• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Mjenjac...polomljen zubcanik ili polaga i zaglavljeno nesto...mozda?
Pada mi to na pamet,i pretpostavljam da je zaglavljen neki deo koji se vrti u menjacu i kada je na leru,cim ga gasi i tada,ali ne znam kako se to strucno kaze:)
Da li se vidi menjac kada se skinu limovi oko rucice ili mora i ispod sedista i rezervoara da se skida,jer definitivno mora se baciti pogled na fizicka ostecenja|:)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Za početak skini poklopac na reduktoru i izvadi ga van . Kroz taj otvor vidjećeš taj cijeli sklop reverzera.
Vjerovatne je reduktor sporohodnih spržen i zakovao. Pa ne dozvoljava da se izvuče uzubljenje pa zato neće ni ručka.

Opet po ko zna koji put da ponovim , sporohodnim se NE SMIJE orati niti koristiti velika vučna sila.
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Krenulo se juce malo:)
Prvo se sa komsijom zasejao kukuruz i prskanje i svasta nesto a popodne za rusa:)
IMG_20200509_171852.jpg
Skinut jedan poklopac i ovde vidim neku maticu da je spala,na njoj nema navoja a primetno je i peckanje aparatom da bi stajala,ne znam da li ona nesto mnogo drzi ili i ja da je samo pecnem
IMG_20200509_143801.jpg
|Posle sedista od 40kg,barem mislim:),i rezervoara konacno i poklopac menjaca skinut. Menjac izgleda super,ne primecujem ostecenja na zupcanicima ni na gornjem ni donjem sklopu,barem za sada. Kod reversera kao sto Savoris rece ima svega,tu je haos. ||Z|upcanik od hoda napred nema nikakav oslonac i leti tamo vamo i luft od nekoliko santimetara. |||Pretpostavljam da je tu nekada imao nekakav lezaj:). Ne znam da li se vidi dobro koliko ga zakosim
IMG_20200509_194520.jpg
Ali ipak nije on blokirao,kada ubacim reverser u neutralan polozaj i stegnem kvacilo trebalo bi da se taj deo vrti ali negde zapinje,pretpostavljam da je sa strane rikverca i spore brzine neki problem pa danas planiram i vadjenje njega.
Nasao sam snimak rusa kako ga vade napolje i nadam se da moze da se izvadi a da se ne skida tocak inace odose ledja na kiriju|:)
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Dok se istakalo gorivo malo sam zagledao i prednji most,jer mi curi ulje na mestu gde ulazi osovina i primetim napred na poklopcu da je pomeren.Ovo sam siguran da pre nije bilo
IMG_20200509_143850.jpg
Moram li ovo da rasklapam ili se vraca cekicem:)
Skinuta i osovina i izvadih osovinicu iz mosta rukom,da li je to normalno da se tako slobodno vadi,ako jeste onda samo da na njoj zamenim oringe i vratim je,da ne curka ulje:)
IMG_20200509_180541.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ta matica na spojničkoj u 90% traktora je odvrnuta . Tu ustvari idu dvije matice ako se dobro sjećam i između njih osiguravajuća podloska.
Ova osovina iz prednjeg diferencijala se i vadi rukom.

I jesi li ustanovio sta blokira?
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Ta matica na spojničkoj u 90% traktora je odvrnuta . Tu ustvari idu dvije matice ako se dobro sjećam i između njih osiguravajuća podloska.
Ova osovina iz prednjeg diferencijala se i vadi rukom.

I jesi li ustanovio sta blokira?
Znaci oko nje nista da ne gubim vreme,hvala puno.
IMG_20200510_162304.jpg
Dosao zet danas u pomoc,ipak majstorska ruka brze radi,lakse gledati sa strane.
Sklop od sporih,tri zupcanika,trkaca imaju unutra,skrcali se I zaglavili. Lako izvadjeno sa strane,da nije lezaja od kretanja napred ne bi morali da rasturamo dalje:(
Inace ovi su bili plavi,verovatno se pregrejali zbog nepodmazivanja,odnosno nemara mog oko nivoa ulja. Koliko treba ulja da ima u menjacu I kako to da kontrolisem?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Tu negdje ispod dekla gdje si izvukao reduktor mora da bude kontrolni vijak . Ako se dobro sjecam imaju dva , min i max.

A čak iako ima dovoljno ulja u mjenjaču pa čak i previše opet stoji ono što sam rekao za (ne)korištenje sporohodnih brzina. Pogotovo ne uz brdo kad se ide jer taj reduktor ima jako glup sistem podmazivanja kroz taj lijevak koji je sa gornje strane
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Da,sto upadne u levak upalo je,pogotovo uzbrdo. Inace sto se tice sporih to nisam znao,nekako sam razmisljao sto sporije veca sila. Bilo mi logicno,ali sam gresio,celu jesen izvlacio drva u sporim,nista skriveno,dugo je I izdrzao:)
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Jel ima ko iskustva s anlaserima onim brzim, jel to vrijedi sta ili bolje probat servisirat stari
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo još koja slika modernizacije... 😁 Poluga naprijed nazad sporohodne prebačena desno i komande za špricu u kabini...
 

Prilozi

  • IMG_20200506_164949.jpg
    IMG_20200506_164949.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20200506_164952.jpg
    IMG_20200506_164952.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20200506_170608.jpg
    IMG_20200506_170608.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 26

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Moraju poklopci ventila da se skinu i trebalo bi da nađeš original zakrivljeni ključ,mada može i sa običnim vilastim ali je puno lakše sa ovim originalnim
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Skino dizne i odneso majstoru, pišaju sve 4. Sutra po nove pa bumo vidjeli kak ce ic kad se slozi
 

bosserb

Član
Tu od
13 Stu 2014
Poruka
55
Jel ima ko iskustva s anlaserima onim brzim, jel to vrijedi sta ili bolje probat servisirat stari
Moj stari je bio uništen do te mjere da sam bio prinuđen kupiti brzi.Kupim Kineza koji me služio do prvih mrazeva....par dužih verglanja i popušio rotor.Bila je dilema kupiti novi alanser ili tražiti nov rotor.Ipak sam se odlučio za nov rotor ali ne Kineski već Poljski koji me služi evo već treću godinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh