• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lucerna

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: lucerna

@marko hurli: izgleda mi nekako rijetko u sredini slike?? to ima nekog ljulj kojeg si posijao ili sam izrastao?
 
F

Ferđolinac

Guest
Re: lucerna

Evo i moja, ovo joj je 3. godina, jednom godišnje bacim 75 kg, 15-15-15, sada mi više nije tako čista, ali mi i netreba
skroz čista. Nisam baco ni nikakve herbicide. Meni treba za ishranu konja.








 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: lucerna

abrkili kaže:
@marko hurli: izgleda mi nekako rijetko u sredini slike?? to ima nekog ljulj kojeg si posijao ili sam izrastao?
PA možda slika malo vara :scratch
Ljulj je sam izrastao...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lucerna

Evo prvih otkosa moje lucerne :mrgreen:
Dobraaa je :D :D , samo neznam otkud toliki ljulj u njoj :scratch




 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: lucerna

Dobra je :!:
Malo ljulja ne smeta :lol:

Kod mene sve spremno za košnju 8)
i476909_Fotografija059.jpg
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: lucerna

šanana to ti je ljulj potjero od onog silnog umjetnog kojeg si pobacal po njoj, tak da sad imaš skoro dts a ne čistu lucernu :roll:
al u idučim otkosima bude jga sve manje :!: ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lucerna

gmiža kaže:
šanana to ti je ljulj potjero od onog silnog umjetnog kojeg si pobacal po njoj, tak da sad imaš skoro dts a ne čistu lucernu :roll:
al u idučim otkosima bude jga sve manje :!: ;)

Vidiš to sam i ja mislil, al ne smeta, kaj ne :scratch , da u idućim otkosima bude sama lucerna, tak je bilo i prošle godine :mrgreen:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: lucerna

Ma kaj se tiče krme ne smeta al meni se čini da ako je dost bujan,
a kod mene ako pognojim s umjetnim ljulj u lucerni je tak bujan da u prvom otkosu skoro ni nemam lucerne :!: :idea: ,
mislim da on onda guši i prorjeđuje lucernu a samim tim i smanjuje nezin vijek trajanja :idea:
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Re: lucerna

Pitanje za Instituta il ako netko drugi zna :?: :
na jednom polju od 2 rali gdje smo posijali prošli mjesec lucernu, poniklo je dosta osjaka i divljih kupina:
to je bilo prošle godine polje zasijano ječmom-
ima li kakav herbicid kojim bi se mogla poprskati lucerna sa se uništi taj korov :?:
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Re: lucerna

gmiža kaže:
Pitanje za Instituta il ako netko drugi zna :?: :
na jednom polju od 2 rali gdje smo posijali prošli mjesec lucernu, poniklo je dosta osjaka i divljih kupina:
to je bilo prošle godine polje zasijano ječmom-
ima li kakav herbicid kojim bi se mogla poprskati lucerna sa se uništi taj korov :?:

Osjak nemres unistiti s obzirom da je on visegodisnji korov, osim totalkom prije sjetve, svako sredstvo koje bi ga sad unistilo sprzilo bi ti i lucernu, sad mozes samo zaustaviti osjak u rastu s pilsarom 40 + basagran 600, ta kombinacija bi ga zaustavila a lucerna bi porasla i usjev bi ti trebao biti ok. Ja sam imao slicnu situaciju i napravio ovo kaj sam ti sad rekao i ispalo je ok, sad je na toj povrsini sama lucerna. Za kupinu nisam siguran al nadam se da bi ista fora upalila i za nju... :D :D
 
T

toni333

Guest
Re: lucerna

Jel zna možda kolko kila djeteline(lucerne) treba na 1000 fati zemlje
:?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: lucerna

još jedno 40 metara gore više na onom zavoju sam oral, vide se malo odozgora blatni tragovi :D
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Re: lucerna

Morate paziti kada skinuti zadnji otkos, to je vazno za kvalitetno prezimljenje lucerne i njezin bujan porast u proljece. Izmedju predzadnjeg i zadnjeg otkosa mora proci bar 40 dana dobre vegetacije da lucerna nakupi dovoljno hranjiva da uspjesno prezimi...... :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh