• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Hladan 4 radna temp.2.5-3.
Skido ja i karter promjenio i lezajeve jer sam mislio da bi moglo biti to a i stari lezajevi bili jos ruski i jos dobri sto me iznenadilo radilica je bila u izvrsnom stanju nikad brusena i bez ostecenja.
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Kod mene na t-40 prije što sam imao dogodilo se da kad sam gurao granje sa zemlje bio je pod dosta velikim opterećenjem tako da su vrtila sva 4 kotača na mekanom i dogodilo se da je samo nešto kao da je eksplodirala velika količina goriva u cilindrima i krepo ali je bacio bjeli dim na iberlauf.
Ništa ja mislio gotovo je sa mašinom da je nešto puklo i gotovo,ništa otišo sam kući pješke da vidim dal će ko samnom da ga došlepamo kad ono nikog doma i nakon pola sata vratim se nazad i idem ga probat upalit kad sve je normalno a kad je krepo više nije htio upalit da ga molim a nakon pola sata sve ok a nisam ga pregrijao.Te je poslije sve u redu bilo sad dal ko to može objasnit?

Sa ovim sada sam imao manevara oko ravnanja kabine jer je prijašnjem vlasniku očito nešto palo na nju pa su se blatobrani uleknuli a bar je ostao netaknun nigdje povijan ali su zato stjenke kabine sve bile izvan centra pa se vrata nikako nisu dala lijepo zatvarat. Majke mi taj ruski čelik odnosno lim je toliko žilav da ne povjeruješ. Praktički digneš čitav traktor na kabni ono se poravna ali kad otpustiš opet se vrati na približno mjesto gdje je i bilo. Tako da sam samo malo poboljšao situaciju da se vrata daju komotno zatvarat ali to je daleko od tvorničkog :eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato takve limove malo vise vratis na kontra stranu i zadrzis tako krace vreme i malo nalupas na mestima gde je savijen ,i kad otpustis trebalo bi biti dobro. lim je verovatno hladno valjani a on je zilaviji dosta od dekapiranog[termicki obradjenog].
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod mene na t-40 prije što sam imao dogodilo se da kad sam gurao granje sa zemlje bio je pod dosta velikim opterećenjem tako da su vrtila sva 4 kotača na mekanom i dogodilo se da je samo nešto kao da je eksplodirala velika količina goriva u cilindrima i krepo ali je bacio bjeli dim na iberlauf.
Ništa ja mislio gotovo je sa mašinom da je nešto puklo i gotovo,ništa otišo sam kući pješke da vidim dal će ko samnom da ga došlepamo kad ono nikog doma i nakon pola sata vratim se nazad i idem ga probat upalit kad sve je normalno a kad je krepo više nije htio upalit da ga molim a nakon pola sata sve ok a nisam ga pregrijao.Te je poslije sve u redu bilo sad dal ko to može objasnit?

Sa ovim sada sam imao manevara oko ravnanja kabine jer je prijašnjem vlasniku očito nešto palo na nju pa su se blatobrani uleknuli a bar je ostao netaknun nigdje povijan ali su zato stjenke kabine sve bile izvan centra pa se vrata nikako nisu dala lijepo zatvarat. Majke mi taj ruski čelik odnosno lim je toliko žilav da ne povjeruješ. Praktički digneš čitav traktor na kabni ono se poravna ali kad otpustiš opet se vrati na približno mjesto gdje je i bilo. Tako da sam samo malo poboljšao situaciju da se vrata daju komotno zatvarat ali to je daleko od tvorničkog :eek::

Nemogu ti objasniti sto se tu dogodi,isto tako niti sam sebi nemogu raznasnit sta se dogodi u ovom mom slucaju:icon_scratch:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Bilo malo sarafanja kod seljana na traktoru!!
Traktor posjeduje 6g.i nije primjetio da su mu brezoni otpusteni a sto je jos gore i nije vidio da mu je otpo komad poklopca na reduktoru vidi se na slici!!!
Reduktor je cjelo vrijeme radio na suho i pun blata,vode!!!
Bile su razlokane rupe gdje dolaze stiftovi te i stiftovi to smo navarili te izbusili nove rupe i stavili nove stiftove i brezone!!!
 

Prilozi

  • 20150111_114802.jpg
    20150111_114802.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 191
  • 20150111_114820.jpg
    20150111_114820.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 183

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Jei provjeravao ležajeve i onaj vijak iza tog poklopčića ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Jesam,lezaj do poklopca sam promjenio a saraf nije bio orginal ngo ga je netko pravio od navojne sipke i zavario maticu!!!
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
A čovječe ovim rusima se općenito nikud ne žuri pa imaju alnasere sa kojima se stignu zezat mnogo puta ali pitanje dall bi tamo naši bili učinkoviti.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dali je imo neko problema sa bos-pumpom na t-40?
Mene je moja pocela seksat,dogodi se nekad kad dam gas do kraja(rucni) da traktor pocme trokirat a kad malo smanjim gasa onda nakon kraceg vremena normalno radi.
Filteri su novi ac pumpa ispravna nije problem u gorivu!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja bih ipak rekao da je dostava goriva u pitanju

Kod tebe je klipna ili rotaciona ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pumpa je klipna.
Sa gorivom je sve u redu,traktor kad radi odsarafim malo povrat na pumpi i gorivo pod dobrim pritiskom sprica van tak da nije u gorivu stvar.
Tako da mi logika nalaze da je pumpa u pitanju.
Koliko sam primjetio netko prije je nesto diro oko ona dva sarafa za stelanje na pumpi tamo je valjda nekaki regulator?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kada kažeš trokira , ja smatram da ne radi jednako na sve klipove

To što je neko diro ona dva regulaciona vijka isto može biti da je smatrao da tu ''našteluje'' pumpu a ustvari mu je dovod goriva bio problem
Znači jedan vijak je za regulaciju doze a drugi (mislim) za brzinu reakcije regulatora

Koliko imaš otpora na ručnu pumpicu , normalno ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pumpica se lagano povlaci prema gore a prema dole ide teze i cuje se na nepovratnom ventilu (zujanje)protok goriva.
Radi na "tvrdo" punim kapacitetom povuce gorivo i punim kapacitetom tlaci gorivo.
Znas li tocno koji je saraf za sta?
 

Najnoviji postovi

Na vrh