• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Aha Mato,svatijo sam na sta mislis...ja sam citirao nesto sto je Savo napisao,ali nije citat ispisan...nisam mislijo na hidrauliku vec na pritisak ulja u motoru!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Krivo smo se razumjeli!
Pritisak ulja u hidr.nema veze sa zaribavanjem motora,tako sam je tebe razumio.
Govorili smo o hidraulici?
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Krivo smo se razumjeli!
Pritisak ulja u hidr.nema veze sa zaribavanjem motora,tako sam je tebe razumio.
Govorili smo o hidraulici?
Sad cu ponovo citirati,pa ako budes na vezi da mi odgovoris...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A šta da ti odgovorim?
Hidraulika nema veze sa tlakom ulja u motoru.
A ako je tlak nizak ili ispod dozvoljene granice može doć do zaribavanja,govorim o tlaku ulja u motoru!
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Da , na pumpi mislim.

Ajde prvo za svaki slučaj neka provjeri centrifugalni filter , njegov zazor na osovinici i gumicu jeli dobra.
Moguće da je i ono podmazivanje centralnog zupčanika razvoda problem , ja sam popušio tu foru.

Trošenje ulja i nema veze sa ovim problemom , to je neka druga priča.

Na koju mislis,na pumpi?U pola godine je pao sa 3.2(odprilike)na 2.5,kad je hladan...nema trzanja kazaljke,niti je bilo...motor ne trosi ni kap ulja,mozes izvaditi mjerac i ici orati....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Na ovo mislim,neznam dali sam sad dobro citirao....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
pozdrav ekipa,jel idu rusevi ili se vec šarafa pomalo.meni opet getriba počela ružit,radio je cjeli dan na ler gasu njime sam tovario đubar sa vučnim utovarivačem i nakon toga totalno se promjenio zvuk u getribi,a do tada bilo odlično.morat ću i karike promjenit da ga malo osvježim.danas sam pričao sa jednim kolegom i veli da je imao davno rusa t 40.veli traktori su odlični ali ga je prodo zbog prve vuče jer ne radi u nizbrdo i kad ga prodo reko mu neki tip iz susjednog sela da se može napravit ručno ukapčanje prednje vuče,veli da klackalica ide van i bolcna se potokari pa još nešto i neki štiftofi se vade van ostaje samo jedan i ukapča se bočno a ne preko klackalice,uglavnom bio je malo munjen od bambusa pa nisam skužio o čemu priča,veli da će mi sutra reć.i veli da zna za dva komada koji imaju prerađen pogon na taj sistem,e sad jel on mene lagano ili ne neznam.:(talk):
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Nema srece od tog ukljucivanja vuce. To su inzinjeri napravili na sistem automatskog ukljucivanja kad proklizu zadnji tockovi. To ostavi kako jeste.

Imam ja jedan problem. Radjena generalna na rusu. Kupio novu boshpumpu i majstor kaze da nevalja. Nemoze upaliti. Sta mislite o tome.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ma to uključivanje prednje vuče smo analizirali , nema u hljeba od prepravki.

Čisto sumnjam da nova ne valja , ako nisi daleko od mene donesi da je probamo.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Daleko sam Savo prijatelju. Ali razmisljam da te posjetim. Imali bi mi 2 dana pricati o tom ruskom gvozdju.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Klipna. Nisam nikad fazio pumpu,a sutra bi ju stavio na traktor.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako je klipna čudi me da neće da upali , zna li majstor kako se fazi?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma valjda zna. Stavljena je stara pumpa i traktor radi.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Pozdrav ljudi, novi sam no ovom forumu.

Rastavio sam i ja svoj mjenjač na T40 i više manje sve je u redu sem što su skoro svi ležajevi stradali i planetar sporih brzina. (u mjenjaču bila mješavina vode i ulja)

Sve sam to nabavio ali ne mogu kod sebe u okolici naći ležaj igličasti koji bude u spojničkom vratilu.

Da li neko zna gdje se to u BiH može nabaviti ili kako se zove trgovina u Novom Sadu koja radi sa dijelovima za LTZ?
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
Ej ljudi,

Nabavio sam sve potrebne lezajeve ( ovaj u spojničkoj mi kolega poslao iz NS negdje oko 1800din) i sad sam polako poceo spajati mjenjac.

Imam jedno pitanje posto je ovo prvi mjenjac sa kojim sam se susreo a da na diferencijalu nije konusno tanjirasti zupcanik. Naime diferencijal mi hoda lijevo desno oko 5mm. ne dolazi u kontakt sa drugim zupcanicima na donjem snopu msm nigdje ne zapinje al opet ne znam jel to normalno i kako bi se taj luft mogao rijesiti osim da napravim podloske ispod lezaja.

Unaprijed hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
To kod njeg i nije strašan problem ali 5mm je već previše.
Mislim da sa desne strane ispod dekla imaju limići za podešavanje tog zazora.

Na slici je to označeno sa 124. Bar mislim...

080.gif
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
124 je dihtung, imam knjigu njegovu pa po njoj slazem, jedino sam kontao pod kosuljicu lezaja na diferencijalu istokariti pa podbaciti podlosku, jer su oba kucista lezaja maksimalno prisla kucistu diferencijalla. trebao bi u toku sedmice da napravim elektronsku verziju knjige sa semama i navedenim dijelovima na ruskom, engleskom i msm francuskom jeziku pa ako kome bude trebalo nek se javi. pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh