• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imam pitanje za znalce, bacil sam se u nabavku diferencijala za moj malcer i gledam ove od bembure i svi imaju omjer oko 1-3.4!? Ako sam dobro izracunal na 540 okretaja kardana to bi bili cca 1800 okretaja malcera. Jel bi to bilo prebrzo, presporo ili negder u granicama normale?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Vladimirec T-25

Imam AGM-ov roto malčer i koristim ga sa t-25A (31 KS) i IMT-539, dobro radi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Prebrzo...i taj dif ima preslabo kućište za rotor. Kućište mora biti gus ili čelik.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znaci nekaj sporijega? Kaj bi mi predlozil da potrazim na otpadu, od auta ili kamiona kakvoga? Ima tu kod nas na unimeru dosta toga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ino Elite 225 je prije 5-6 godin a koštal ispod 20.000 kn, a gle sad, pa kam je to otišlo!!!

Posuđivam takav isti od kolege pa znam detalje.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Tino, je si prikopco na slican NH kakav ja imam 2m malčera..... to je ludost. Ja sam probo s 1.8m i radi prihvatljivo, ali brzinu niže, a sa 1.6m sam prije par dana tukao grane od 3-5 cm promjera i suppp ide...
Kaj sam primjetio kao dobru inovaciju na INO, imaju sad 3 remena i to s zupcima i ne proklizivaju.... a susjedu s starim INO.m proklizuje.
U biti sjebaces karike, ako vec nisi... nece uvijek dimiti.... reci gazdi da tu kombinaciju izbaci... susjed mi goni s same explorerom 95 malcer od 2m... pisem ovo nabrzaka, pa nemoj se ljutit ako sam kaj krivo reko ili razumio... ;)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mene zanima kako ste malčirali 12cm vrbe kad to nije šumarski malčer, kako ste ju polegli?
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Re: Vladimirec T-25

moj je stroj t 25, 25 ks. Zanima me koliki je zahvat, kojom brzinom malčiraš? jel to malčer tipa orsi?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
To i mene zanima.... Znam da nema šanse raditi deblje drvo jel ga prvo treba oboriti motorkom pa onda polako malčirati, ako je malčer toliko čvrst i namijenjen za tu debljinu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Vladimirec T-25

Malčer je 1,2 m (zaboravio sam napisati) ima gredu sa 2 rotirajuća noža, naprijed saonice a straga valjak. Nisam ti ja zemljoradnik pa ne znam kakav je malčer orsi. Sa t 25 ide 1- 2 ovisi od trave. Ako je jako gusta i visoka nekada ide i jedna od onih sporih.

Neke kolege sa foruma sa IMT-539 koriste malčer kao moj 1,6 m i radi bez problema.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam i mislil uzeti od neke stare kockice, omege ili nekaj sličnoga. Videl sam par komada od kamiona na otpadu ali mi to izgleda preglomazno i preteško za ono kaj ja trebam, mada kolega ZJ veli da bi se to sve brebrzo vrtelo. Ja bi to teral sa ursusom 355 a on ima mogučnost kardana prek brzina pa bi se tu dalo možda sve skupa usporiti, a i nebi malčiral nikaj drugo osim ostataka od žetve, berbe kukuruza i tikve, eventualno kakva livada koju ne radimo a mislim da drveče do kakvih 3-4 cm debljine on mora pogutnuti, a i složil bi kardan na sigurnosni šraf, bolje da on pukne nego diferencijal!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Tehnićke podatke imaš na njihovoj stranici Ino Brežice.
radna širina 227 ukupna 247 cm
težina 554 kg
broj čekića 28 u dvostrukoj spirali
ili 56 noževa
do 5 cm debljine malčira
potrebna snaga traktora od 55 do 75 konja po njihovom!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam i mislil uzeti od neke stare kockice, omege ili nekaj sličnoga. Videl sam par komada od kamiona na otpadu ali mi to izgleda preglomazno i preteško za ono kaj ja trebam, mada kolega ZJ veli da bi se to sve brebrzo vrtelo. Ja bi to teral sa ursusom 355 a on ima mogučnost kardana prek brzina pa bi se tu dalo možda sve skupa usporiti, a i nebi malčiral nikaj drugo osim ostataka od žetve, berbe kukuruza i tikve, eventualno kakva livada koju ne radimo a mislim da drveče do kakvih 3-4 cm debljine on mora pogutnuti, a i složil bi kardan na sigurnosni šraf, bolje da on pukne nego diferencijal!

ursus ima kardan preko brzina,ali samo kad stoji...

btw- nasli smo covjeka u međimurju koji pravi nove malčere s batovima, sirina od 150 do 160 cm, za 6000kn. to mi je sumnjivo malo, i ne znam kakva to kvaliteta moze biti,ali sutra budemo pogledali,pa javim dojmove...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malčirao i ja neki dan,al nisam imao volje slikat jer je bilo vatreno krštenje,inače konačno sam uspio kupit rotomalčer 1,5m i odma uspio pogodit sa nožem u komad drveta skriven u travi i puknuo mi jedan nož,ajd sva sreča pa nije veče štete a i noževi su bagatela. Inače oduševio me taj helikopter radom,malčirao ono gov*o kaj raste po močvarnim površinama kaj izraste veisoko i gusto i lako se porezat na to,neznam kak se to zove,moji su to znali nekad kosit kaj su s tim štrajili kravama,išao trečom sporom i sa dvije trečine širine malčera sa IMTjom 540 i bez problema to čist solidno usitnio a bilo višlje od haube izraslo. Još se nek u kukurozovini prihvatljivo pokaže i za moje potrebe dovoljno

Bok Zac!
Čestitam na kupnji i nek te dobro služi. Jesi odmah uzel i rezervne noževe?
Čiji si kupil? Cijena, ako nije tajna? 2 ili 3 noža? I ono meni najvažnije, prosim te javi kak se bu ponašal u kuruznici.
 
Na vrh