• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
zast bi tretirao?el to za sjeme,,il za kosnju,,sjenazu, ak za to,nece smetat prvi otkos i nece je biti vise,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U svakom slučaju mišljenja sam da dok skineš prvi otkos dalje bude lucerna ko Bog!
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Za sjenažu.ima dosto zobi,na oko 30 posto livade pa se bojim da se na tim mjestima lucerna ne bude oporavila...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam ,ali mislim da bi lucerna trebala savladati to.

Meni lagano divlji ljulj prevladava po lucerni, sad je negdje 5-6 godina, još ovu kosim i onda ide oranje i jesenska sjetva nečega bude išla gore.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Nema bez jesenske sjetve,pogotovo ako je sušna godina.bar znaš da imaš minimum jedan dobar otkos,a s proljetnom sjetvom je puno toga lutrija
 
F

Friesian

Guest
Poštovani, pošto sam nov ovdje trebao bih pomoć.
Naime, u jesen nisam stigao posijati livadnu vlasulju. Potrebna mi je zbog sijena za konja. Da li mi se isplati usijavati u postojeću livadu sada u proljeće?
Hvala
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
hoće li biti kasno za sjetvu lucerne sada dok se zemlja prosuši,znaći u 4mj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam, no možda bolje da pričekaš 8 mj za jesensku sjetvu.

Ja sam u subotu bacio prihranu NPK 3x15 na moje lucerne.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ja mislim da nije kasno, čim se pokaže prilika da bi se trebalo ići sijati, tako ću ja, biti će mnogo bolje nego prošle godine jer prošle godine je se u prašinu posijalo i žudila je za vlagom! Ove godine bi trebala biti puno bolje stanje zbog vlage u zemlji, već godinama samo proljetna sjetva je kod mene lucerne i pokazalo se kao puno bolje i sa dosta manje korova nego u jesenskoj sjetvi..Osobno sijem Osječku 66, jedna jako kvalitetna i prinos bude vrhunski, mana joj je što ima slabu stabljiku te ju vjetar lako ruši.. Nikada ju ne prihranjujem!
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
onda ću i ja poslije ovog snjega kad se zemlja prosuši- pa kak joj bude ,valjda će narasti do 9mj. bit će barem ujesen dobra zelena za ovce,da ne ćekam sjetvu u 8 mj.onda nemam ništ
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
onda ću i ja poslije ovog snjega kad se zemlja prosuši- pa kak joj bude ,valjda će narasti do 9mj. bit će barem ujesen dobra zelena za ovce,da ne ćekam sjetvu u 8 mj.onda nemam ništ

Pa ja mislim sijat 10 jutara, i imat košnju krajem 6 mjeseca i u 8, tak da koliko ja imam iskustva nemaš brige
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Ako bude godina kako treba ja očekivam i tri košnje, ako sjetva bude uskoro naravno!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Osječka 66 :icon_wink:
dsc0022lt.jpg
[/URL][/IMG]
Glavni akteri danas IMT 549DV i IMT 539...Jučer Zetor 5320 samo pretanjuro jednim tragom..danas 2 traga drljačom prije sijače i jedan poslje sijače.. :icon_cool:
dsc0023bgp.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0030vtd.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0027hk.jpg
[/URL][/IMG]
A bilo je i mekanog..:(rofl): Tu je nekakav izvor, navodno je tu bio bunar prije dosta godina..Bilo je još na par mjesta mekše, ali ljepo je se uredilo!
dsc0029hz.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0031nx.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
I na kraju to ovako izgleda :icon_wink: sutra još sijemo!
dsc0032ax.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0033jx.jpg
[/URL][/IMG]
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Odlićno odrađeno samo blago tebi ti imaš oazu u polju kod tebe nema suše

Ma to je inače jako dobra zemlja i tu bude mala šteta od suše.. Bio je još jedan izvor od naftne bušotine, tekla voda ko luda, iskopali i ostavili i onda mi morali zatvarati rupu...a ovo je bio bunar, tu je stoka pila vodu davno kada je išla u ispašu...:(hi):
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Kad je sijana ta lucerna? Ja sijao prošlu subotu i idem danas gledat dobro je izašla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh