• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da bi u Sidu trebalo da bude na pijaci a to ti Savoris moze reci . ja neidem tamo jer mi je Ruma blize ili narucim iz Novog sada direktno delove
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Imaš u vinkovcima trgovina Santini i auto centar Mario ili u Sidu na vasaru
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Majstori,iza bosch pumpe ima malo crijevo izgleda kao ova gore od visokog pritiska i na njemu mi je pocelo curit gorivo i to jako.dal to tak mora biti ili se treba nekako sanirati??kako??molit cu vasa misljenja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ispusti sve iz pumpe i u nju naspi novo ulje
 

tigar223

Novi član
Tu od
28 Ožu 2013
Poruka
6
Našao polovnu za 200 kn u Đakovu.. Čovijek prodaje dijelove od t40 pa ako nekom treba imana njuškalu a imam i ja broj.. Ima novu hidrauličnu pumpu i bosch pumpu! :)
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Ispusti sve iz pumpe i u nju naspi novo ulje

A na koji nacin to odraditi??ak imas koju sliku od pumpe stavi ju i oznaci na njoj gdje da ispustim,a gdje da nalijem.naravno ak nije problem.hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Koja ti je pumpa , linijska ili rotaciona ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Sa donje strane imaš jedn vijak za ispuštanje tekućine iz pumpe , znači na njega ispustiš sve i posle ga zatvoriš
Onda sa desne strane AC pumpe imaš još jedan vijak , i njega odvrneš , on ti je visina do koje treba piti ulje
Onda sa gronje strane (zavisno od tipa pumpe) obično na onom kosom poklopčiću ima jedan veći čep , tu sipaš ulje
Nakon što naspeš pozatvaraj sve odvrnuto i gas
Možeš sipati i na onaj vijak pored AC pumpe ali je malo teže

U pumpu ide motorno ulje , negdje 2-3dl , neznam napamet sada koliko tačno uglavnom sipaj do nivoa
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
I kad to odradim vise mi nece curiti gorivo na onoj maloj cjevcici iza pumpe???ili??za sta jesu uopce te cjevcice iza??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
To je jedna cjevčica , pa njen posao je da višak tečnosti odstrani iz pumpe
Ako su ti elementi ''propišali'' ili AC pumpa opet se može desiti curenje ali to nikako nemožeš znati dok ne ispustiš sve i naspeš ulje pa onda čekaš za koliko vremena će opet početi da curi
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
kako da provjerim da li je ispravan sat za mjerenje temperature motora. kako se on zapravo ispravno spaja ??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Spaja se kabal sa termo davača na sat a drugi kontakt sa sata na +
Bitno je pogoditi ''smijer'' odnosno ako zamijeniš mjesta kablovima na satu onda će kazaljka imati težnju da ide unazad i mislit ćeš da je nešto neispravno
Uglavnom probaj obje varijante jer neznam oznake
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Danas provjeravam alternator koliko mi fila i na multimetru mi pokazuje 34,5.dali to tak smije i mora biti,ili??ja mislim da je neka normala14,5.majstori molit cu vasa misljenja..dal alternator nije u redu ili sta drugo??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
34.5 nikako ne valja , čudi me da ti sve sijalice ne pregore a i akumulator nije fasovao

Može da se desi da ti propucala jedna dioda pa ako mjeriš digitalnim instrumentom on ''luduje'' , što u svakom slučaju nije dobro i mora da se popravi jer je takvo punjenje nezdravo
Provjeri ti to malo bolje , za početak uzmi neki drugi instrument pa probaj

Koliko ti instrument pokazuje na ugašen traktor ?
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Sajle mi nisu izgorile jer kad sam bio u oranju pocelo mi se paliti pa sam skinuo sa akumulatora i nisam ih vise stavljo pa ga sad palim na guranac.mjerio sam sa digitalnim i to vrlo skupim profi instrumentom.al uzet cu od kolege njegov pa da vidim sta ce pokazati.al u svakom slucaju alternator mora dole??ha.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Najbolje je onda da puno ne rizikuješ otvoriti alternator pa provjeriti stanje dioda i svega po redu

Ako je dobar instrument male su šanse da je slagao , skidaj ti taj alternator
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Skinut cu ga pa nek ide k majstoru.prvo sam sam mislio da mi se je palilo zato sto mi je zica koja ide na automat na alnaser dodirivala sa limom od kucista hladjenja pa reko kratki spoj pa se pali al sad vidim da je alternator za to kriv..e i na pumpi sam zamjenio ulje i sve je ok..
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Savo jel bi se mogo napasat alternator od stojadina ili tako nesta na t40,jer mi ispada jeftinije tako nešta nego reparirati postojeći.??
 

Najnoviji postovi

Na vrh