• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemora snop ič van radi ta dva ležaja(kuglični je do motora,valjkasti do mjenjača),ti ležajevi idu van skupa sa kučištem u kojem jesu,traktor mora na pola jer spojnička nedozvoljava da se kućište s ležajevima izvadi van!
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
"Savoris" - A pritisak ulja ?
Može biti da je mala pesnica.

Pritisak ulja, dok je hladan je oko 2,5. Nisam ga zagrijaval nakon utvrđenog defekta. Nivo ulja je bio ispod minimuma kad je počeo lupkati i neravnomjerno raditi.
Da li je moguće da je dizna procurila? Što je to "mala pesnica"?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Po pritisku ulja bi se moglo znati gdje je pukla radilica , malo mi je čudno da je radilica pukla a da pritisak nije drastično opao.
Nivo ulja nema neke naročite veze , sve dok pumpa može da dohvata. Ako kazaljka trza kada nagdneš traktor e to je onda veoma opasno. Ne kažem da je dobro da fali ulja ali nije strašno.

Mala pesnica , to ti dođe bolcn koji spaja klip sa klipnjačom , taj cijeli sklop.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Drugar mi ima novi problem...kad mu je hladan motor pritisak ulja mu je 2.5,ali kad se zagrije, normalno pritisak ulja padne...kad je traktor u radu pritisak je oko 2,ali kad traktor radi na malom gasu pritisak ulja padne na 0-0.5...a pogotovo kad traktor visi u nazad nagnuto na desno,kazaljka mu je zakucana na 0!Zasto...sta je tu najveci razlog,mozda uljna pumpa?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Zauljena je ispušna grana. Kompresija prolazi u karter. Izgleda da su ipak i karike stradale!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Hm , čudno , da mu nije odvrnuta usisna cijev?
Trebalo bi u jednom periodu biti trzanja kazaljke.

A kako mu je oslabio pritisan , u kratkom vremenskom periodu ili se godinama polako smanjivao?
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Na koju mislis,na pumpi?U pola godine je pao sa 3.2(odprilike)na 2.5,kad je hladan...nema trzanja kazaljke,niti je bilo...motor ne trosi ni kap ulja,mozes izvaditi mjerac i ici orati....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Da , na pumpi mislim.

Ajde prvo za svaki slučaj neka provjeri centrifugalni filter , njegov zazor na osovinici i gumicu jeli dobra.
Moguće da je i ono podmazivanje centralnog zupčanika razvoda problem , ja sam popušio tu foru.

Trošenje ulja i nema veze sa ovim problemom , to je neka druga priča.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Nisam sad bas najbolje razumijo ovo zadnje...znam na koju gumicu mislis,ali zazor ne...i ovo podmazivanje centralnog zupcanika razvoda...sta se tu moze desavati?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ima li centrifugalni filter lufta na osovini?

Ako ode piksna na zupčaniku razvoda onda može dosta ulja tu da se gubi i opada pritisak , isto tako osovinica na kojoj se vrti može da se pohaba.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Danas u oranju otkazalo kvacilo_Odjednom,stao na kraj njive da okrenem i ne.mogu da ubacim u drugu brzinu rci ubi boze,nekako ubacim i nastavim sa oranjem da sada ne mogu uopste da ubacim kad je traktor upaljen.Papucica ina otpora,pipci su nastelovani tj nisu se rastelovali ali traktor nece da odvoji uopste.Kad pritisnem kvacilo malo samo uspori i nista drugo.Sta moze biti,hitno mi je jer moram spremati za zito a kisu najavljuju.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Drugar mi ima novi problem...kad mu je hladan motor pritisak ulja mu je 2.5,ali kad se zagrije, normalno pritisak ulja padne...kad je traktor u radu pritisak je oko 2,ali kad traktor radi na malom gasu pritisak ulja padne na 0-0.5...a pogotovo kad traktor visi u nazad nagnuto na desno,kazaljka mu je zakucana na 0!Zasto...sta je tu najveci razlog,mozda uljna pumpa?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Zaboravih ti reći najosnovnije :icon_eyes:
Neka provjeri da mu nije ispod kuglice radnog ventila upalo kakvog smeća , on ti je tamo iza (ispod) alternatora ,
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Savo,na ovaj ventil mislis?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Prilozi

  • 20161031_100906.jpg
    20161031_100906.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 95

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Sad ja imam jedno pitanje...cini mi se da mi paljenje nije nikako u fazi,sad kad je malo zahladilo dosta tesko pali,a kad je topao kao mina,na zub...dali to ima veze sa paljenjem kao sto ja mislim?Ja na remenici radilice nemam one tri crtice,vec tri tacke,to bi trebalo biti isto ili se varam!?Ovako to kod mene izgleda... 20161031_100633.jpg

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Da , na taj ventil mislim , skini donju kapu pa prebroj koliko navoja viri iz tijela.
Onda odvij i taj srednji dio vidježeđ utor za šrafciger , ispast će opruga i kuglica van , očisti njih i sjedište pa sve sklopi.
Pri zavijanju srednjeg dijela vrati na onoliko koliko si odbrojao navoja , inače tu se podešava krajnji pritisak.


Ove tri rupačetine su ti od balansiranja , ako mislimo na isto.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Hvala Savo na odgovorima...ja mislim na ove tri manje,na tacke...ka vanjskom dijelu remenice...jasno se vide...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ja ih ne vidim , zbunjuju ove kaplice vode.
Koliko vidim kod tebe je novi tip remenice.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Savo,na ove tackice mislim,ako sam dobro napravio...
0e26f312ff87a106f45165111031a49a.jpg


Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh