• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Zvao sam Tehnos cijena rotora sa batovima 6000 kn. E sad ima neki lik iz Velike Gorice što radi balansiranja pa ćemo vidjeti da li se da balansirati.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Taj lik sam ja hehe.. iako ovdje stoji Donji Zvečaj, jerbo sam se preselio, ali moj otac koji je to i pokrenuo i s kojim radim je iz Velike Gorice
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Dečki, jel neko ima IMT 533 s malčerom (čekići, y noževi, helikopter) ?
Prijatelja mi zanima, te koju radnu širinu i koji od ovih malčera bi bio najbolji za Ferca?
P.s. On bi volio da ne radi u sporohodnoj, sad ne znam jel to moguće!?
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Znači cijena rotora je 4000 kn bez čekića, a popravak postoječeg ako treba ravnati i balansirati sumnjam da bude ispod 1500 kn. Kaj napraviti, kak god okreneš popriličan trošak? Ja bi možda išao na novi rotor ako nije prevelika razika u cijeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Rotor nije preskup, pogotovo s noževima, balansiran. Računaj da ti bude balansiranje bar 1000 kn.
Je puno novaca, ali ja bi išel na zamjenu. Vjerojatno ionak uskoro trebaš mijenjati noževe, pa ti je onda zamjena isplativa.

Viš, dal si mi ideju: samogradnja malčera. Rotor i noževi su najkritičniji dio za napraviti, a ostalo nemre koštati 25 t kn doma.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Znači cijena rotora je 4000 kn bez čekića, a popravak postoječeg ako treba ravnati i balansirati sumnjam da bude ispod 1500 kn. Kaj napraviti, kak god okreneš popriličan trošak? Ja bi možda išao na novi rotor ako nije prevelika razika u cijeni.

Koji god rotor imali, bilo stari ili novi, opet možete udarit u panj ili nešto takovg, što ćete svaki put uzimat novi rotor? Osim toga, ako rotor nije potrošen, kao takav može gurat jako dugo. Ono što je bitno kod svih rotirajućih strojeva je to da se izbegne nepovoljan rad tj rad usljed povišenih vibracija jer radi toga pate ležajevi i cijela konstrukcija. Dakle nije samo stvar novog rotora več cijelog sistema da radi u povoljnim uvjetima.

Ako remenica ne šeće previše, svaki rotor se da izbalansirat na licu mjesta, a nakon takvog procesa imat ćete sigurno rotor koji će radit u uvjetima u kojima bi i trebao. I rotor je cijelo vrijeme kod vas, nema skidanja, stavljanja, dakle ušteda je puno veća. Ne znam koliko vam treba vremena da skinete rotor, odete po drugi, pa montaža drugog, pa čekići i ostali popratni zahvati...
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Dečki, jel neko ima IMT 533 s malčerom (čekići, y noževi, helikopter) ?
Prijatelja mi zanima, te koju radnu širinu i koji od ovih malčera bi bio najbolji za Ferca?
P.s. On bi volio da ne radi u sporohodnoj, sad ne znam jel to moguće!?

Imt533 (u jako dobrom stanju) i malčer INO TFZ 130, čuo sam priču da neki i rade s 160.
U voćnjaku gdje se malčiraju grane do oko 4 - 5 cm ide zadovoljavajuće.
Ali u šikari di je jako velika zelena masa zna bit napeto.

Po mojem je 130 dovoljan za 533, ostalo je moguće ali pretjerivanje...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Rotor nije preskup, pogotovo s noževima, balansiran. Računaj da ti bude balansiranje bar 1000 kn.
Je puno novaca, ali ja bi išel na zamjenu. Vjerojatno ionak uskoro trebaš mijenjati noževe, pa ti je onda zamjena isplativa.

Viš, dal si mi ideju: samogradnja malčera. Rotor i noževi su najkritičniji dio za napraviti, a ostalo nemre koštati 25 t kn doma.

znam frenda koji je iskopirao nobilija od 180 cm, mislim da ga je izašao nekih 9000 kn s materijalom i poslom, a još ga ojačao s jačim pločevinama od orginala, nisam vidio u radu ali navodno radi ko urica već par sezona. u svakom slučaju, tko zna to odraditi sam, isplati mu se

3. A ono što ja imam ja to nazivam tarupom jer imam batove na glavnoj osovini isti princip rada kao i kod malčera samo što podnosi puno veća opterećenja,ali je naravno potrebna i snaga trakora.

Kiki, zemljače, ja mislim da nisi u pravu jer Taarup je firma koji proizvodi malčere i još brdo drugih strojeva, tako da malčer nazivati tarup je isto kao što međimurci sjetvospremač nazivaju Rau kombi (po proizvođaču Rau, ili je već to sad Kvarneland)
po meni je osnovna klasifikacija malčera na:
1.) roto malčer (princip rada kosilice) i
2.) malčer (princip rada freze u obrnutom smjeru)

A dalje možeš roto malčer dijeliti na dvkoraki, trokraki, fiksni ili leteći nož, dok normalni malčer može imati Y-noževe, L noževe i batove, ili ovi ozbiljniji strojevi fiksne vidia čekiće za grmlje i šumu

Oglasnik je puni hedera za kombajne s "tarupom", znači li to da svaki taj heder može malčirati grmlje ko tvoj "tarup"?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Pod tarup se podrazumjeva malčer s bubnjem (s batima ili Y nožima), čak bi trebala i freza na beraču biti tarup.
Ovo s horizontalnim rotorom bi se trebalo zvati ... neznam kak.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Mene je koštalo balansiranje rotora u gramipu 800 kn i stim da su mjenjali semeringe,i zadovoljan sam
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
jedno pitanje, budući da smo u počecima radili te stvari za gramip, znam da je stvar bila problematična za njih ukoliko se balansira malčar koji nije njihov budući da trebaju raditprihvateto je za druge bilo značajno skuplje...

To je cijena za njihov, a kolikaje cijena ukoliko se radi o nekom drugom proizvođaču?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Današnje malčiranje po krumpiru. Malčer Tehnos 200cm sa batima. Malčiralo se većinom u 2 sporoj na 2000 okretaja, ponegdje čak i u prvoj sporoj.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=3eXFKd5LCBA[/YT]
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Bilo je u planu da i ja idem malčirati po krumpiru, ali dok ne popravim Tehnosa ništa do daljnjeg.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Jura, to je Milanov Tehnos? znači ide i univerzal s njim, vidim sasvim solidno
 
E

el pibe

Guest
Ak je taj model univerzala kak je napisano mora iti.To je jako dobar stroj i 64ks ni baš malo.Makar ja bi prikopčal zericu manji malčer.Sve u svemu dobar posao:icon_thumright:.Susjed mi ima farmu i od stare "garde"mu je ostal univerzal 445 taj traktor je čuda napravio i još bude a ne štede ga.To su jako dobri traktori.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Dobri su univerzali zato ga tata i oče kupit al para nema :frown:
 

Najnoviji postovi

Na vrh