• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Ja sam to sve vec vratio.Nekako mi nije delovao sjeban taj lezaj.Nadam se samo da nisam napravio gresku sto ga nisam promenio,iako se lagano okrece nema lufta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Evo nadam se da sam ubacio slike.Pa isao je cale na neko brdo i presaltao je u petu i osetio se neki trzaj i kada je trebalo da skrene on kaze nemere i nastavi dalje dok ga nije ugasio.Vec je stelovan jednom pre toga.Imali smo problema sa kosacicom pre toga pa smo dosta namucili tu lamelu jer je bilo zagusivanja pa je bilo kreni stani i tako u nedogled.To mu je sigurno skratilo vek barem za 5 godina.

Može li opisati malo taj trzaj kako se manifestovao??

Ako nije pukao šaraf moguće da je svukao maticu preko navoja , imao sam i taj slučaj.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Sada sam pitao caleta kaze da ga je bas tesko ubacio.Tj jedva je upao u petu. I posle toga nije hteo vise da odvaja.Ja sam posle dosao od kuce poneo alat pokusao da ga dostelujem da priblizim malo one pipke do druk lezaja.Ali ni nakon toga nije hteo da odvaja uopste nije se dalo ubaciti u brzinu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nije se dalo ubaciti dok je upaljen motor ,ok , a kada je ugašen , ide li onda ručica normalno ??
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Da onda ide normalno,probali smo u dve tri brzine i rikverc.Kao da je odvajalo samo kada je traktor ugasen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Vjerovatno nije ni tada odvajalo ali brava radi.
Tebi ne odvaja lamela i ne dozvoljava ti ubaciti u brzinu jer se zupčanici krešu.

Gledajući pracne djeluju mi dobro , provjeri dali su matice na vijcima dobre jer kako ti rekoh znaju se svlačiti ako je nešto od toga pohabano.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Evo upravo sam dosao odozdole pogledao onu korpu i ladno se smakla ona zica opruga sa one ivice,onog falca i moze da se desi da nije imala dobar pritisak jer sam morao da zgazim nogom onaj pipak da je zabacim tj da je zakacim opet gde trba biti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ta žica opruga ti je samo tu da drži pracn odvojen od ležaja.
Nebih rekao da je to glavni problem.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Onda je lamela jer je bas dosta deblja ova nova sto sam je kupio.Nego reci mi dali znas mozda koliko treba da bude debeo kraj ovog pipka?Tj koliko debeo var da navarim.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako je lamela tanka ili pretanka onda mora još bolje da odvaja nego deblja.
A pipci kako vidim na slici da su dobri i ne treba im navarivanje.

Obrati pažnju na odvajanje a to su ti ona tri vijka sa svojim klackalicama, maticama i ostatkom.
Ovo što ti gledaš trenutno je manje bitno.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Evo upravo sam je pregledao detaljno_Opruge su sve cele na oko i reaguju na pritisak.Nigde se nevidi nista da je puklo.Ali je korpa blago bila iskrivljena kada sam je stavio na ravno,kada sam pokusao da ga dotegnem jos pola kruga samo se cuje kvrc i iskerebeci se korpa upustio mi je jedan saraf.Ova druga dva rade zavijaju i odvijaju.Sada moram videti gde cu naci saraf dal pase od nekog drugog traktora koga imam u blizini.Ili mi ne gine porucivanje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Znači bijadoh ja u pravu ?

Šraf ti je sa navojem 10X1 , možeš da potražiš na otpadu gdje se rastavljaju stara auta , samo mu malo burislicom preradiš kapu. Naravno u nedostatku novog.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
S tim šarafima više nemoj španat korpu jer oni nisu za to namjeniti,kritičan je onaj dio gdje su rupe za osigurače,tu hoće preskočit,pogotovo kod tvojih starih šarafa,na korpu imaš tri rupe koje sežu do potisne ploče u kojoj je navoj ,kroz te rupe uvrni (najbolje)navojnu šipku i maticu te ju steži te ju s tim šipkama montiraj na zamašnjak,navoj je 10 mm.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Evo dosao sam iz grada,dosao sam po korpu.Zaboravio sam da sam je izvadio kad sam je sinoc slikao :).Nasao sam u jednoj radnji za zetora i ursusa neke pipke pa cu poneti moje stare da uporedim dal su isti.Na oko tako deluju ali moram proveriti.I nedaleko od mene ima jedan radi ruske traktore i ima delove tako da cu otici i tamo za strafe i pipke ako ovi ne odgovaraju.Eto to mi je na 10km od kuce a nisam ni znao,nikada mi se nije kvario.
 

kuvar89

Novi član
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
27
Kupio sam 3 nova strafa sutra stizu,zamenio lamelu,lezaj.Ove zabice od glavne lamele cu malo dovariti na vrhu a od kardana necu ni da pipnem.Drzao sam novu zabicu u rukama i moju i nema maltene neke razlike.Dal je otkazala lamela zbog tog slogiranog vijka,ko ce ga znati.Inace moja stara lamela je debljine 1.8cm debljine a nova 2cm.Ako je to neko merilo stanja lamele.I sutra krecem obrnutim redosledom na sklapanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh