• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nevrijedi ni da odeš pogledati.nevrijedi ni da ga daju za 100 kuna.možda na vagi za otpad ali i to je previše. ja sam imao onog zelenog na linku desno. sa bočnim pomicanjem na hidrauliku.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,537
nevrijedi ni da odeš pogledati.nevrijedi ni da ga daju za 100 kuna.možda na vagi za otpad ali i to je previše. ja sam imao onog zelenog na linku desno. sa bočnim pomicanjem na hidrauliku.

Kakve si probleme imao? :confused:
Pod istim oznakama EFGCH ih prodaju u Italiji (GEO), u Panexu iz Čakovca, u KIGOR-u iz Rogaške Slatine.
Ovog u KIGOR-u sam vidio. Izgleda jako masivno. Model EFGCH 155 ima 320 kg. Navodno su nove serije dosta teže od starijih. Imaju i lagani model EF 155 bez hidraulike i težak je 210 kg. Pored modela EFGCH 155 djeluje kao osobni auto pored terenca.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kakve si probleme imao? :confused:
Pod istim oznakama EFGCH ih prodaju u Italiji (GEO), u Panexu iz Čakovca, u KIGOR-u iz Rogaške Slatine.
Ovog u KIGOR-u sam vidio. Izgleda jako masivno. Model EFGCH 155 ima 320 kg. Navodno su nove serije dosta teže od starijih. Imaju i lagani model EF 155 bez hidraulike i težak je 210 kg. Pored modela EFGCH 155 djeluje kao osobni auto pored terenca.

čekići se troše kao da su drveni.to sam ustanovio nakon dva sata rada u kuruzovini.nigdje kamena. par sati kasnije skršio se reduktor u komade. šta reći.šteta truda i novaca. moj se zvao GEO
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
u to nije mala stvar, znači apsolutno neisplativo je kupovati takve malčere......

gledao sam sebi da pravim roto malčer, ali da kupim reduktor i novu zvjezdu, sa 3 noža, zvjezda je debljine 10mm, odrezana valjda na CNC-u......i za malčer promjera 160cm, dobio sam ponudu od 2600kn, ja bi trebao samo izraditi kučište i kopčanje........a novi takav od čalopeka ili mega-ing dođe oko 6600kn, pa nekako mislim da se isplati praviti, izašlo bi u pola cijene......
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
kaj podrazumijevas pod teze poslove? meni treba za korove,dosta guste i jake,ali opet ne nekaj ekstremno... dal je kvalitetniji od gramipa npr?
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Pod teže poslove mislim na sve drvenasto deblje od 4-5 cm.

A kaj se tiče kvalitete, evo do sad još nije ništa otišlo na njemu, a za usporedbu s gramipom neznam, gramipa nisam uzel jel baš u mojem kraju nije na najboljem glasu...

Ja ga koristim za usitnit kukuruzište, slamu, zapuštene livade i zemlje koje uzmem u zakup.
Malčer ima vrata koja možeš otvoriti da izbaca masu van....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
znaci,bio bi ok za moje potrebe,nemam nista ekstremno za raditi s njim... budemo jos vidjeli,dvoumim se između novog i rabljenog,a od rabljenih mi je ta Sicma favorit....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Radio sam sa sicma 160. Njemu je tanak lim kučišta pa je pucao oko reduktora (tamo gdje se kopča kardan). Sve drugo je bilo u redu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
ZANON je isti kao i INO..

Dobri su malčeri obojica..
Mi imao INO 225-več 10-ak godina i za moje potrebe dobar..Večinom malčiram kukuruzovinu i razne zapuštene zemlje..Tu i tam nešto granja..
Jedino smo mjenjali ploču koja drži getribu,stavili deblju i to je to..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
sad mi je taj zanon favorit... ili uzeti novog gramipa za iste novce,samo s manje opreme... jos moram odlucit ovih dana...
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Koja širina malčera bi bila za IMT 560? Malčirao bi staru travu na livadama a mogu posuditi INO 220cm ako se ne varam pa dali bi mu to bilo previše? Makar u papirima piše da može i traktor od 50 ks tako mi je barem rekao gazda ali papir sve trpi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,537
Ima li netko kakvih iskustava ili saznanja o malčeru Mateng - made in China?
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Koja širina malčera bi bila za IMT 560? Malčirao bi staru travu na livadama a mogu posuditi INO 220cm ako se ne varam pa dali bi mu to bilo previše? Makar u papirima piše da može i traktor od 50 ks tako mi je barem rekao gazda ali papir sve trpi.

Kolega @ŠANANA ti ima 565 i malčiral je sa ino 225 cm.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ako ga posuđuješ, ok je za nekada malčirati travu, ali ako kupuješ nemoj preko 2 m, pokrije trag traktora i to mu je dovoljno. sve više je previše. i ja sam povuko šleper s landincem, ali to ne znači da je to dobro za traktor :D:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Nije mi u planu tako često raditi nego ove godine nisam uspio pokositi svinje mi izrovale da je to strašno pa sam mislio pomalčirati ali nikako da se osuši zemlja od ovih kišurina. Ako ga upregnem naravno bit će slika :D
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Imt 560 max 2m za neko korištenje sve ostalo je previše i mučenje jbt ja sa 120 konja radim sa dva metra i neki put mu baš nije svejedno
 

Najnoviji postovi

Na vrh