumica sama dođe 3€

dođem kući montiram - prc nevalja nova ac pumpa
niš ja stavim staru sa ovom novom pumpicom - prc nevalja nova ručna pumpica
i onda uzmem ručnu pumpicu sa ove nove ac pumpe i prebacim na staru ac pumpu i radi

i onda čovjek misli dijelovi za rusa su jeftini
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kada spominješ ac pumpu, na fergusonu, bila neka bez marke, za 25€, nisam htio uzeti, nego kupim skuplju teleoptik, koja dođe 35€ i sada znam da će to valjati.......pa sam prije uzeo i membranu, stavim i ništa, odem i zamjenem ju, stavim drugu i onda je radila......i sada sam htio komplet novu pumpu, i sada znam da sam godinama miran.......

a što se rusa tiče, neznam kako je u srbiji, al ja kada sam uzimao u mađarskoj, djelovi su bili dobri......na auspuhu je pisalo MTZ ako se dobro sječam, al na čirilici, sat za obrtaje je bio original.......i sječam se da je auspuh bio baš masivan i izgleda od debljeg materijala, samo uzeo sam sa kraćom cjevi........i taj će raditi još dugo......i nisam vidio da je nešto bilo loše kvalitete.......
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Sutra nazad na posao a majstor nastavlja sam. Uglavnom prošla mi 2 dana godišnjeg u nešto malo šarafanja a ostalo putovanje do Vinkovaca i nazad:cool2:...
uljnu pumpu sam vratio i uzeo pare nazad.nudi gazda u gibnju novu takvu.ma da je džabe nebi ju stavio jer je gologovno od pumpe što je je. na povratku nazad skrenem za otok jer sam se sjetio jednog lika što se bavi rusima. putem nabavim broj mob. i nađem se kod njega. prodao mi original novu rusku. ima sve one fine čirilćne znakove i to je ono što mi treba. još sam kupio ali tu kod mene u blizini polovnu hidrauličnu originalnu tvorničku sa jednog ltz 60ab.čovjeku bio neki kvar pa je kupio 2 nove, u mađi i u gibnju, a kvar uopće nije imao na pumpi.ugradio mađarsku a originalnu (2g staru ) dao povoljno.
14vqixy.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh