• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Morao sam jučer kositi djetelinu jer mi je već počela poljegati.Najava bila lijepo vrijeme do ponedjeljka.Sada najavljuju kišu bar 3 dana koja će biti možda u subotu,a sigurno u nedjelju.Kako spasiti što se spasiti da, i da li je bolje u takvoj situaciji balirati kockaste ili okrugle bale,da se manje upali?

Najbolje bi ti bilo kao sjenažu u rolo pa omotati folijom.

Ja danas idem kosit lucernu i jedan komad crvene djeteline za sjenažu, možda će biti i koja slika kasnije:p
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Ne treba mi sjenaža,jer ja svoju djetelinu koristim za prehranu konja.

Onda ti je bolje u male bale i posložit ih jednu do druge ako imaš mjesta neka tri tjedna dok ne "sazrije".
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
košnja kod kolege , u subotu sljedi siliranje...

DSC00957.jpg

DSC00958.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=TsTrcXLe4IQ&feature=plcp[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OlkNkZRyjOI[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ova prednja kosa samo traži naklon i gassssssssss:rolleyess::prayer::rolleyess::prayer:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jučerašnja košnja lucerne i crvene djeteline, u akciji Landini Blizzard 95 i Kuhn GMD 600
lucerna090511.jpg

kosnjalucerne090511.jpg

kosnja090511.jpg


Danas bili okretanje paukom, a sutra slijedi zgrtanje ,pa baliranje i omatanje:mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo imam sam 3 slike brzinske....nije bilo vremena naslikavat... bili u vožnji MF 6475 i Pronar 10 t, MC Cormick mtx150 i Brantner silage profi, Case 5140 i ona moja prikolica, gazio Mf 6480 , razrivavao Fendt 817 vario tms , a njaglavniji akter Claas Jaguar 870

DSC00974.jpg

DSC00973.jpg

DSC00972.jpg
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Imamo mali problem...

Lucerna je posijana ove godine, nije ni izrasla kako treba trava ju je napala... Šta nam je činit ? Da li da prvo kosimo ili da prskamo, kosit ce se pri dnu, da bi lucerna se razvila i imala vise prinosta, ili je bolje prskat pa onda kosit... I ako je netko imao problema sa travom, savjeti nece naskodit...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega Matija, ako se en varam to je silirala ekipa iz mog kraja, daj mi samo reci jel MF-a vozio Jasmin ili Robert, ili je Jaguara vozio Mario ili Robert??

Inače, ekipa rastura :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Imamo mali problem...

Lucerna je posijana ove godine, nije ni izrasla kako treba trava ju je napala... Šta nam je činit ? Da li da prvo kosimo ili da prskamo, kosit ce se pri dnu, da bi lucerna se razvila i imala vise prinosta, ili je bolje prskat pa onda kosit... I ako je netko imao problema sa travom, savjeti nece naskodit...

Ne brini za travu.Nakon prvog otkosa će trava pod jakim rastom lucerne podleć i ostati mala.U trećem otkosu neće se ni vidjet trave.Mi smo imali problem sa sirkom u lucerni.Bilo ga je ko da je posijan.Skoro smo preorali sve,ali sa u idućem otkosu lucerna očistila skoro 100%.
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Ne brini za travu.Nakon prvog otkosa će trava pod jakim rastom lucerne podleć i ostati mala.U trećem otkosu neće se ni vidjet trave.Mi smo imali problem sa sirkom u lucerni.Bilo ga je ko da je posijan.Skoro smo preorali sve,ali sa u idućem otkosu lucerna očistila skoro 100%.

Tako je najbolje kosnja a kad sunce zaprzi trava ce stati a lucerna preuzeti polje. Ako ti bas smeta trava ili ako je sve pirika koja je dosta opasna mozes razmisliti i o spricanju s nekim graminicidom tipa Fusilade, Focus Ultra itd....
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Imam jednu parcelu oko 5 dunuma ali mi daleko od kuce...pripremio sam za kuruze, bacio sam pod plug 80 kila 3 x 15 i 50 kila uree...sad bih ja na tu parcelu posijao lucernu...nije li kasno ???

Kupio bih sjemena oko 15 kila na tih 5 dunuma posto cu sijati ručno...da ne plaćam sijačicu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
U ovom večem polju djetelina je veča,lijepo napreduje...


A u manjem se jos nevidi na slici ali i ono se zeleni..
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
Imam jednu parcelu oko 5 dunuma ali mi daleko od kuce...pripremio sam za kuruze, bacio sam pod plug 80 kila 3 x 15 i 50 kila uree...sad bih ja na tu parcelu posijao lucernu...nije li kasno ???

Kupio bih sjemena oko 15 kila na tih 5 dunuma posto cu sijati ručno...da ne plaćam sijačicu.

lucernu možeš sijati cijele godine samo da ima kiše pa zato sijemo u rano proljeće barem tu kod mene
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bit će to punno bolje kad se pokosi prvi otkos pa krene lucerna agresivno u rast. ;)
 

dinamo

Član
Tu od
9 Ožu 2010
Poruka
56
ti imaš brigu nepotrebnu...
ja sam uspio posijati osam kg na hektar...
bar da sam na jutro nebi brinuo a ovako...
dosijat ćemo još toliko kad ova malo ojača i ako bude kiše....
naravno bude li potrebno...hehe...
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
ti imaš brigu nepotrebnu...
ja sam uspio posijati osam kg na hektar...
bar da sam na jutro nebi brinuo a ovako...
dosijat ćemo još toliko kad ova malo ojača i ako bude kiše....
naravno bude li potrebno...hehe...

Čekaj čoeče 8 kila na hektar...daj je poslikaj da je vidim Tite ti...:)

Ja sam išao kupovati sijeme prije 5-6 dana i za još 0,5 hektara... i bila mi je uljudno ponuđena 70 kila na hektar sjetvena norma...i to mi čovjek kaže da ide slatko prodaja ko šećer, znam tog čovjeka odavno (od mene 10 minuta autom je kuća i prodavnica koju ima) i on iz Novog Sada dovlači u moj kraj šljeperom djetelinu, svake godine dovuče oko 25 tona....cjena djeteline mu je oko 3,5 eura...to je od prilike 30 % jeftinije nego u originalnom pakovanju.

Rekao je da će ove godine dovlačiti i grašak...ali da mu treba narudžba minimalno 1 000 kila, a cjena bi trebala isto tako biti oko 30-40 % manja u odnosu na poljoprodavnice.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobri stari šverc komerc:mrgreen::mrgreen:,ali pustimo to na stranu,sve preko 25 kg na hektar je bacanje novca u đep trgovaca jer struka je rekla svoje o normi sjetve ,jedino sad mogu igrati pojedine sorte,a ova tvoja Emy bude na godinu za +5
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
ambrozija če rast stalno ove godine emi trebo si je prskati pulsarom pa bi nešto djeteline bilo i ove godine ali biče nagodinu i ja nesijem puno više od 15 kila na hektar
 

Najnoviji postovi

Na vrh