• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,216
Imam ja,tj. moj susjed al ja z njim delam,probal sam ga za sad u travi i zadovoljan sam,sad za par dana ide u kukuruz


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2RSIlmvyO8s&list=UUwGOlluBA22ZaWY0ruMZa9g[/YT]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
kako je kod vas na krku krenulo, mogo bi ti kombajn kupit :D:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,proxima, a manji traktor bi malčiral samo u krumpiru,1,5-2 ha godisnje, zato sam trazil neki srednji malcer,da malome bude lakse nositi... koliko je sirok tvoj tehnos?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,217
2.20 :). I bome u krumpiru ove godine sam sa 6245 išao 2 ili 3 spora tako da neznam baš da bi mogao napraviti posla sa 3511. A malčirao sam dosta toga i sa Z3511 i ide to, ali većinom prva spora skoro pun gas, jer ga ne želim previše siliti.
 

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
muži pitanje...panex čakovec prodaje kineske malčere...za oko mi zapeo hanmey efgch-165...ima li itko kakvog iskustva sa njima?...unaprijed zahvalan

gramipov...poprilično dobar...ja ga kopčao za svog štokicu...punu širinu tjerao po kukuruzu bez frke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
i kak ide zeko s njim?

u kakvom stanju su batovi, ako me oko ne vara, ne brije baš do kraja, po meni rauola ne bi smjela tako ostajati, ove stabljike.. ili ti letiš u 2. brzoj? :^):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
radio sam u prvoj brzoj,traktor ga ne osjeti. Isao sam kod kolege da ga vilicarom skine s kamiona,a ta parcela mi je bila usput na povratku. Tu nije raoula,nego obican korov. Malo sam ga spustao do kraja,malo dizao na hidrauliku... Najbolje je kad su dvojica pa jedan gleda izvana. Bude se to jos sve fino poštelalo...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,217
Nemoj bas prebrzo terati. I ja sam svoj u strnistu terao i 2 brzom, ali gdje nije ravno najebu lezajevi na valjku barem na Tehnosu, ali radio sam i po brazdi možda je i tu dobio. Ugl. lijepo izgleda ovo što si radio i nek te malcer dugo služi bez greške. Sad bi trebao malcirati strnista pa budem slikao i javim koliko brzo sam išao, vjerovatno ću 4,5 spora. Radiš s proximom na 540 kardana na 2000 o/min ili?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma necu ga tjerat brže od prve brze. :) mislim da cu malčer dignuti na valjku koliko ide i tako malcirati. ne smeta mi ako dolje ostane nepokošeno do gležnja,bitno da je korov isjeckan i to ne mora biti jako fino napravljeno. redovi u povrcu su dosta visoki,pa batovi znaju tuci po zemlji,a netreba mi biti obrijana povrsina do kraja... jedino ako se bude malčirala kukuruzovina,onda ču ga spustiti... da,540 i nekih 1700 do 2000 okretaja... makar sam probao u prvoj brzoj i na 1300 okretaja motora,i traktor se ne muči, ali nije ovaj korov jako tvrd...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,217
Kaže lik koji mi je balansirao malcer da ne treba vise od 1700-1800 obrtaja motora na Zetoru... a opet gdje je veca trava to mi je malo za 6245. Ma samo ti odvrni toplinger i gotovo. Ja cu sad na strnistu odvrnuti toplink da ne mucim traktor da idem brže.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
meni je samo bitno da brzo ide,i da nemoram stalno iza gledati i paziti,a o finoci usitnjavanja i visini košnje ne brinem. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Jeli možda neko pravio kakav malčer sa ovim reduktorom , dali je konstruktivno dovoljan za neki ''helikopter'' *
Valjda je od IMTa , redukcija je 1:1,7 otprilike
 

Prilozi

  • IMG10131.jpg
    IMG10131.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 76
  • IMG10132.jpg
    IMG10132.jpg
    65 KB · Pregleda: 76

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,217
630 kg, ima 5 remenova i lamelu u getribi tako da za njega treba samo obični jači kardan.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
moj ima 4 remena,i isto lamelu u getribi... jos sam se cudio kako je s njim dosao obican kardan,ali poslije sam skuzio... ovaj moj je ko igracka naprema tehnosu... i velis da ga 3511 moze nositi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh