• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Jura, to je Milanov Tehnos? znači ide i univerzal s njim, vidim sasvim solidno

Da, to je Milanov Tehnos. Išlo je odlično. U manjem korovu ide i u 3. ali onda ne usitni tak ljepo kak u drugoj.


Najbolje bi bilo da je malčer 180 jer onda pokriva dva reda, a ovak ide po polovici trećeg reda. Prošlu godinu smo malčirali sa Berti malčerom 220cm. Išlo je dobro ali u 1. sporoj. 220cm taman pokrije taj treći red.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
di si našel Bertija 220 u našem kraju? da, slažem se za 180 malčer na univerzala, ide on i s 250, samo kak i kak dugo... zakaj si ovog tehnosa nisi pomaknul u stranu da ti kardan bude ravno i onda samo od sredine prema međi lupal?
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Ostroški ga ima. Onaj kaj ima MF 4455 i Lamborghini Formula 135. On ga tjera s MF 4455. Ako je bil skroz desno onda je kardan ravno, ali ne pokrije lijevi kotač i ne pokrije cijeli red pokraj traktora. Ovak je pokrival dva reda iza traktora i i pol reda pored traktora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Najbolje bi bilo da je malčer 180 jer onda pokriva dva reda, a ovak ide po polovici trećeg reda. Prošlu godinu smo malčirali sa Berti malčerom 220cm. Išlo je dobro ali u 1. sporoj. 220cm taman pokrije taj treći red.

Na koji razmak je sijan krumpir?? Ja možda hvatam i tri i po reda sa 220, moram probati kad popravim malčer.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Neznam točno koji je razmak, oko 40cm(za širinu zadnje gume). 40cm je široki red u još toliko je razmak. Traktor je širok 180 i taman odgovara za prolazak po dva reda.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Balansiran, navareno oko 4,5 kg željeza i za sad nema vibracija, malčer radi vrhunski, a o cijeni ipak ne bi javno pošaljem ti na pp.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Od kojeg matrijala su noževi na roto malčerima? a od kojeg one pikse između noža i vijka? Pitam iz razloga kaj bi si istokario na poslu tih piksa pa da imam kad se poderu da promjenim,a i noževe bi si mogao rješit samo me zanima od čega ih napravit a da ih netreba termički obrađivat,možda hardox prolazi?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Gdje se može balansirati malčer povoljno ? Mislim da je i ovdje na temi bio neki clan koji se time bavi. Trebao bi balansirati Seppi malčer.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Evo dečki da vas upitam nešto, naime jučer smo imali malu turu po Slavoniji gdje smi imali par intervencija balansiranja, što malčera što kombajna. Ali ono što bih izdvojio je sljedeće, naime radi se o malčeru Tehnos, i ovako nešto ja se ne sjećam da sam vidio igdje (a vidio sam ih stvarno dosta i različitih proizvođača)..



Dakle ovakvi otisci su iznad svakog noža, navodno malčer uopće nije puno radio, cirka 10h (tako kaže vlasnik). Očito je da je izudaran, ali ono što me je zaprepastilo to kakvi su otisci na tom rotoru. Kada ga se pogleda iz daljine, on je bio sav istučen, tako da smo čak bili i malo skeptični po pitanju kako će se ponašat, tako da nas je itekako ugodno iznenadio kada smo s njim bili gotovi u par startova. Uglavnom ovako nešto ja nisam vidio, pa me zanima da li netko od ovih što posjedju Tehnosa imaju takvog iskustva ili je to do gazde...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
To se od trave nije moglo desiti isel je u sikaru misli da ima sumara,i kod mene na gramipu se poznaju otisci ali ne ovak nešto to je užas
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kakve je on udarce morao dobiti kada su ostali takvi otisci......:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ovo bi mogle uzrokovati dvije stvari:
- premala brzina vrtnje, gazda je šparal gas
- preniski položaj rotora, pa je kopal zemlju

Nekak mi baš to ne izgleda kao 10-tak sati...
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Ne znam, zato i pitam vas tu koji radite ipak s tim. Kao što sam rekao ja nikad nisam ni vidio tako nešto slično, jest da se vide tu i tamo neki udarci po rotoru, ali to je u tipu neke blage linije, a ovo je kao da je utisnuto još dok je željezo bilo vruće hehe....

Što se tiče 10 sati, tako je on rekao, da više nije ni mogao radit jer mu je počala pucat konstrukcija od vibracija, radi čega smo mi i došli.

P.S. Žao mi je kaj nisam slikao cijeli rotor, pa da se vidi kako je sav natučen (kvrgav) po cijeloj dužini i sa svih strana...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
izgleda da je u tih 10 sati uspio "pronaći" više panjeva i kamena nego neki 10 godina. a i kak ZJ veli, moguće da je prenisko puštal pa je po zemlji hačilo. Na tehnosima odlaze oni lageri s kučištem koji drže valjak, to dobije lufta po par cm i netko je naučen samo pustit do kraja na valjak malčer (tak bi i trebalo biti, da se vozi na valjku), a valjak razlokan i ode prenisko...
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Evo ideja, ajmo se skupit ovdje u temi svi kojima treba balansiranje malčera pa da nam član HrvojeS napravi neku akcijsku cijenu za to, ja se prvi javljam za group buy. Da nas se skupi barem 10ak pa da nam svima on da neku dobru cijenu za balansiranje.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
He he, malo je teško izvest 10 komada odjednom, iako sve zavisi o stanju stroja, nekada se mučimo s jednim 5-6 sati nekad je jedan gotov u sat vremena, to je nešto što se ne može znat unaprijed. (iako puno uštedi na vremenu ovi rotori što imaju kao diskove na krajevima gdje se može zašerafiti probni uteg, da nema varenja). Tako da bi onda ili morao negdje prespavati, a i 10 je već teško za skupit sve u isto vrijeme, grupa od 3-4 je dovoljna za početak, naravno da nemam ja ništa protiv iako tog bude više...
, dapače, mislim da bi to svima bilo u interesu, jer su troškovi manji, samo ne znam kakva su pravila foruma po tom pitanju..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Pa nek se skupi 10 pa jedan dan u istocnu slavoniju, druge dane u drugom smjeru afkors. Koliko god se skupi, ja se javljam sa svojim Seppi koji je poceo pucat zbog vibracija a uzas je i sjedit u traktoru dok štrepi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh