• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
ursus ima kardan preko brzina,ali samo kad stoji...

btw- nasli smo covjeka u međimurju koji pravi nove malčere s batovima, sirina od 150 do 160 cm, za 6000kn. to mi je sumnjivo malo, i ne znam kakva to kvaliteta moze biti,ali sutra budemo pogledali,pa javim dojmove...

To je i meni malo sumnjiva cjena, ajde Y malcer te sirine mozda jos prolazi z tom cjenom. Reduktor za Y malcer je cca 170€ u sloveniji plus zelezo i posel ti ispada negder 4000-4500kn, tu bi onda imal zarade oko 2000kn. Javi koji to mester proizvodi.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
oko 10 000 kn je bilo materijala, s tim da je sve novo kupovano, za malčer s čekićima što je susjed pravio. a on ima veliku firmu i radi bušenja ispod cesta, arteške bunare... ali je napravljen ko tenk. ja sam radio s njim i ursusom 360, samo je ursus preslab za njega, pa je kasnije prebačen na torpeda 90. mislim da je 2 m širine. tako da je i meni malo čudno to za 6000 kn...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma da... greska u komunikaciji... to se kolega dogovarao,i jos kaze da ga je deset puta preko telefona pitao dal je to malcer s batovima,a ispalo je da je to rotomalcer... bila je fora da se to radi bez racuna i kardana, a ustvari je to firma mega-metal. ali imaju pravi malcer s batovima, za 15 500kn s kardanom, koliko je dobar,ne znam,ali je za 50-60kg teži od gramipa ili ino brezice,to mi se svida...
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
ursus ima kardan preko brzina,ali samo kad stoji..
Jesi ti u to siguran,a kad je u brzini i vozi se jel se po tebi kardan vrti ili stoji razmisli malo,
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ursus ima kardan preko brzina,ali samo kad stoji..
Jesi ti u to siguran,a kad je u brzini i vozi se jel se po tebi kardan vrti ili stoji razmisli malo,

Sorry ..... al ja ovo ne razmem ....:icon_scratch:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Misli da Ursus kad tjera kardan preko brzina reduktor mora biti u leru da bi to funkcioniralo!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probal sam procitati par postova prije, al nisam uspio poloviti to oko brzina, kardana, reduktora....
Ursus ima mogucnos vrtnje kardana ovisno i neovisno o getribi, 335 ! Za ove vace ne znam !?
Tak da ne razmem ovo - ursus ima kardan preko brzina,ali samo kad stoji..
A ni ovo - Misli da Ursus kad tjera kardan preko brzina reduktor mora biti u leru da bi to funkcioniralo!
Al ne zamarajte se oko toga kaj ja ne razmem .... bitno je da je shvatil onaj koji je trebal, a ja cu i dalje ostat tak ..... :icon_scratch:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mali ursus nema kardan prek mjenjaca za rad u mjestu. Veliki ima, i u kretnji i u mjestu.
 
Posljednje uređivanje:

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Re: Vladimirec T-25

Pitanje za imaoce t 25. Roto malčer kojeg zahvata može pogoniti naša pila od 25KS?

Moja preporuka ti je da uzmeš malčer 140 cm ne više jer sam ja sa svojim imao muke od 160cm i 31 ks
I naravno pazi kako radiš jer traktor nema dvostupanjsko kvačilo pa da ne bi bilo da te nekud malčer odgura preko kardana.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Vladimirec T-25

Malčer je 1,2 m (zaboravio sam napisati) ima gredu sa 2 rotirajuća noža, naprijed saonice a straga valjak. Nisam ti ja zemljoradnik pa ne znam kakav je malčer orsi. Sa t 25 ide 1- 2 ovisi od trave. Ako je jako gusta i visoka nekada ide i jedna od onih sporih.

Neke kolege sa foruma sa IMT-539 koriste malčer kao moj 1,6 m i radi bez problema.

Prekjučer u utorak sam malčirao po krompiru i išao sam sporom jer sam podizao i spuštao malčer po potrebi. Potom sam malčirao travu koja ove godine nije košena. Trava je gusta i visoka kolika je hauba u t-25, to je išlo prvom.
Ja mislim da je 1,2 m sasvim dosta da se ne muči traktor.
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Re: Vladimirec T-25

Čitajući sve dobronamjerne forumaše, izgleda da će roto malčer biti zahvata 1,2 metra, a osim što će kardan morati biti s nastavkom za okretanje u samo jednu stranu ( da me ne odgura), u dilemi sam da li napraviti prijenos sa reduktora na osovinu noža na remen ili direktno s reduktora na osovinu ali onda mora ići na kardan i lamela, da ne polomim nešto prilikom udara u nešto veće (kamen, panj i sl)?
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Traktor ima ili poseban gumb ili rucicu za prebacivanje brzine kardana sa 540 na 750 ili 1000 okretaja, ili ima mogucnost da kardan radi preko brzina,ali tad traktor mora stajati u mjestu, ili ima pogon kardana preko mjenjaca, ali kardan se tad sporo vrti,i staje cim se pritisne kuplung...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Re: Vladimirec T-25

@ boristanja, ne kompliciraj si život s malim malčerom kad vlado može tjerati takav malčer koliko je i sam širok...
moj ima zahvat 1.5 m, hauba mu je deset cm šira...isto greda s dva noža, naprijed sanjke, otraga valjak, kardan talijan sa sklopkom da preskače kad ga iskopčam i peglam od 2006. s time...
ide prva, ide druga, ide prva usporena, a i druga usporena...to ovisi o veličini travuljage...
negdje ima slika di mlatim kukuruzovinu sa svojim, ima snage da mlati dva reda u drugoj usporenoj, ali ako si picajzla onda radiš red po red...bolje smelje...
kolega mi je uzeo isti malčer kao moj zahvata 1.8 m, i nikakve razlike opet tu nema...
di može ideš pun zahvat, di ne može ideš koliko može...
i svi koje sam vidio, a i moj, ima reduktor direkt na letvu...
ako opališ u nešto (drvo, kamen, panj) prije ćeš se pozdravit sa noževima i letvom nego nečime u reduktoru...jer malčer odskoči u zrak kad naleti na nešto...
 
E

el pibe

Guest
Re: Vladimirec T-25

Malo brkate pojmove.Malčer je jedna stvar a roto kosa sasvim deseta(ova o kojoj govorite).Malčer zgleda kak freza i ima batiće i idealna stvar ak se nađe koji kamen a njih uvijek bude.Za razliku od "rota "koja ima rotirajuće noževe i kad pogodiš kamen velika je mogućnost da dođe do havarije.Po meni,malčer je puno bolja stvar i sam ga imam willibald 100.Dobro radi,samo da još vidim kad složim Vladonju kak se on ponaša kad ga prikopčam.Jer malčirati po dva reda kukuruza:D: tu ne vidim isplativost.Bolje je spaliti i zaorati.Ak nede puni radni zahvat bolje ne metati gore.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
Re: Vladimirec T-25

el sused, roto kosa je roto kosa, malčer je malčer, a ovo kaj mi koristimo je križanac između te dvije stvari i zove se roto malčer...tak da nije skroz krivo reći skraćeno samo malčer, puno je bliže tome nego roto kosi...:(happy):
 

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Re: Vladimirec T-25

Znači Darijus preporučuješ 150 cm. Da li ti je zadnji kraj viseći na lancima ili visinu fiksiraš s kačenjem na traktor u 3 točke (naravno nazad je valjak)?
 

Najnoviji postovi

Na vrh