• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ZANON je isti kao i INO..

Dobri su malčeri obojica..
Mi imao INO 225-več 10-ak godina i za moje potrebe dobar..Večinom malčiram kukuruzovinu i razne zapuštene zemlje..Tu i tam nešto granja..
Jedino smo mjenjali ploču koja drži getribu,stavili deblju i to je to..

INO ima isto kineskih dijelova u sebi.Mada neznam koje kvalitete.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da zanon i ino imaju iste reduktore.......i svaki popuca oko reduktora, pa tu treba gledati koji je bolje napravljen.......i da ima iza vrata što se otvaraju........to je barem meni dosta važno.....
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Vrata koliko su dobra toliko su i loša jer se tu dosta oslabi malcer govorim o tim poljoprivrednim
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je istina, ali lakše izbacuje masu iz malčera, i manje guši traktor, barem sam ja takav dojam stekao.......
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tako je, a u kukuruzovini ak je dobar malčer , jako dugo se nebude poderal... :(happy):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni najviše treba za kukuruzovinu, mislio sam da pravim roto-malčer od 160cm, pa sam se raspitao za zvijezdu i reduktor, cijena je 2600kn+što treba napraviti komplet kučište i kopčanje.......a novi je 6600kn......pa možda probam preko zime, samo neuljevaju mi povjerenje, bolji su mi ovi sa batovima.......
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,215
Za kuruznicu mi je bolji malčer na bate,rotomalčer pušta dosta pregaženih betva
Nemrem sad sliku nac :mur:


1544979_645895082123652_11402772_n.jpg


1376372_595352810511213_1152967115_n.jpg
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
mislim da zanon i ino imaju iste reduktore.......i svaki popuca oko reduktora, pa tu treba gledati koji je bolje napravljen.......i da ima iza vrata što se otvaraju........to je barem meni dosta važno.....

Te pukotine nastaju uslijed vibracija, a one se pak javljaju jer ljudi stroj teraju da radi u nepovoljnim uvjetima i ne riješavaju problem vibracija. Hrpu malčera smo balansirali, pa vidimo pukotina po cijeloj konstrukciji i onda ljudi kažu da su to popravljali (zavarali, pa ojačali dodatno i sl.) i misle da su riješili problem, nažalost time samo skrivaju manifestaciju, ali problem vibracija i dalje je prisutan...

Ono što se može reći da je da šparaju na materijalu, da su limovi možda tanji, i sl. ali onda takav stroj treba više pazit kako bi radio mirnije i bez vibracije pa će i vijek svih njegovih dijelova biti znatno duži, od ležajeve do cijele konstrukcije bez pukotina. Pukotine su indikacija da se sa konstrukcijom nešto događa, dakle puno prije je već trebalo reagirat na riješavanje problema....

pozz
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Lijep pozdrav ljudi .Novi sam na forumu pa se baš i ne snalazim ., ali to mi nečete zamjeriti .
Imam jedan problem u vezi malčera tj.tarupa. Kupil sam lani tarup Odžaci dvoredni i temeljito sam ga obnovil radi ok., samo kaj nije na njemu ni jedan nož bil orginalan (bar mislim). Tak da sam dal napraviti noževe po nekim mojim mjerama ali mi se nekak čini da su malo prekratki .
Znači hitno trebam mjere orginalnog noža za poljostrojev tarup dvoredni .,a najviše me zanima ova mjera koju sam označil pod slovo A . Slika je simbolična i to nije od tog noža nego tek možda približnih mjera .Jedino kaj znam točno je da je rupa na nožu fi 26.
Pomagajte brzo tko zna mjere noža ili netko možda zna gdje ih ima kupiti orginale.
 

Prilozi

  • Nož -1.jpg
    Nož -1.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 403
  • IMG_20131005_102325.jpg
    IMG_20131005_102325.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 919
  • IMG_20131005_102258.jpg
    IMG_20131005_102258.jpg
    77.2 KB · Pregleda: 799
  • IMG_20131031_141722.jpg
    IMG_20131031_141722.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 410

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Pogledaj pašu li ti noži od SIP berača.
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Ni približno .Noževi su približnih mjera kak je onaj na slici ., ali ja bi htio znati točne mjere jer je to izgleda jako bitno .
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Ni približno .Noževi su približnih mjera kak je onaj na slici ., ali ja bi htio znati točne mjere jer je to izgleda jako bitno .

Nisam baš upućen ali me zanima zašto je tp jako bitno? Ako su približnih dimeznija i ako se tako monitraju, te se vrte i rade svoj posao. Mislim da je samo bitno da imaju prostora i da ne smetaju jedan drugome pri radu kao i pri montiranju, a sada da li je nešto duže koji milimetar ili dva ili pet. Što će biti da se radi s malo dužim ili malo kraćim ako je problem samo u dužini?

Ovo pitam jer me stvarno interesira....
 

VFR1

Član
Tu od
2 Lis 2014
Poruka
34
Nije bitno par milimetara sim-tam., ali je bitno ako se radi o centimetrima, a ja do sad nisam uspio nigdje doči do točnih mjera za te noževe več samo nekakva mišljenja . Ako su noževi krači onda to igra na stvari s nagibom tarupa koji se regulira preko hidraulika (radi se o vučenom malčeru) , te je onda sve previše nagnuto naprijed (reduktor i sl.) ,a samim time smanjuješ radno podrućje od ruda malčera do kardana iznad njega itd.
Nadam se da ima netko tko mi bude dao točne mjere od noževa koji zna o čemu govorim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok, koliko je bitno da za malčiranje kukurozovine budu oštri čekići? Pitam iz razloga, jer su mi dosta tupi, a nemam bas para da sve obnovim.
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
Ja se odlućio za roto malčer , samo neznam jel da uzmem sa 2ili3ili4 noža .
Razlika bi u teoriji bila da ovaj sa 4 noža duplo bolje usitni od ovog sa 2 , jel je tak ili nije ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,983
Nema bitne razlike, nažalost. S 4 noža nisam videl. Ja bi zel s 3 noža, jer je najbolje balansiran.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Ja bi kupio malčara gramipovog 180 za univerzala 643 dali je dobar i kako se drži taj malčar ima tko kakva iskustva o tom
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
što su čekići oštriji, to bolje sjeku. ali, što je bolje sjeku, to se bolje obnavlja vegetacija. ako je kukuružnjak suh, izlomit će ga, nećeš ni znati da je išta bilo :) a i ako nije, izmljet će ga svakako.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Najnoviji postovi

Na vrh