• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sirina je 140 i zal mi je kaj nisam napravil 160 ! Eto, to ti je odma i odgovor da sam ga sam napravil ! Tri noza su dolje. Morat cu poslikati to, al ga je tesko okrenuti, ima negdje preko 250 kg ....
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zgzac, nemoj se uvrijediti, al to je rijetka trava, to bi iza njega trebao ostati mulč bez ijedne cijele travke, a tebi ostane sastrane malo ko da je s rotacionom kosom pokošeno :)

al u svakom slučaju, svaka čast na izradi, sigurno je bolje ovako nego da raste trnje..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma kaj bi se uvrijedil . . . Stoji to kaj velis, al sumnjam da i ovi kupovni, koji su precjenjeni, bolje naprave posao !!??
Ja sam zadovoljan, a i oni kojima napravim, a to mi je najbitnije !!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pa to je najbitnije, da zadovoljava tvoje potrebe, a još ak si prešparal koju tisučicu jer si ga sam napravil, di ćeš bolje...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prisparal sam ja dosta tisucica ...
Nisam ga ni spustil do kraja. Nedugo sam malciral jedan komad i lijepo pitam covjeka jel ima gdi kakav panj, kamen. . . nema nikaj, veli on, a ja zvek u kamencinu i popigam dva noza. Digel sam malcer i odo ja, a on se nek . . . da. . .
Zato sam ga ostavil sad na malo vecoj visini. Spustim ga na nulu samo gdje znam da je cisto !!
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Diferencijal je od?
Malo poslikaj,jer brat sa 2511 dost tesko ide sa 125cm,pa me zanima kak izgleda da bas ne dolazim pod goru...kad stignes.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Eto .............. , u nedostatku posla prodao sam onaj moj malčer na hidrauličnoj ruci , šteta jer je stvarno bio u vrhunskom stanju
Ali opet nije mi žao , malčer je otišao u prave ruke ljudima koji pošteno rade i imaju dovoljno posla za njega a i pošteno su pazarili
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Oprost na cekanju @stjepane !! Imal sam dosta obaveza ovih dana pa nisam stigel. Ne znam od cega je reduktor, a ni covjek, od kojeg sam kupil, nije mi uspio objasniti. Evo ti par slika gdje se vidi. Ako treba, poslikam ga iz blize !!
 

Prilozi

  • DSC00032.jpg
    DSC00032.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 165
  • DSC00030.jpg
    DSC00030.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 164

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Danas išo kod susjeda po prikolicu i u garaži ima Gramipa GS55K - 140

Bi to teral moj 533 u travi i kuruzi?
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi trebam prijedloge,

ozivio bi ovaj roto malecer.
Ne znam proizvodjaca ni godiste,
stvar je nesto drugacija od ovih modernih roto-malcera.
Zahvata je 150cm, ima ukupno 4 noza montirana medjusobno pod 90 u dvije ravnine visinski razmaknute cca 15cm.
Visina malcera je cca 40cm.
Ima kopcanje 2. kategorije.
Strasno je masivan na svim mjestima.
viewer.php
[/URL] [/IMG]

Meni treba malcer za povrtne ostatke koji bi nosio sa 539, zanima me vase misljenje dal da ovoga skratim visinski, ostavim na 4 ili stavim na 2 noza?
Kako u normalnim okolnostima 539 radi sa 150cm?
Koji vam se malcer slicne namjene posebno svidja (da vidim kako je ta firma riesila neke situacije)?
Fala lipa.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Danas išo kod susjeda po prikolicu i u garaži ima Gramipa GS55K - 140

Bi to teral moj 533 u travi i kuruzi?

To mora ići samo tako. Kod mene čovjek ima takav malcer samo 160cm i tera ga sa Lambom 75ks što je previše ks za tu širinu.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
malcer samo 160cm i tera ga sa Lambom 75ks što je previše ks za tu širinu.

Nikad nije previše ks-a. Na specifikacijama mog malčera piše da je potrebno od 35-45ks, a ja ga tjeram s 55ks. Sigurno ga tjera na 540ECO, a u teškim uvjetima 540 o/min.
Kod mene tjera čovjek 2m malčera s SAME Explo... 95 i ne misli kupovati većega.

Tino, budeš ga tjerao, samo ne u veliki drač i brzina niže. :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Malčiram tak u 1. i 2. sporoj pa me brzina ne dira,meni je bitno da se on ne guši
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jel se tko susretao sa malčerima Hanmey,kineski malčer,prodaju ga u panxu u čakovcu,145 širine za 8100 kn
 

toma123

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
10
Kupio ja kod te firme iz Čakovca EFGC 125 prije nekih mjesec dana, za sada sam zadovoljan sa njim...
 

Najnoviji postovi

Na vrh