• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
ZJ;1043338J kaže:
Brini se više oko balansiranja rotora, jer to je najveći problem.

Balansiranje dolazi na kraju i ono ne bi trebalo predstavljati problem ukoliko je sve prije toga dobro posloženo. Naravno da treba rotor izbalansirati, ali to je finesa koja osim što riješava problem debalansa pokazuje sliku stroja i njegove greške, neispravan stroj ne može se izbalansirati, tj mogu se smanjiti vibracije ali onda je greška ta koja određuje do koje se granice nešto može izbalansirati...
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Evo danas sam se vozil s susjedom malo,nažalost nema slika u radu
Malčiranje zapuštene površine,vrbe 12cm....mali je patio al je sve pocepal
fali njemu snage za taj malčer


10441204_284777825043278_5711061898135608469_n.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Jel zna netko gdje ima za kupit noževa za rotomalčer me-ga ing,osim kod njih direktno,oni mi nisu usput,pa su mi zadnja opcija da mi pošalju sa poštom. Ovih dana ču ić relacijom Zabok-Križevci pa ak netko zna da negdje tamo ima pa da si kupim
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Da samo danas mi otpao valjak.... nisam htio slikat.... moram uzeti nove nosače i ide odlično :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
A kad sam terao, a jedan nosač napukao... I mora se nešto desiti, a ovako na rad samog malčera sam prezadovoljan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Mora! Sad sam naručio novi protunož što sam izgubio i nosače valjka sa ležajevima. Tako da trebao bih ići ovaj tjedan u Velike Zdence po to i onda ako budem još nešto malčirao budem slikao :).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Danas tamo zvali za 2.5 m sa hidrauličnim posmakom sa pdv-om oko 33.500 kn. Možda dojde iduči tjedan ali nažalost ne u moje vlasništvo.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Malčirao i ja neki dan,al nisam imao volje slikat jer je bilo vatreno krštenje,inače konačno sam uspio kupit rotomalčer 1,5m i odma uspio pogodit sa nožem u komad drveta skriven u travi i puknuo mi jedan nož,ajd sva sreča pa nije veče štete a i noževi su bagatela. Inače oduševio me taj helikopter radom,malčirao ono gov*o kaj raste po močvarnim površinama kaj izraste veisoko i gusto i lako se porezat na to,neznam kak se to zove,moji su to znali nekad kosit kaj su s tim štrajili kravama,išao trečom sporom i sa dvije trečine širine malčera sa IMTjom 540 i bez problema to čist solidno usitnio a bilo višlje od haube izraslo. Još se nek u kukurozovini prihvatljivo pokaže i za moje potrebe dovoljno
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Uh, i meni bi takav jedan malcer dobro dosao.. Sve vise imam potrebu za malcerom, a nekad sam mislio da mi to nikad nece trebati..
Edit: Ne mislim na ovaj helikopter, nego na ovakav s kakvim je Karlo malcirao..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Karlo, ide fercek sasvim solidno s tim, al i dalje ne vjerujem da ide s 220 malcerom u takvoj travi kao sto ide tiborov :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
@zac540,malčirao sam ja sa NH 55 ks takvu travu i vrbe 12 cm...ZLOOO, mali je dimil ko parnjača...ipak je 2 metra preveč
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Karlo, ovo je ekstra ispalo, svidja mi se..
Nego kojom brzinom vozis? Meni se cini na osnovu polozaja menjaca da je prva spora pod 1.500 obrtaja???
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
,malčirao ono gov*o kaj raste po močvarnim površinama kaj izraste veisoko i gusto i lako se porezat na to,neznam kak se to zove,moji su to znali nekad kosit kaj su s tim štrajili kravama,

To je šilj,tako to mi zovemo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh